Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Interesujący ten Hagibis Bluetooth Receiver Transmitter. Jeśli oczywiście mini jack 3.5 mm wlezie do gniazda słuchawek nausznych (te potrafią mieć różne utrudnienia). Nie jest strasznie drogi. Aptx HD ma. Można by spróbować użyć z nausznymi.

Oprócz tego mają fajny BT Receiver na kablu do auta ale i chyba do telewizora . U2 Pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2019 o 21:08, blueme napisał:

ale to kwestia raczej miesięcy niż lat... ;)

 

Mam nadzieję. Kupiłem smartfona z BT5 i czekam na producentów, żeby ogarnęli temat z bt5 i aptx lub Ldac, i aby to wszystko jakoś brzmiało.

Piszę o iemach całkowicie pozbawionych kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę jest tylko garstka modułów oferująca BT 5.0. Z kodowaniem LDAC jest aktualnie tylko CSR8675 który używa także SONY w swoich słuchawkach pod ich brandem jako master.. cośtam. Jeszcze trzeba poczekać. 

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ALTON napisał:

Na tą chwilę jest tylko garstka modułów oferująca BT 5.0. Z kodowaniem LDAC jest aktualnie tylko CSR8675 który używa także SONY w swoich słuchawkach pod ich brandem jako master.. cośtam. Jeszcze trzeba poczekać. 

CSR 8675 wcale nie świadczy że jest BT 5,w BTR-3 i w kabelkach KZ jest ten moduł a obsługują BT 4,2 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek_m napisał:

Rozumiem kodeki AptX czy LDAC, ale dlaczego BT 5,0 jest takie ważne ?

 

Na czym polega przewaga nad 4,1 czy 4,2 ?

 

 

   

 

Napiszcie coś, kurcze :) 

Czy poza zasięgiem jest jeszcze jakakolwiek "namacalna" korzyść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) 

Czyli w sumie do słuchania muzyki (w tym przy zastosowaniu kodeków AptX HD czy LDAC) BT 5,0 nie jest konieczne, no chyba, że chcemy oddalać się od telefonu (czy innego źródła) na "nierozsądną" odległość :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marek_m napisał:

 

Napiszcie coś, kurcze :) 

Czy poza zasięgiem jest jeszcze jakakolwiek "namacalna" korzyść ?

 

Przede wszystkim mamy stabilniejsze połączenie, mniej jakiś zakłóceń, przerwań szarpnięć (co z tego że będziesz miał LDAC jak Ci słuchawki będą co i raz irytowały jakimś "trzaskiem")  . To jest ważne kiedy słuchasz np. w pomieszczeniach i się przemieszczasz, w domu, w biurze bez smartfona w kieszeni. Ale fakt, że też ważny jest moduł antenowy - jeśli jest dobrej jakości i skuteczny to nawet przy 4.1 będzie OK. Np. Sony XM2 mają 4.1 a działają świetnie, bo po prostu wszystko mają dobrej jakości

Sama informacja, że słuchawki mają 5.0 (a tak naprawdę obsługują tylko kodek SBC) to bardziej chwyt marketingowy z punktu widzeni audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Przy czym dla mnie źródłem jest telefon / DAP, a ten mam zawsze przy sobie, więc duży zasięg nie jest istotny.

 

Co do jakości - nie mam wielkiego doświadczenia, ale odsłuch za pośrednictwem BTR3 przy zastosowaniu kodeku LDAC jest bardzo poprawny (testowane z różnymi rodzajami słuchawek).

 

Reasumując, BT5,0 vs BT4,2 to przede wszystkim większy zasięg. Niekoniecznie istotna poprawa jakości (jeżeli źródło jest blisko, np. w kieszeni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marek_m napisał:

Zgoda. Przy czym dla mnie źródłem jest telefon / DAP, a ten mam zawsze przy sobie, więc duży zasięg nie jest istotny.

 

Co do jakości - nie mam wielkiego doświadczenia, ale odsłuch za pośrednictwem BTR3 przy zastosowaniu kodeku LDAC jest bardzo poprawny (testowane z różnymi rodzajami słuchawek).

 

Reasumując, BT5,0 vs BT4,2 to przede wszystkim większy zasięg. Niekoniecznie istotna poprawa jakości (jeżeli źródło jest blisko, np. w kieszeni).

Zasięg ma znaczenie. Jeśli ustawisz w opcjach programistycznych maksymalny przesył ( u mnie 192kHz/32bity) to jeśli lącze jest słabe to będzie rwało. A łacze LG G7/V30 z BTR-3 po LDAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marek_m napisał:

Oczywiście, ale nie jak słuchawki masz na głowie, a źródło w kieszeni (inaczej po BT nie słucham) :) 

To włóż do tylnej kieszeni telefon, BTR# na mostku jak najwyżej połóż i puść utwór o próbkowaniu 192 kHz /24 lub 32 bity. Przekonasz sie jaki współczynnik tłumienia ma ludzkie ciało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marek_m napisał:

Oczywiście, ale nie jak słuchawki masz na głowie, a źródło w kieszeni (inaczej po BT nie słucham) :) 

 

 

 

Nie zgodzę się z Tobą, chyba masz dość małe doświadczenie z różnymi konfiguracjami smartfonów (głównie tańszych/średniaków) i słuchawek BT

Np. taki kabel RC-BT i słuchawki Panasonic HTX80 ze smatfonem ze średniej półki jak Xiaomi Redmi Note 5, 6, Samsung Galaxy A5... potrafią rwać niemiłosiernie w różnych sytuacjach nawet jak masz tel w kieszeni i słuchawki na głowie

 

Zgodze się, że dobry smartfon opotrafi nadrobić słabą jakość słuchawek i faktycznie to samo w podłączeniu do takiego LG G7 Thinq wypada już znacznie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności