Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sprawdz czy jesteś audiofilem ;)


radzik55

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre słuchałem z 10 razy  i grało prawie tak samo ( dla-mnie hehe ) .

Albo za słaby sprzęt lub słuch mam :)

1 320

2 320

3 wav

4 320

5 320

6 128

Edytowane przez radzik55
Zmiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co :D Zawsze z badziewia słuchałem tych wszystkich sound demo.

Macie tutaj jeszcze zajawkę: moje typy to było EAG

 

A potem to:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do testu podszedłem niepoważnie więc pierwsze dwie próbki trafiłem bezbłędnie. Poskutkowało to tym, że nagle zacząłem traktować siebie bardzo poważnie jako audiofyla i przed następnymi próbkami nadąłem się, zacząłem spinać, a moje audiofylskie pośladki zacisnęły się i stwardniały na kamień - no i przestałem już słyszeć jakiekolwiek różnice...i to jest cała prawda o tego typu testach:D.

Słuchane z maczka-qutesta-rheada-akg k240df.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bakus1233 napisał:

Co się śmiejecie? Może słucha z macbooka pro, tam głośniki grają audiofilsko ;)

Nie no.. bo tak.. jak mam badziewny głośnik, to zagra piknie jak za milion złotych, a jak jest badziew to wzmocni i łatwiej wyłapię :D 

A, mialem sie wytłumaczyć jeszcze.  poza tym w 4) wybralem 128, bo gral najczysciej wokal. Wycielo górne rejestry, a to bylo audiofilskie powietrze przecież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie co wklejać kolejności, bo test jest zrandomizowany. Zmienia się zarówno kolejność utworów jak i odpowiedzi.

 

W wersji a cappella "SUZANNE VEGA - Tom’s Diner" 5 razy z rzędu zaznaczyłem 128 kbps. Okazuje się, że to co brałem za wyraz wyższej jakości (echo, lepsza akustyka pomieszczenia hehe), jest tak naprawdę kompresją :rolleyes: Wersja WAV ma najlepszą artykulację i najmniejszy pogłos. Jak już sobie zdałem z tego sprawę, to teraz bezbłędnie umiem namierzyć wersję WAV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzingi napisał:

Nie macie co wklejać kolejności, bo test jest zrandomizowany. Zmienia się zarówno kolejność utworów jak i odpowiedzi.

 

W wersji a cappella "SUZANNE VEGA - Tom’s Diner" 5 razy z rzędu zaznaczyłem 128 kbps. Okazuje się, że to co brałem za wyraz wyższej jakości (echo, lepsza akustyka pomieszczenia hehe), jest tak naprawdę kompresją :rolleyes: Wersja WAV ma najlepszą artykulację i najmniejszy pogłos. Jak już sobie zdałem z tego sprawę, to teraz bezbłędnie umiem namierzyć wersję WAV ;)

Toż ten kawałek nawet na mh1c z telefonu za pierwszym razem bez problemu odgadłem :P brzmi naturalnie, z fajną głębią.

 

Żeby nie było - 3/6, słuchane z ww zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320, 320, 320, 128, 320, WAV. Nie będę szukał wytłumaczeń dlaczego tak, a nie inaczej jak niektórzy. Tak po prostu jest i tak samo by wyglądały kwieciste opisy porównań daców czy wzmaków i różnic między nimi gdyby słuchający nie widział co słucha. Te różnice klas itp. Oczywiście zaraz będą (już są) tłumaczenia, że pliki c**jowe, że test do dupy itp.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neil young        320,

Suzanne Vega WAV,

J-Z 320,

MP&TECO WAV,

KP WAV,

Coldplay WAV (co za idiota zamiast mieszać kolejnością sampli pomieszał też kolejość utworów przy try again) na Prodigy Cube + HyperCloudX które akurat miałem na głowie w przerwie od gry :P 

 

Przy czym dopiero przy Speed Of Sound (które nota bene znałem jako jedyne) różnica naprawdę mi się rzuciła w oczy (było ustawione a. 128 b. 320 c. WAV - i pierwsze 3-4 sekundy wystarczyły żeby usłyszeć typowe zniekształcenia).

128 vs reszta - easy.
320 vs WAV - meeh, trzeba się dobrze wsłuchać i znać kawałek lub wiedzieć jakie zniekształcenia wprowadza MP3 (tj. co słuchać żeby usłyszeć ;P), na pewno jak ktoś "wyjściowo" słucha muzyki to bez bardzo mocnego wyciszenia otoczenia różnice ciężko będzie usłyszeć.

Ciekaw jestem jak słyszalna różnica by była na S6 + K712

Edytowane przez LoneVagrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, roger987 napisał:

Ale to są jaja przecież. Wszystkie grają tak samo. 

Czyli oblałeś test na "audiofila" :P

A poważnie, to mnie też bardzo trudno wychwycić jakąkolwiek różnicę pomiędzy poszczególnymi wersjami (4/6 prawidłowo), pomimo wielokrotnego odsłuchiwania fragmentów...więc nie ma co sobie tym głowy zawracać.

Tymczasem wracam do słuchania muzyki na Youtube'ie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze 128, reszta wav bo się przyłożyłem  😂 . Sprawdzane na głośnikach.
Na co dzień słucham na przemian youtuba i plików jakości CD, a różnice próbowałem wychwycić głównie po lini basowej i chyba dynamice czy czymś tam.

Grunt to znaleźć dobrą muzykę, o jakość można się martwić później :P . 

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
4 minuty temu, chico99 napisał:

 

Podryw na słuchawki.:D Testy? ... Myślę, że zaserwowałbym ciekawsze.

Testy, czy sluchawki? :D To już chyba mikrofonów.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności