Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern Kann Cube


MarcusFenix69

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już bym wolał Shanling C3 z Audeos. IMO bezkonkurencyjne. Mam dwa i jestem bezgranicznie zakochany, a jeżeli kiedykolwiek zawita u mnie kolejny DAP, to bez wahania kupię trzeci, bo sprawdza się perfekcyjnie. Mieści DAPa, słuchawki i kilka zapasowych akcesoriów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/14/2019 at 7:59 PM, Vaiet said:

To ja już bym wolał Shanling C3 z Audeos. IMO bezkonkurencyjne. Mam dwa i jestem bezgranicznie zakochany, a jeżeli kiedykolwiek zawita u mnie kolejny DAP, to bez wahania kupię trzeci, bo sprawdza się perfekcyjnie. Mieści DAPa, słuchawki i kilka zapasowych akcesoriów :)

 

W przypływie głupoty kupiłem ten C3 na Allegro na szybko. Głupoty bo oczywiście nie sprawdziłem wielkości. Jakoś automatycznie założyłem, że jak piszemy o tym w wątku KANN CUBE to się zmieści. No więc nie. Nie wepchnie się nawet kolanem. Poniżej fota pokazująca wielkość - pod SR15 to idealna buda ale nie pod CUBE. Mea culpa - trzeba pomyśleć przed zakupem.

Na plus - wykonany tak dobrze, że polecam dalej i zostaje u mnie na inne graty - słuchawki, tymczasowo SR15 (póki się nie sprzeda) itp.

 

Wniosek: C3 z Audeos - tak, brać. Ale myśleć. Produkt super. Kupujący baran.

 

 

shanlingc3.jpg

Edytowane przez Nicodem
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nicodem napisał:

 

W przypływie głupoty kupiłem ten C3 na Allegro na szybko. Głupoty bo oczywiście nie sprawdziłem wielkości. Jakoś automatycznie założyłem, że jak piszemy o tym w wątku KANN CUBE to się zmieści. No więc nie. Nie ma wepchnie się nawet kolanem. Poniżej fota pokazująca wielkość - pod SR15 to idealna buda ale nie pod CUBE. Mea culpa - trzeba pomyśleć przed zakupem.

Na plus - wykonany tak dobrze, że polecam dalej i zostaje u mnie na inne graty - słuchawki, tymczasowo SR15 (póki się nie sprzeda) itp.

 

Wniosek: C3 z Audeos - tak, brać. Ale myśleć. Produkt super. Kupujący baran.

 

 

shanlingc3.jpg

Hehe. Mi też sr15 i dx150 wchodza bez problemu. Z m11 juz jest lekki problem ,ale jeszcze wchodzi. Z kann cube bym się nie porywal😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wjechał MITER. Jest dobrze, choć jeszcze grubszy KANN po włożeniu - plecki można odchylać i ten patent stanowi dodatkową warstwę.

 

miter1.jpg

miter2.jpg

miter3.jpg

miter4.jpg

miter5.jpg

miter6.jpg

miter7.jpg

miter8.jpg

miter9.jpg

2 hours ago, waski said:

Panowie, a wejdzie taki kloc do tego:

75,8 mm x 132,7 mm x 15,3 mm

Może być BARDZO na styk. Sprawdziłem przed chwilą. 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem A jakbyś porównał dźwiękowo kann cube do se100? Oba mają chyba ten sam przetwornik, czy dźwiękowo dużo się różnią? Pisałeś kiedyś chyba ,że przesiadka z sr15 na se100 nie do końca rekompensuje różnice w cenie. Jak to wygląda w przypadku kann Cube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pamięci dźwiękowo nie porównam. Wydaje mi się że podobnie ale w cann brzemie jednak mnóstwo energii do napędzenia słuchawek. Przez to staje się dobrym sprzętem także jako stacjonarny.
Jak ktoś szuka czegoś uniwersalnego to to moze być docelowe wyjście.



Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem testów tak z zegarkiem w ręku ale ostatnią delegację do Paryża dał radę bez ładowania. Czyli lekko licząc wyciągnął spokojnie 7h na baterii bez lęku o ładowanie. Tak ma szybko dodaję czas lotu + taksówki :). Low gain + Andromedy.

 

SR15 zawsze musiał być ładowany po każdym locie bo bałbym się że padnie w drodze powrotnej.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem dziś w nocy test. 8h grania.
Po balanced, Andromedy na low gain, 35 volume. WiFi off, pliki hires.
Równo po 8h zatrzymał odtwarzanie by się nie wyłączyć.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

New firmware to be released in the next 24 hours for KANN CUBE. 

Firmware changes include:

New Open APP Services added: 7Digital, Apple Music, Audiobooks from Audible, BBC iPlayer Radio, Foobar2000, IDAGIO, Last.FM, Onkyo Music, Player FM and Yandex Music.

1TB microSD card support

Other operational stability improvements



Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Rozważałbym ewentualny zakup Kann Cube dla powera@3D, jeśli ktoś miałby do niedrogiego odstąpienia to poproszę o kontakt. Pozdrawiam.

Edytowane przez marcinl0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołożę swoje wrażenia.

Nigdy mnie do Astelli nie ciągnęło a w porównaniach do innych DAPów mój leciwy Hifiman 901 zawsze wygrywał (czasami przegrywał, ale wyłącznie z Colorfly C4 co to w niedzielę słucham).

Zdarzyło się kiedyś, że przez kilka dni porównywałem też SP1000M z Fiio X5 3gen i naprawdę siliłem się, żeby usłyszeć różnicę (pomijam szybkość działania bo to przepaść). Kość AKM to jednak nie moja bajka - przynajmniej z Audeze Lcd-xc. 

Ale przyszedł ten dzień, że wziąłem z MP3Store na testy Astella - Kann Cuba. Wiecie jak to jest - sprzęt pożyczony -  to mózg nie uzasadnia, że to był świetny wybór. Drobna niedogodność urasta do problemu i uzasadnienie odwraca się - przecież nie wydam tyle kasy, skoro posłuchałem za darmo i szału nie ma.

W takich warunkach siadłem do domowych testów. 

Zacząłem źle - porównałem na Hifimanie płytę zapisaną na karcie z tą samą płytą z Tidala na Cubie. Tą co znam na pamięć i zawsze porównuję.

Lipa, Hifiman rządzi. W głowie szyderstwo - a nie mówiłem - pojedź jutro, oddaj Mateuszowi w Poznaniu a najlepiej rzuć tą cegłą i powiedz co myślisz o Astellu.

Ale zajrzałem jeszcze w pamięć urządzenia bo trochę muzyki tam było. 

No i grzmotnęła szczęka o ziemię. Audeze pofrunęły. Dociążenie, bas, przestrzeń, precyzja, rozdzielczość - normalnie inne, lepsze słuchawki!!

Wróciłem do Tidala, do nowszych i gęstszych plików - efekt wow nie mija - no nie trafiłem wcześniej z jakością porównywanej płyty z Tidala i karty na Hifimanie.

Może być tak, że jestem SABRElubem i mi z tym dobrze:-)

 

"Mój" Astell jest już w drodze.

Wiadomość z pytaniem o promocję dla forumowicza i MP3Store daje cenę jak AliExpress:-)

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
19 godzin temu, dziunn napisał:

Witam. Nabyłem ostatnio Kann Cube z drugiej ręki. Jedyny problem jaki z nim mam to wysoka temperatura obudowy w trakcie pracy. Czy któryś z kolegów ma taki sam problem z tym odtwarzaczem?

Astelle chyba lubią się grzać. Mój duet AK300/AK380 AMP kiedy pracuje albo się ładuje to też się rozgrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2020 o 18:38, dziunn napisał:

Witam. Nabyłem ostatnio Kann Cube z drugiej ręki. Jedyny problem jaki z nim mam to wysoka temperatura obudowy w trakcie pracy. Czy któryś z kolegów ma taki sam problem z tym odtwarzaczem?

 

To cecha KannCuba. Mój egzemplarz też się grzeje. Rozmiar nie jest tutaj przypadkiem, powierzchnia robi za radiator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.08.2020 o 13:09, prophet1 napisał:

Może ktoś napisać jak bardzo KANN CUBE różni sie dźwiękowo od KANN'a? czy to gra znacznie lepiej (poza tym ze głośniej :) ). Z góry dziękuję za odpoweidz

Nikt nic nie wie??? :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie oprócz nazwy i producenta to kann i kann cube nie mają wiele wspólnego. 

Cube jest większy, znacznie mocniejszy, droższy, używa dwóch, zamiast jednej, zupełnie innych kości (akm kann vs sabre cube). 

Generalnie w dużym uproszczeniu to KANN to jest taki duży i mocny AK300, a CUBE idzie bardziej w stronę SP1000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności