Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern Kann Cube


MarcusFenix69

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, euter napisał:

@ZebLong W trybie Mango sygnał jest oczywiście wyraźnie czystszy. Wtedy to już nie jest nokaut, lecz wyraźne zwycięstwo na punkty. Chodzi mi o to, że mi osobiście jest już żal kaleczyć muzykę słuchaniem jej z Tidala, skoro można lepiej.

 

 

Rozumiem Cię, sam mam proste porównanie pomiędzy zgranymi płytami a tym samym materiałem w Tidal. No i Tidal wypada blado w tym porównaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, euter napisał:

Wtedy to już nie jest nokaut, lecz wyraźne zwycięstwo na punkty. Chodzi mi o to, że mi osobiście jest już żal kaleczyć muzykę słuchaniem jej z Tidala, skoro można lepiej.

To prawda. Jak zrobiłem pierwsze porównanie pliku gęstego z Tidalem to nie było odwrotu. Od tego czasu hurtowo kupuje płyty digital. Inna sprawa że fajnie mieć ten Tidal czy Qubuz do odkrywania nowych płyt, wtedy mamy idealną symbiozę.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się zainstalować sterownik usb dac ze strony astella pod windows 10 ? U mnie jest wykrzyknik. Działa tylko jakiś microsoftu sterownik który instaluje się podczas podłączenia kablem, ale ten oficjalny nie instaluje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 10:40, vonBaron napisał:

Jeżeli chodzi o przenośne audio to jestem w stanie poświęcić cześć SQ na rzecz wygody. Fast food też czasem może być dobry;)

Porównanie dobrych DAPów z Tidal do fast food jest nie na miejscu... Prawie jak herezja (WH40K) :)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Porównanie dobrych DAPów z Tidal do fast food jest nie na miejscu... Prawie jak herezja (WH40K) :)  

No właśnie. Zadajmy pytanie dzięsięciu ankietowanym - czy woli zjeść hamburgera czy posłuchać muzyki z pudełka do streamingu na słuchawki. Ciekawe co wybiorą? :) Oczywiście w miejsce hamburgera można wstawić wrapa, tortillę, kebab. Co tam kto chce. Może hot doga bym odpuścił. ;)

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
5 godzin temu, konrad_a napisał:

A jak gra Kann Cube w porównaniu do Hugo2?

Hugo2 miałem ze 3 lata temu, Cuba 3 miesiące temu. Twój Hugo2 dodaje nieco barwy, jest piekielnie holograficzny, trochę napięty - tak go zapamiętałem.

Cube nieco gubi barwę. Nie ma tendencji do ostrości i gra z oddalenia. Niesamowicie czaruje przestrzenią, pierwsze urządzenie, w którym usłyszałem światłocień; wzajemną relację między dźwiękami, ich wzajemne przesłanianie się oraz  narzucanie swojej obecności otoczeniu i dźwiękom w otoczeniu... także grubo jest w tym względzie. Generalnie dźwięk bardziej stonowany i doroślejszy. Bardzo zyskuje przy głośniejszym słuchaniu. 

 

Swoją drogą chętnie rzuciłbym uchem jeszcze raz na Twojego Hugo2. Upieram się przy tym "Twojego" ponieważ miałem też swojego, i mój okazał się nieprzyjemnie natarczywy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaworrr napisał:

Hugo2 miałem ze 3 lata temu, Cuba 3 miesiące temu. Twój Hugo2 dodaje nieco barwy, jest piekielnie holograficzny, trochę napięty - tak go zapamiętałem.

Cube nieco gubi barwę. Nie ma tendencji do ostrości i gra z oddalenia. Niesamowicie czaruje przestrzenią, pierwsze urządzenie, w którym usłyszałem światłocień; wzajemną relację między dźwiękami, ich wzajemne przesłanianie się oraz  narzucanie swojej obecności otoczeniu i dźwiękom w otoczeniu... także grubo jest w tym względzie. Generalnie dźwięk bardziej stonowany i doroślejszy. Bardzo zyskuje przy głośniejszym słuchaniu. 

 

Swoją drogą chętnie rzuciłbym uchem jeszcze raz na Twojego Hugo2. Upieram się przy tym "Twojego" ponieważ miałem też swojego, i mój okazał się nieprzyjemnie natarczywy. 

 

Nie ma problemu. Moge w każdej chwili pożyczyć mojego Hugo2. Chętnie posłuchałbym Cube więc się pewnie jakoś dogadamy. Napisałem na PW. Zdziwiłem się że różne sztuki potrafią różnie grać. Może zmieniłeś źródło?

Szkoda że Cube ma mniej barwy, bo akurat barwę bardzo lubię.

Z jakimi słuchawkami słyszysz ten światłocień?

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, konrad_a napisał:

Z jakimi słuchawkami słyszysz ten światłocień?

Z Fostex TH-X00 PP na padach z nieco większym niż fabryczny otworem na ucho. 

 

7 godzin temu, konrad_a napisał:

Zdziwiłem się że różne sztuki potrafią różnie grać. Może zmieniłeś źródło?

Pod wpływem odsłuchu Twojego kupiłem sobie takiego samego, ale nie grał tak samo :( 

Dlatego jakbyś kiedyś sprzedawał swojego to chętnie posłucham ponownie. Odpowiedziałem prv.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności