Skocz do zawartości

Astell&Kern Kann Cube


MarcusFenix69

Rekomendowane odpowiedzi

Może na IEMach faktycznie czuć zmiany ale na dużych słuchawkach niezbyt.
Dalej nie da się zainstalować nowszych wersji Tidala.
Większe zmiany w dźwięku daje mi zmiana gainu.
A te nowsze wersje tidala coś dają konkretnego? Ja jadę na fabrycznym z AK, coś straciłem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szwagiero napisał:

A te nowsze wersje tidala coś dają konkretnego? Ja jadę na fabrycznym z AK, coś straciłem?

Absolutnie nic. Nawet dzwięk jest gorszy na xapk tidal niż na firmowym. Jedynie opcja offline staje się dostępna.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocne manewry:

767E2A68-EE2F-49AF-B574-8AC73FB0805F.jpeg

 

Po ostatnich okazjach cenowych degradujących kubka myślałem, że powyższe porównanie będzie już tylko jego dożynkami, kopaniem leżącego, miażdżeniem, pastwieniem się nad nim dla zabawy itd..

Tymczasem póki co sp2000 nie powalił mnie z nóg. Jest przejrzyście, nic nie muli, bas jest punktualny, czytelny, oddzielony od średnich (no brawo - 17 klocków), na pierwszy rzut ucha jest przyjemnie, szczegółowo, wszystkie źródła materializują się z bardzo dobrą separacją; brzmienie jest jasne i klarowne... ale okraszone miękkim świergoleniem w wyższych partiach, co miało mu chyba dodać powabu, perlistości, blasku i nieco ciepła oraz podkreślić wszelkie wybrzmienia w przestrzeni. No nie jest to neutralny dźwięk. Do klasyki się toto nie nadaje na pewno, ale też i świerszczącego jednostajnie głosu Adele miałem dość już po kilku minutach. 

Cube jest ciemniejszy, ale i bardziej czysty oraz naturalny(!), a już na pewno bardziej rzetelny zarówno pod względem proporcji tonalnych jak i efektów 3D, choć mniej efektowny. To już wiemy czemu sp2000 tak się podoba na forum. Może i mnie w końcu urzeknie:woot: - gramy dalej...

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i ja w nieprzyzwoicie niskiej cenie. 14dni na zwrot więc nie będzie bólu jak się nie spodoba. Wczoraj słuchałem pierwszego kanna i nie grało to źle, ale brak mu holografii. Bardzo mi się podobały fizyczne przyciski pod ekranem i generalnie obsługa. Macie może jakieś sprawdzone etui do Cuba, takie podróżne do przewożenia go w bagażu podręcznym ? 

Edytowane przez MarcinGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, MarcinGD napisał:

Macie może jakieś sprawdzone etui do Cuba, takie podróżne do przewożenia go w bagażu podręcznym ? 

Masz do wyboru tak naprawdę 3: Ori, Miter albo TPU z Ali

Albo próbować kombinować z jakimś kejsem na zamek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2021 o 10:17, Jaworrr napisał:

Default teraz jest wskazany; minimum phase fast roll-off.

Ale jakie było przed aktualizacją nie wiadomo.  

Idąc drogą dedukcji - filtr domyślny dla ES9038 to Apodizing, czyli taki, który się odpala bez wysłania rozkazu do ESS przez procek. Tak mówi datasheet.

Skoro dopiero teraz A&K dołożyli obsługę filtrów cyfrowych, to znaczy, że wcześniej tego nie było w sofcie, więc nie było jak przestawić Apodizing na co innego. 

 

W stacjonarce "jedynie słuszny" to Linear Slow Roll-off dla mnie i różnice słychać ewidentnie. Apodizing jest do niego podobny, tylko trochę rozpulchnia dźwięki, a sopran lekko na nim plaska. LSRO ma do tego lepszą ekspansję przestrzeni wgłąb bez efektu jej zawężania przy okazji. 

 

Każdy filtr może mieć swoje pięć minut w jakimś repertuarze, ale instrumenty mechaniczne na LSRO wychodzą najbardziej kompletnie i autentycznie, zresztą nie tylko one. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Jedyny minus Cube to bateria a raczej to jak szybko ES9038 ją wyładowuje.

To nie był układ DAC tworzony z myślą o DAPach.

Rozumiem, że wykluczasz rolę w zużyciu baterii, jaką pełni karta Wi-Fi lub kolorowy dotykowy wyświetlacz? Kompletna płytka ES9038 z procesorem i stopniem analogowym low power powinna brać niewiele ponad 100mA. Ile dokłada do tego kontroler ekranu wraz z nim albo procesor, który nie tylko przełącza DACa - nie mam pojęcia. Natomiast sama ta część aplikacji, o której pisałem, na baterii 4000mAh działałaby 40 godzin. 

 

Jakby tak było źle z poborem prądu przez ES9038, to by dali jednego zamiast dwóch, bo póki co, to urządzenia A&K nie wykorzystują w pełni możliwości pojedynczej kości, w związku z czym nie mam pojęcia, po co wsadzili dwie? Do balansu wystarczy jeden. 

 

Sprawdziłem właśnie, że pojedynczy ES9038 Q2M pobiera 40mW pracując. Przy zasilaniu 3,3V to by dało 12mA. Jeden porządny op-amp podwójny o niskich THD bierze więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

Rozumiem, że wykluczasz rolę w zużyciu baterii, jaką pełni karta Wi-Fi lub kolorowy dotykowy wyświetlacz? Kompletna płytka ES9038 z procesorem i stopniem analogowym low power powinna brać niewiele ponad 100mA. Ile dokłada do tego kontroler ekranu wraz z nim albo procesor, który nie tylko przełącza DACa - nie mam pojęcia. Natomiast sama ta część aplikacji, o której pisałem, na baterii 4000mAh działałaby 40 godzin. 

 

Jakby tak było źle z poborem prądu przez ES9038, to by dali jednego zamiast dwóch, bo póki co, to urządzenia A&K nie wykorzystują w pełni możliwości pojedynczej kości, w związku z czym nie mam pojęcia, po co wsadzili dwie? Do balansu wystarczy jeden. 

 

Sprawdziłem właśnie, że pojedynczy ES9038 Q2M pobiera 40mW pracując. Przy zasilaniu 3,3V to by dało 12mA. Jeden porządny op-amp podwójny o niskich THD bierze więcej. 

Piszesz o modelu Q2M, a KANN Cube ma ESS9038Pro x2, czyli kości stacjonarne. To robi znaczącą różnicę, bo z tego co opisywano w kilku miejscach prądożęrność 9038Pro wykluczyła jego użycie w kilku produktach z segmentu przenośnego audio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności