Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern Kann Cube


MarcusFenix69

Rekomendowane odpowiedzi

Miter trochę odstaje przy przyciskach funkcyjnych i to jego jedna wada jak dla mnie. Zobaczymy jak z czasem będzie to wyglądało, czy np. nie będzie się dalej odkształcać 

23 godziny temu, ma_x_ym napisał:

no dobra, to też chcę jeśli to działa
 

i już niedostępny na tej stronce.... a wczoraj miałem kliknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 22:09, Roo_Volt napisał:

 

Albo zamówić / zrobić coś takiego:2deac0bd2d69b5db3f79009b8aad7da9.jpg

Edytowane przez szwagiero
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szwagiero napisał:
3 godziny temu, majkel napisał:
Skrętka na RCA. Borze jedyny... 

W czym kłopot? Mam dwa IC RCA na tym kablu - jeden na pojedynczym, drugi na podwójnej skrętce - skrętka gra lepiej.

RCA bez ekranu to nie po inżyniersku. Grać będzie, ale pewne urządzenia potrafią się od tego wzbudzać albo łapać brum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vonBaron napisał:

Miał ktoś taki problem z Tidal Offline że musiał sciągać od nowa cały zbiór? Nie uaktualniałem go i taki kwiatek...

Raz miałem też taką przypadłość, że całość offline zniknęła. Z tym, że, w międzyczasie mieszałem z wersjami Tidala. Od nowa zacząłem pobierać pierwszy materiał (płytę). Po ponownym włączeniu miałem resztę tak jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaronjak wspominam to, to mogło być podobnie. Ale to zdarzyło się jeden raz. Sprawdzałem później zajętość pamięci i wszystko było ok czyli nie zajęło mi podwójnie. Z wersjami offline Tidala, mi najstabilniej działał wersja starsza 2.18 ... Czy jakoś tak. :)

Edytowane przez Roo_Volt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Miał ktoś taki problem z Tidal Offline że musiał sciągać od nowa cały zbiór? Nie uaktualniałem go i taki kwiatek...

Mi się nie zdarzyło ale też używam jakiejś starszej wersji Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Tyle że moja zawartość offline byłą widoczna i przy próbie kliknięcia w album wyskakiwał błąd "offline page could not be found", teraz ściągam wszystko od nowa...

Utwory zapisujesz na pamięci wewnętrznej czy zewnętrznej? Mi się kiedyś coś takiego przydarzyło jak karta mi padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyszła chińska prezerwatywka do Cubka :D całkiem porządnie wykonana, miła w dotyku, materiał o odpowiedniej miękkości, ze względu na kształt obudowy trudno było założyć, ale ogólnie fajny alternatywa dla skórkowych ori i Mitera, jeśli ktoś nie przepada za takim typem. Jedyny minus jaki widzę w stosunku do tych drogich to pełne plecki, no ale ja nie słucham na HG więc sprzęt specjalnie się nie nagrzewa.

link do galerii

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła chińska prezerwatywka do Cubka  całkiem porządnie wykonana, miła w dotyku, materiał o odpowiedniej miękkości, ze względu na kształt obudowy trudno było założyć, ale ogólnie fajny alternatywa dla skórkowych ori i Mitera, jeśli ktoś nie przepada za takim typem. Jedyny minus jaki widzę w stosunku do tych drogich to pełne plecki, no ale ja nie słucham na HG więc sprzęt specjalnie się nie nagrzewa.
link do galerii
Śliskie to to czy pewnie siebie trzyma w ręce? Podaj proszę link.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do ali

 

No takie pół na pół, to jest matowy materiał ale raczej z tych śliskich, ja akurat z Cubkiem nie mam tego problemu ze względu na wagę i rozmiar - jego trzeba pewnie chwycić, żeby podnieść :D dzięki etui nie ma tego efektu trzymania ostrego kawałka metalu, co dla mnie jest plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka pytań do użytkowników KANN Cube...

 

Te etui z Aliexpress, to sensowne jest? Tanizna w porównaniu do tych za 250 i 500 (w promocji) ze skóry?

 

Jakie wersje TIDAL-a offline są instalowane i stabilne? Działają jakieś wersje XAPK czy tylko APK?

 

Jakie jeszcze aplikacje są sensowne do zainstalowania i działają z CUBE? Coś prócz streamingowych?

 

Ile trzyma bateria? Czy powinno się stosować wyłącznie zalecane ładowarki 5V/2A i 9V/1.67A, czy może np 5V/2.4A nie zaszkodzi? Które z dwóch wymienionych są zalecane?

 

Czy jest w przyszłości opcja (niech będzie serwisowa) wymiany baterii na nową, jak jej ubędzie pojemności?

Czy istnieje soft do Cube, albo może ładowarki, które to dadzą możliwość sterowania poziomem ładowania (np. ładowanie do 80-90% by nie ładować 100%, co wydłuży żywotność baterii)?

 

Jakie słuchawki wyjątkowo synergicznie współpracują z Cube?

 

Czy jest możliwość sterowania CUBE zdalnie, jeśli robiłby za stacjonarny streamer/DAC podpięty do jakiegoś preampa czy mocniejszego wzmacniacza słuchawkowego? Z tego co się zorientowałem, jest teoretycznie opcja via smartfon (aplikacja AK) - czy działa to bezproblemowo i czy CUBE reaguje na nią, czy może trzeba instalować coś do samego CUBE (jak Tidal offline)? Jest też podobno pilot AK który chyba działa z CUBE, taki:

https://mp3store.pl/odtwarzacze-audio/akcesoria-odtwarzacze-audio/inne-akcesoria-do-odtwarzaczy-audio/astellkern/2016010377605190341/8809440331918/astellkern-ak-rm01-pilot-zdalnego-sterowania?utm_source=ceneo&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=astellkern-ak-rm01-pilot-zdalnego-sterowania&ceneo

ktoś to testował?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2021 o 14:59, vonBaron napisał:

Nieoficjalnie Cube już praktycznie jest martwy, brak wsparcia dla Roon a ponoć było już praktycznie gotowe, brak nowych firmware, nowszych wersji Tidala nie da się zainstalować...

to już jest jak z telefonami z androidem 2 lata i do piachu....

Edytowane przez prophet1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr_Mojo

 

- etui bardzo sensownie wykonane, z dobrego materiału, dobrze dopasowane

- można instalować APK

- można próbować instalować każdą APK

- bateria w zależności od gainu, u mnie na mid i 105% głośności po 5 godzinach zostało coś 18%, no ale dochodziła zabawa ekranem

- oczywiście że baterie można wymienić, mp3store zdaje się wspiera serwis pogwarancyjny egzemplarzy kupionych u nich

- raczej nie ma takiego softu do sterowania ładowaniem, musiałoby to być sterowane sprzętowo po stronie urządzenia, jak to jest zazwyczaj w nowszych laptopach (niby pokazuje że bateria jest na 100% i ładuje dalej, ale w rzeczywistości nie jest to 100% i nie ładuje)

- co do apki AK to się nie wypowiem, bo nie używałem

 

Co do śmierci Kubka to chyba zbyt pochopne stwierdzenie, trzeba by prześledzić przykład kiedy Tidal przestał działać na czymkolwiek innym ze względu na starą wersję apki. Nie wiem co musiałoby się zmienić... ból braku nowego firmware rozumiem w momencie gdyby były jakieś krytyczne bugi, a nie spotkałem się z takimi, wręcz z żadnymi, wszystko śmiga, brak wsparcia dla Roon'a - to już ból dla userów tej platformy, a nie jest to rozwiązanie mainstream'owe jakby nie było.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsparcia dla Roon nie ma żaden Astell, choć ma się to zmienić niebawem. Co do aktualizacji to AK bardzo dostało po tyłku przez C19 i tym tłumaczą brak upgradeów dla swoich dap. Dotyczy to zarówno Cuba, jak i SA700, SP1000. Dopiero niedawno swoje upgrade softwareu dostały SR25, SP2K ale tam zgłaszanych było sporo problemów więc wybór co do pierwszeństwa był oczywisty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności