Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern Kann Cube


MarcusFenix69

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Palpatine napisał:

Raczej nigdzie bo ani jeden ani drugi nie gra ocieplonym dźwiękiem. To bardziej typowe granie obecnych TOTL Astella.

Tyle, że pytanie było o ilość basu i wypełnienie, a nie o to, który gra ocieplonym dźwiękiem - to są trochę inne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy inaczej opisze granie poszczególnych modeli. Pytającemu polecałbym aby skupił się na modelu SA700 a w drugiej kolejności SP1000M. W mojej opinii SA700 jest dapem z Astella który gra najbardziej analogowym dźwiękiem, który daje mnóstwo radości ze słuchania jeśli ktoś lubi takie granie. Bas poluzowany, średnica przybliżona, dociążona, ocieplona, wysokie łagodne ale rozdzielcze. Duża dynamika oraz głębia sceny. W przyszłym tygodniu postaram się porównać SA700 z SP1000M

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaworrr napisał:

Mam takie nie audiofilskie pytanie do osób, które słuchały Cuba, Alphy i SA700 i może SP1000M. Który z nich ma najwięcej basu? 

Chodzi mi o ilość, wypełnienie i stosunek do średnicy i sopranu. Lubię jak w bas nie musi walczyć i przebijać się przez resztę pasma żeby być słyszanym. 

Mało Ci basu w Cube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dobrze wyczułeś ukryty przekaz @vonBaron :)

W elekronice i metalu ten zakresu musi być nieco podkręcony żeby pompować tempo. W tych gatunkach basu mi brakuje.

Za to wrażenia przestrzenne są genialne. Poczucie osadzenia dźwięków w trójwymiarowym środowisku, granie poza głową, z dużą głębią. 

W spokojniejszej muzyce operującej na żywych instrumentach i wokalu proporcje low-mid-hi zdają się być bardzo dobrze neutralnie zrównoważone. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaworrr napisał:

Tak, dobrze wyczułeś ukryty przekaz @vonBaron :)

W elekronice i metalu ten zakresu musi być nieco podkręcony żeby pompować tempo. W tych gatunkach basu mi brakuje.

Za to wrażenia przestrzenne są genialne. Poczucie osadzenia dźwięków w trójwymiarowym środowisku, granie poza głową, z dużą głębią. 

W spokojniejszej muzyce operującej na żywych instrumentach i wokalu proporcje low-mid-hi zdają się być bardzo dobrze neutralnie zrównoważone. 

 

 

 

Mnie tam nie brakuje.

Ale rozumiem że bassheadom może być za mało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden ze mnie basshead, a przynajmniej nie w klasycznym rozumieniu tego słowa. Ale potwierdzam, bassheadom na pewno basu będzie brakować.

 

Zapewne słuchasz po wyjściu zbalansowanym. Też dzisiaj miałem okazję spróbować tego wyjścia u Kolegi :) i w takim połączeniu faktycznie basu nie brakuje. Scena znacznie się powiększa, rozstępuje się przynajmniej na szerokość, bas zyskuje więcej miejsca na swoją grę w centrum i jest go również więcej.  

To wrażenia z szybkiego odsłuchu na Hawkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpha i Cube:

D27DF0BE-8A82-42AF-AD52-87C121B3434D.jpeg

 

Dziurki 2,5mm porównałem na hołkach; dziurki 3,5mm na monolitach 1070 i 1570 (nawiasem mówiąc bardzo dobre słuchawy).

 

Wszystko przez @ZebLong, który zaalarmował mnie:D, że alpha miażdży. Zatem musiałem pojechać do krakowskiego Mp3store.

No i jak dla mnie Alpha to bardzo fajny odtwarzacz…

…ale jak przy Kubie miałem: wooow! z dziury 3,5 i wooooooooow!!!! z dziury 2,5; to przy Alfie miałem, no właśnie: o, ale fajny odtwarzacz!

Cube to lepsza separacja, czystość, przejrzystość, fokus, niżej schodzący bas; dźwięk raczej saute - bez sosu i panierki, tylko z lekko i dyskretnie zaznaczonym audiofilskim sznytem; to bardziej precyzyjne narzędzie do rysowania muzycznego pejzażu (zdjęcia?) niż Alpha. Obraz projektowany z większego Astella jest wyraźniejszy (ale dźwięk ogólnie chudszy).

Mniejszy Astell, to brzmienie…hmmm…chciałoby się powiedzieć ”zwyczajne”, już nie tak zjawiskowe i perfekcyjne. Znaczy słaby, przeciętny on? No nie, nie, co to, to nie!!! Stereo, artykulacja, barwa to bardzo wysoki poziom, po prostu Astell zrobił ukłon w stronę "Kowalskiego" i dzięki temu Alf ma trochę sosu na przełomie średnicy i basu (płytszego niż w Cube), co czyni go nieco strawniejszym i łatwiejszym w odbiorze, cierpi trochę na tym separacja i robi się czasem bułka przy większych składach, ale cóż, za darmo nic nie ma. 

Za to barwa jest bardzo przyjemna, a dźwięk "organiczny":D

Wybór między Cube i Alpha? W przypadku hołków bez wątpienia Cube; w przypadku innych słuchawek radzę posłuchać obydwu.

@Jaworrr - obawiam się, że wybrałbyś Alfa...chociaż do hołków to może i nie?..

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, szwagiero napisał:


ps. tak, to te śmietnikowe... ;)

@audionanik - a jak z dynamiką i szybkością Cube vs Alpha?

Właśnie mi przypomniałeś, że muszę w końcu wpiąć moje śmietnikowce (K240df wintaaażżż 600ohm:D) do Cube.

Co do szybkości, to Cube sprawia wrażenie szybszego; lepiej też gra każdy instrument z osobna - tzn. łatwiej na nim śledzić zmiany głośności poszczególnych instrumentów (ach ta jego separacja!). Trudno jednak porównać pod tym względem sprawiedliwie te dwa Astelle, bo każdemu „chodzi trochę o co innego” w muzyce - Alpha to przekaz bardziej homogeniczny i płynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Co do szybkości, to Cube sprawia wrażenie szybszego; lepiej też gra każdy instrument z osobna - tzn. łatwiej na nim śledzić zmiany głośności poszczególnych instrumentów (ach ta jego separacja!). Trudno jednak porównać pod tym względem sprawiedliwie te dwa Astelle, bo każdemu „chodzi trochę o co innego” w muzyce - Alpha to przekaz bardziej homogeniczny i płynny.


No to git, bo homogeniczne i płynne to ja mam słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, vonBaron napisał:

No dziwne pytanie ale ok...

Mid gain - TH-900 - ~80

Mid gain - D8000 - ~123

Mid gain - Ether Flow ~120

High gain - Abyss - ~125

High gain - Senki HD580 ~75

W dniu 27.11.2020 o 15:38, Spawn napisał:

Wartości które przytoczyłem pokazują że cubek posiada ogromną moc jak na sprzęt przenośny którego może mu pozazdrościć nie jedna stacjonarka tyle że jego wzmacniacz dostarcza ją przy wyższych impendacjach. Te 250mW przy 600ohmach to jest wchuu.... bardzo dużo. Pierwszy z brzegu Heed Canalot ma przy 600ohm 20mW, tak że ten.

 

Przy niższych już tak nie imponuje ale nadal mocy ma znacznie więcej niż wystarczająco. Tym nie mniej to że słuchawek rzeczywiście trudnych jest niewiele to prawda, a to że grają różnie z różnymi wzmacniaczami to nie jest zasługa tych mitycznych watów tylko lepszej lub gorszej synergii brzmieniowej lub jej całkowitym brakiem.

Rozumiem, że skoro Kann Cube był mierzony to było też słuchany a w rankingu źródeł nie  jest ujęty. można go jakoś tam pozycjonować? :) na pewno nie tylko ja jestem ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, audionanik napisał:

@Jaworrr - obawiam się, że wybrałbyś Alfa...chociaż do hołków to może i nie?..

Może i nie :) kto to wie, jak kiedyś posłucham zobaczymy. Ale ciepło i przytulnie mam na lampie, więc dla zdywersyfikowania wrażeń muzycznych empetrójka może grać inaczej. Zwłaszcza, że po balansie Cube zrobił na mnie duże wrażenie. Bardzo pieczołowicie rozgrywał zdarzenia na dużej scenie, z dobrym wejściem w głąb i to wszystko przy audiofilskiej tonacji, tak jak napisałeś - saute.

 

12 godzin temu, Maniolo napisał:

Może głupie pytanie, na jakiej głośności słuchacie Cube ?

Po SE słuchałem głośniej niż zazwyczaj słucham. Hawki, na skali low gain; 80-85. W moim przypadku głośnością kompensowałem niedostatki basu i ogólnego nasycenia. Po BAL wydaje się, że nie będzie to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Owlach po SE  80-100 mid gain a Aeony2 po balansie to już 100-105.

Zaskoczony jestem jak PM-3 super grają na Cube ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maniolo napisał:

 

Zaskoczony jestem jak PM-3 super grają na Cube ,

Dla mnie również super grają na Alpha. No ale ja lubię bardzo PM-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jak zainstalować Spotify na Cuba, ściągnąłem .apk skopiowałem do katalogu i przy próbie instalacji wywala mi "problem parsing the package"/

Help please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zainstalować najpierw xapk installer a później spotify.

 

https://us.astellnkern.com/blogs/news/open-app-service-instructions

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą wersję próbowałeś zainstalować? Spróbuj apk.

3260974D-F0F2-4E42-BBFA-738A6011C2ED.jpeg
 

 

tutaj masz bezpośredni link do 2 wersji ostatniej apk:

https://m.apkpure.com/pl/spotify-music/com.spotify.music/variant/8.5.87.921-APK

 

5A453ABC-FF46-485F-8CD5-95A2DE95D326.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności