Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern Kann Cube


MarcusFenix69

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, majkel napisał:

Pytanie nr 3 - ile w ogóle osób słuchało jednego i drugiego 

 

MIałem CV2+(C3 nie słuchałem), Hugo 2 i mam Cubka. Kann jest pomostem pomiędzy ciepłym Bursonem a chłodnym Chordem. Pisanie że posiada najlepsze cechy obu bez wad obu byłoby na pewno sporym przegięciem, ale jakoś nic lepszego mi do głowy nie przychodzi.

Aktualnie porównuje z i10 + Cipher V1 i wychodzi mi że zamknięte K270S na Cubku grają bardziej otwarcie i precyzyjnie niż w pełni otwarte iSine :D Wy macie różne topowce i konkretne stacjonarne klocki do porównania, więc zapewne Wasze porównania są bardziej miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie przeginajmy już porównań z pełnowymiarowymi klockami, Cube to jest sprzęt dzięki któremu nie jesteśmy przywiązani do siedzenia przy stacjonarce, bo można się z nim walnąć w sypialni, wyjść na ogród i słuchać na leżaku itp. To, że podejmuje walkę ze stacjonarką to jest duże osiągnięcie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audionanik napisał:

Oho!:D

Uwaga; Prawdziwi Audiofyle wkraczają do akcji!!!🤪

Hajend zaczyna się od 10kg wzwyż i musi mieć blat z kwasówki lub deski do krojenia warzyw!!!

Nie no komedia, myślałem że już tacy wymarli.

Spoko, idź z dapem do salonu "dużego" audio na odsłuch słuchawek to zobaczysz że Cie będą jak ubogiego krewnego traktować ;) Mnie to śmieszyło i śmieszy nadal bo dapy już dobrą chwile oferują poziom dźwięku który można uznać za poważny tyle że nie wszyscy to zauważyli. Promocja na cubka widzę sporej grupie osób oczy otworzy na segment ktory olewali :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda poważnym (czy tam poważanym) audiofilem nie jestem i zbyt wielu sprzętów nie przesłuchałem (taki disklejmer żeby nie było) ale też już jakiś czas temu poddałem się w tej walce o lepszość tego czy tamtego rozwiązania. Czy podpinam słuchawki do ważącego 5 kilo CD z lat 80, czy do malutkiego i też już leciwego iPhone'a 4G - różnice bardziej w charakterze grania jak już. No i ten Burek C3P coraz bardziej odkąd go mam mi się podoba bo gra w taki niewymuszony sposób, a mi się przejadła analiza i 100% dokładność czy tam precyzja. 

Nawet ostatnio nie mogłem rozróżnić klasy dźwięku między Burkiem a moim torem stacjonarnym opartym na leciwego daczka CS4397, który swego czasu scenę miał np. mniejszą niż motany Behringer SRC2496 co to go modne wtenczas Saberki 9018 miały dopiero pokonać. 

 

Także to że ten Kubik może grać komuś lepiej od Burka mnie nie dziwi absolutnie. 

 

@deceesa to kąbo Acro L1000 jak się ma do Kubika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kąbo miałem dwa razy. Jak robiłem do niego pierwsze podejście dwa lata temu to patrzyłem wyłącznie przez synergię względem iSine20, bo nie miałem wtedy wiedzy o ich braku strojenia ze światem poza Cipherem czy Revealem. W tym roku miałem drugie podejście i porównywałem z T1s i Aune zostało, ale to też było pod kątem konkretnej pary, tym razem T90. Tak więc nie jestem w stanie ocenić je obiektywnie, niemniej w cenie promocyjnej jaką dał mp3store - bardzo poprawne, liniowe granie, z 4 typami złącz do wybory, co też może mieć znaczenie, raczej oszczędny dół, równa astelowska średnica i garść szczegółów, poprawne scenicznie i holograficznie. No ale do Cubika to nie ma co tu porównywać pod względem ilości informacji i sposobu jakie z siebie wydobywa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, saudio napisał:

Najłatwiej operować na stereotypach. 
Akurat w Kann to taki trochę niezbyt DAP, bo ogólnie DAPy to odtwarzacze do doków, więc napędzanie nimi dużych nauszników to nieporozumienie, no właśnie z wyjątkiem takich właśnie jak Kann czy inne Maxxy.

 

W świecie w którym wszystkie doki są łatwe do napędzenia, wszystkie nauszne są trudne i dapa nie dało by się użyć w roli źródła do zewnętrznego wzmacniacza prawie miałbyś racje.

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda poważnym (czy tam poważanym) audiofilem nie jestem i zbyt wielu sprzętów nie przesłuchałem (taki disklejmer żeby nie było) ale też już jakiś czas temu poddałem się w tej walce o lepszość tego czy tamtego rozwiązania. Czy podpinam słuchawki do ważącego 5 kilo CD z lat 80, czy do malutkiego i też już leciwego iPhone'a 4G - różnice bardziej w charakterze grania jak już. No i ten Burek C3P coraz bardziej odkąd go mam mi się podoba bo gra w taki niewymuszony sposób, a mi się przejadła analiza i 100% dokładność czy tam precyzja. 
Nawet ostatnio nie mogłem rozróżnić klasy dźwięku między Burkiem a moim torem stacjonarnym opartym na leciwego daczka CS4397, który swego czasu scenę miał np. mniejszą niż motany Behringer SRC2496 co to go modne wtenczas Saberki 9018 miały dopiero pokonać. 
 
Także to że ten Kubik może grać komuś lepiej od Burka mnie nie dziwi absolutnie. 
 
[mention=59647]decees[/mention]a to kąbo Acro L1000 jak się ma do Kubika? 
Modowany Behringer w kwestii sceny faktycznie był świetny na tamten czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Spawn napisał:

Spoko, idź z dapem do salonu "dużego" audio na odsłuch słuchawek to zobaczysz że Cie będą jak ubogiego krewnego traktować ;)

Zgadnij gdzie to mam. Często nawet ostentacyjnie podjeżdżam dacią pod salon na odsłuch :D. Ostatnio wziąłem asx-a żony, żeby nie robić już totalnej siary, ale ponieważ nigdy nie mogę powstrzymać się od palenia głupa, kiedy widzę sprzedawców audio nadętych niczym major domus w posiadłości hrabiego, to znów miałem ubaw z ich znafstwa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, saudio napisał:

No ale przecież pisałem o stereotypach. Zawsze są wyjątki.

Nie no, troszku już poważniej (heh, splakalem się ze śmiechu), to rzeczywiście np. pojemność kondów się przydaje, ale w Kubku miejsca ci na nie dostatek. W alphie ponoć tez coś zakombinował z kondami, żeby mniejszymi opędzić temat pojemności - praktyka pokaże jak im wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, audionanik napisał:

Nie no, troszku już poważniej (heh, splakalem się ze śmiechu), to rzeczywiście np. pojemność kondów się przydaje, ale w Kubku miejsca ci na nie dostatek. W alphie ponoć tez coś zakombinował z kondami, żeby mniejszymi opędzić temat pojemności - praktyka pokaże jak im wyszło.

Były DAPy z dużymi kondami nawet jack 6,3 był. 
Ale o jak z Tobą można poważnie?:P

 

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to poprawne wyliczenia;

Vrms x vrms/ohms
So in high gain, the Kann Cube would theoretically provide 4.5W into 32 ohms as it supposedly provides 12vrms
12 x 12/32 = 4.5

 

https://www.head-fi.org/threads/astell-kern-kann-cube.905446/page-15#post-15026417

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Spawn napisał:

Ktoś wie ile cube ma rzeczywiącie mocy przy impendacji 32 i 300ohm czy coś? W specyfikacji podają 12V (no load) czyli w zasadzie nic nie podają.

Nie wiem, wiem natomiast że pędzi bardzo trudne do napędzenia planarny.

Jestem ciekaw czy dałby radę HE-6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

Zgadnij gdzie to mam. Często nawet ostentacyjnie podjeżdżam dacią pod salon na odsłuch :D. Ostatnio wziąłem asx-a żony, żeby nie robić już totalnej siary, ale ponieważ nigdy nie mogę powstrzymać się od palenia głupa, kiedy widzę sprzedawców audio nadętych niczym major domus w posiadłości hrabiego, to znów miałem ubaw z ich znafstwa:D

Proszę nie kpić z Dacii ! 

 

Jeszcze nie spotkałem się w salonie audio z kpinami z DAPa. Szczególnie z pary AK300/AK380.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jaworrr napisał:

Nie wiem czy to poprawne wyliczenia;

Vrms x vrms/ohms
So in high gain, the Kann Cube would theoretically provide 4.5W into 32 ohms as it supposedly provides 12vrms
12 x 12/32 = 4.5

 

https://www.head-fi.org/threads/astell-kern-kann-cube.905446/page-15#post-15026417

Ta formułka miała by sens gdybyśmy wiedzieli on ma 12V dla 32ohm a wiemy że 12V to on ma bez żadnego obciążenia dlatego mówie że nic nie wiemy. Pod obciążeniem to będzie mniej z pewnością tylko ciekawy jestem jak to się przekłada na moc w stosunku do zwykłych wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Spawn napisał:

Ta formułka miała by sens gdybyśmy wiedzieli on ma 12V dla 32ohm a wiemy że 12V to on ma bez żadnego obciążenia dlatego mówie że nic nie wiemy. Pod obciążeniem to będzie mniej z pewnością tylko ciekawy jestem jak to się przekłada na moc w stosunku do zwykłych wzmacniaczy.

Impedancję wyjsciową masz 1,2ohm dla SE i 1,6ohm dla balance; wzmacniacze w Kubku to nie są jakieś lampowe cudaki; czy dyskretne wydumki - raczej czipy, a te trzymają parametry bez zniekształceń praktycznie do Górnego zakresu swoich możliwości. 5W i więcej dla czipa to nie jest jakiś wyczyn. Spadki napięć możesz sobie policzyć z proporcji dla danego obciążenia. Np dla 120ohm przy SE będzie to 1%.

8 minut temu, decees napisał:

w Cubku wystarcza 105/150. Obie wartosci po SE

Na którym gain?

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik prosze Cie, nie gadaj już o parametrach technicznych bo się w nich całkiem pogubiłeś.

 

W międzyczasie znalazłem pomiary Cubka, co prawda po japońsku jakiegoś audio sandała (dosłownie) ale wychodzi że oddaje moc nieliniowo i do 100ohmów to hugo2 i hiby r6 pro są mocniejsze a do 300ohm ifi black label tyle że cubek rozkręca się dalej i przegania wszystkich ale dopiero przy 600ohmach.

 

https://sandalaudio.blogspot.com/2019/07/astell-kann-cube.html?m=1

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności