Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern Kann Cube


MarcusFenix69

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, audionanik napisał:

I dedykowany plecak zamiast futerału.

Historia zatacza koła. Najpierw był AK 120 MK I - mały ale mocny i audiofilski. Potem playery rosły, stawały się coraz bardziej "niewygodne" w uchwycie ale miały coraz większe ekany, baterie. No i mamy SP2000, Kann Cube i Kann Alpha. Duże i ciężkie. Nawet typowo mobilne AK SR małe nie są. Czy Astell powróci znowu do małych DAPów, nie większych od smartwatcha ? Jeśli zataczanie koła się sprawdza to tak.

 

Ja lubię jednak i takie i takie. Mobilnie przydałby się DAP od AK wielkosci 120 ale z Tidalem i Spotify.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cisnęliście @audionanika po zakupie Cubka, że stwierdziłem "coś musi być na rzeczy" i od dwóch dni testuję to maleństwo :) no i nie da się ukryć że sprzęt jest ponadprzeciętny. Tak zjawiskowo grających K270S chyba nie dane było mi słyszeć nawet na Hugo 2. Na Chordzie też było hajendowo, i chociaż pamięć mam słabą do porównań, to rzeczywiście można było tam wyczuć przedobrzenie detalu. No i teraz było dane przekonać mi się o czym pisał @EvilKillaruna w recenzji T90 - w połączeniu z Cubkiem migrena w gratisie :D

 

Nie wiem jak brzmią nowe Burki, ale jeśli to jest ta jakość, to za możliwość uwolnienia się od biurka i odsłuchu w dowolnym wygodnym miejscu - przy cenie promocyjnej czy z drugiej ręki - Cube jest tym czego szukałem. Teraz wypadałoby dobrać mu godne słuchawki, ale to pewnie na następny blekfrajdej ;)

P.S. dzięki @Jaworrr za przybliżenie sygnatury i nie daj się wkręcić w hajp na Alphe 😜

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, decees napisał:

Nie wiem jak brzmią nowe Burki

Flagowiec gra rozdmuchanym/rozwleczonym/podpompowanym i pokremowanym dźwiękiem, a'la dobra(:D) lampa; tyle że z dobrą separacją i kontrolą...no i rysuje grubszą kreską niż Kubek.

47 minut temu, decees napisał:

jeśli to jest ta jakość

Burek nie ma tej neutralności, czystości. Selektywność, wyrazista artykulacja i dynamika (nie chodzi o umiejętność zrobienia hałasu) też po stronie Kubka...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się odmraża, bo sporo tam metali szlachetnych i innych, ja ze 3 godziny czekałem, a było cieplej niż dziś :unsure:

 

A w temacie Tidala offline - czy na Cube można używać nowszego sposobu poprzez XAPK czy tylko APK? Trochę walczyłem z tym XAPK i poległem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chyba powaliło... ale mój będzie jutro :D 

Myślałem/myślę o Alphie ale wszędzie gdzie natknąłem się na porównania to wskazuje się Cuba jako grającego bardziej głębią i trójwymiarowo. Do tego granie z dziurki 2.5 ponoć jest obłędne, tego nie słyszałem jeszcze bo się @audionanik obija 😜, a musiałem kupić dopóki promocja jest.

 

Z innej beczki, czy słyszycie różnicę między Tidelam na pokładzie a doinstalowanym? Na hedfaju piszą, że słyszą. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Palpatine napisał:

Spróbuj wgrać XAPK Installer Rush Wars Installer_v2.2.2

Tak, z tym sobie poradziłem

 

6 minut temu, Palpatine napisał:

A później Tidal xapk V2.28.1

Ok, czyli tutaj był zapewne problem, bo próbowałem wersję 2.33.5

Trzeba próbować na czuja celować w tą wersję Tidala jak najbardziej aktualną, czy też to jest ostatnia jaką się da zainstalować w ten sposób? Widzę dodatkowo w nowszych wersjach rozróżnienie na architektury arm64 i armeabi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, decees napisał:

Ok, czyli tutaj był zapewne problem, bo próbowałem wersję 2.33.5

Trzeba próbować na czuja celować w tą wersję Tidala jak najbardziej aktualną, 

Nie wiem dokładnie jak jest z Cube, ale na SA700 działa apk i xapk 2.28.1 a najnowsze nie chcą się instalować - wywala błąd. Myślę, że to ma związek z aktualizacją oprogramowania Astella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, audionanik napisał:

I co słyszą?

Żeby było ciekawiej, to informacja z wątku o Alphie, a info dotyczy SA700. Myślałem, że to o Cube było...

 

im a SE200 owner i can tell the SQ is better in built in Tidal vs side loaded Tidal.AB test the same song in master.
Better in transparency, tighter bass response, imaging. I dunno if AK has done someone on built in Tidal or side loaded Tidal is not playing in bit perfect.

 

https://www.head-fi.org/threads/astell-kern-launches-kann-alpha-digital-audio-player.941924/page-28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audionanik napisał:

Flagowiec gra rozdmuchanym/rozwleczonym/podpompowanym i pokremowanym dźwiękiem, a'la dobra(:D) lampa; tyle że z dobrą separacją i kontrolą...no i rysuje grubszą kreską niż Kubek.

A mu niektórzy lampy dokupują... Może tu chodzi o "złą" lampę? 

 

Piękny hajp, aż miło patrzeć! To je kwintesencja tego hobby. Normalnie aż sam bym wziął i kupił tego Kjuba ale ja jednak lubię przy biurku siedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bob2000 napisał:

Co tu się dzieje, był szał na Bursona a teraz Kann Cube go leje :woot:

 

Mnie taka opinie rozmiesza tak samo jak Ciebie, kiedy napiszę, że AKG K701 gra mi na poziomie Focal Utopia, z tym że K701 ma do tego większą scenę😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bob2000 napisał:

Co tu się dzieje, był szał na Bursona a teraz Kann Cube go leje :woot:

 

Pytanie nr 1 - czy fani Kann Cube kiedykolwiek szaleli na punkcie Bursona?

Pytanie nr 2 - kto z szalejących na punkcie Bursona posłuchał pierwej Kanna?

Pytanie nr 3 - ile w ogóle osób słuchało jednego i drugiego i ma jakieś porównanie? Na szybko kojarzę jedną. Czyli szukanie związków przyczynowo-skutkowych między tymi dwoma zjawiskami jest póki co naciągane. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, majkel napisał:

Pytanie nr 2 - kto z szalejących na punkcie Bursona posłuchał pierwej Kanna?

 

Nie jestem jakimś szalejącym fanem Bursona. Służy mi głównie jak DAC. Ale kilka razy słuchałem CUBE i jako big DAP jest bardzo dobry, jednak dla mnie w żadnym aspekcie nie zagrał z rozmachem stacjonarki Bursona, jak i również z pamięci Sonic Pearl😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności