Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern Kann Cube


MarcusFenix69

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie wiem czy już było, ale natrafiłem na info po angielskiemu, że kubek w opcji EQ off ma tak naprawdę włączony equalizer z "podrasowanym" brzmieniem na dyskotekę i podwyższą głośnością, natomiast jak włączymy EQ na domyślne ustawienie od AK to wtedy tak naprawdę jest bez equalizacji. Sprawdziłem i faktycznie tak jest, co jest dla mnie nie powiem mocno dziwnym efektem i/lub zabiegiem. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lord Rayden napisał:

A są tam w przypadku włączenia EQ jakieś PRESETY ? W starych AK było EQ PRO np. 

jest jeden preset "normal"

2 minuty temu, Lord Rayden napisał:

A są tam w przypadku włączenia EQ jakieś PRESETY ? W starych AK było EQ PRO np. 

jest jeden preset "normal"

 

A w Alpha jak jest?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo faktycznie. Nie ruszałem eq do tej chwili. Rzeczywiście na "normal" jest ciszej, bardziej płasko i "mniej holograficznie" niż na "off". Nawet od razu po zakupie mówiłem do @majkel, że wietrzę w kubku jakieś czary z dsp:D. Miesie podoba off:D...ta przestrzeń...mmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to w AK tak do końca jest jak napisałeś. Mi zarówno na SR25 jak i SE100 wydawało się, że po uruchomieniu EQ poza obniżeniem głośności wyłączało jakieś fabryczne przypisane na stałe ustawienie EQ.

Dźwięk jak dla mnie po uruchomieniu EQ przed zabawą suwakami zawsze był gorszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2020 o 11:13, vonBaron napisał:

No i teraz super śmiga Cube jako stacjonarny DAC, oczywiście do mojego Morfeusza nawet nie ma podjazdu ale jest lepiej niż dobrze.

Na fotce podłączony do Pro ICana jakby ktoś chciał lampowy czar;)

20201112_110623_HDR.jpg

 

Mam pytanie. Ten elegancki kabelek który powyżej wystaje z Cuba to oryginał AK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, waski napisał:

Dla mnie szok bo ja np. na Wrocławskim spotkaniu forumowym byłem zachwycony właśnie WA8 występującym w roli DAC/AMP.

Chętnie teraz sprawdził bym połączenie o którym napisałeś. 

IMO ten ESS w WA8 (stary i słaby) ciągnie go w dół, no chyba że ktoś lubi mocno basowe i ciepłe brzmienie to ok.

Po podłączeniu Cube, jest zdecydowanie równiej, lepsza scena, więcej powietrza i nie tak ciepło.

6 godzin temu, euter napisał:

Też mnie to zaintrygowało. Kiedyś rozważałem poważnie zakup wa8 i w rozmowie prywatnej nasz forumowy kolega @lsd stwierdził, że wbudowany DAC jest tak dobrze zaimplementowany, że gra lepiej, niż w połączeniu, w którym za DACa robiła Ultima sp2k, a wa8 grał jako sam wzmacniacz. 

Ciekawe...

Patrz wyżej odpowiedź.

Dla mnie to jest no brainer, wybór miedzy samym AMP a DAC/AMP w WA8.

Testowałem na TH-900 i Etherach Flow i ciągle te same wrażenia.

 

Na pewno uważam Cube za bardziej uniwersalny sprzęt, WA8 jako DAC/AMP były świetny pod jasno-neutralne słuchawki.

Edytowane przez vonBaron
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vonBaron napisał:

IMO ten ESS w WA8 (stary i słaby) ciągnie go w dół, no chyba że ktoś lubi mocno basowe i ciepłe brzmienie to ok.

Po podłączeniu Cube, jest zdecydowanie równiej, lepsza scena, więcej powietrza i nie tak ciepło.

Ciekawe...

Patrz wyżej odpowiedź.

Dla mnie to jest no brainer, wybór miedzy samym AMP a DAC/AMP w WA8.

Testowałem na TH-900 i Etherach Flow i ciągle te same wrażenia.

 

Na pewno uważam Cube za bardziej uniwersalny sprzęt, WA8 jako DAC/AMP były świetny pod jasno-neutralne słuchawki.

Nie rób jaj, powiem jasno i wyraźnie, porównywanie cann cube jako daca do tego "bezprzewodowego" ktory siedzi w wa8 nie ma startu w jakiejkwiek kategorii. Jako staly posiadacz WA8 robilem taka weryfikacje z Ultima v1, v2 cann cube, canm alpha i wieloma innymi dapami nie tylko od a&k. Opis implementacji sabre 9018  w wa8 owszem w pewnej czesci wpasowuke sie w stwierdzenienia cieplo i bas, ale stwierdzenie, ze na cann cube jest lepsza scena wiecej powietrza i mniej basu to sorrry, po prostu zart....

Mam  wciaz mozliwosc stalego testowania na  th-900mk2 + ultima, testowalem tez na ether flow ktorych posiadaczem bylem przez pol roku. Na cann cube w porownaniu do wbudowanego w wa8 daca, pojawialo sie zamulenie nie pozwalajace na na satysfakcjonujace odsluchy. Mniejsza scena, klucha na od dolu do gory.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ktoś tu jest głuchy, według mnie to WA8 nie ma podjazdu do Cube jeśli chodzi o DAC, lubisz basowe i ciepłe brzmienie to spoko. Dla mnie WA8 to bardzo dobry AMP ale mocno średni DAC/AMP.

Zamulenie i klucha u Cube? Może czas umyć uszy? Albo skorzystać z wejścia 2.5mm?

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vonBaron napisał:

To ktoś tu jest głuchy, według mnie to WA8 nie ma podjazdu do Cube jeśli chodzi o DAC, lubisz basowe i ciepłe brzmienie to spoko. Dla mnie WA8 to bardzo dobry AMP ale mocno średni DAC/AMP.

Zamulenie i klucha u Cube? Może czas umyć uszy? Albo skorzystać z wejścia 2.5mm?

Swoje uszy myje codziennie dla Twojej wiadomosci, nie jest to kwestia audio, a zwyklej higieny osobistej. Czy "jestem gluchy", coz, zostawie to bez komentarza, bo chyba musialbym zejsc ponizej kultury wypowiedzi na ktorej sie poruszam. Rozumiem ze  stawiasz cann cube rowniez wyzej niz ultime v1/v2. Twoja sprawa ;) Wytlumacz mi prosze jaki wplyw ma wyjscie 2.5mm w cann cube na niezbalansowane wejscie do WA8, bo fakt, tego egzotycznego polaczenia nie testowalem. Czy lubie basowe albo nie basowe, cieple czy zimne brzmienie to odrebny temat. Lubie wiele opcji, po to mam 5 wzakow o roznej charakterystyce, by obiektywnie je wszystkie oceniac i cieszyc sie danym typem brzmieniaw ramach chwilowych potrzeb. Nie faworyzuje zadnego, rowniez w tej ocenie, bo kazdy ma odrebne zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wyskoczyłeś z tym że sobie jaja robię, zdania nie zmienię i o każdej porze dnia i nocy wolę Cube jako DAC/AMP niż WA8.

Takie TH-900 kompletnie nie zgrywają się z WA8 ale ok...

Nic o żadnej Ultimie nie pisałem bo nawet jej nie słuchałem...

Chodziło mi o jakość wejścia w 2.5mm w Cube a nie żeby go łączyć liniowo z WA8...

Dla mnie DAC w WA8 jest po prostu biedny i mocno odstaje od sekcji AMP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, vonBaron napisał:

Sam wyskoczyłeś z tym że sobie jaja robię, zdania nie zmienię i o każdej porze dnia i nocy wolę Cube jako DAC/AMP niż WA8.

Takie TH-900 kompletnie nie zgrywają się z WA8 ale ok...

Nic o żadnej Ultimie nie pisałem bo nawet jej nie słuchałem...

Chodziło mi o jakość wejścia w 2.5mm w Cube a nie żeby go łączyć liniowo z WA8...

Dla mnie DAC w WA8 jest po prostu biedny i mocno odstaje od sekcji AMP.

Zgadza sie, th900 nie zgrywaja sie z wa8. Zgadza sie tez, ze cube gra dobrze jako dap. Natomiast problemem jest wpiecie tego daca jak i kazdego innego do wa8, bo mozna to zrobic tylko przez wejscie liniowe ktore jest w nim moim zdaniem kiepskie. Wpinalem do wa8 "przy okazji" kazdego daca ktorego mialem u siebie na testach i zadem nie zagral lepiej niz to wbudowane sabre. Nie chodzi o to ze to jest najlepszy dac na swiecie, ale dlatego ze jest synergiczny z tym ampem no i bezposrednio z nim zintegrowany. 

Co do ogolnego porownania jakosciowego cube z wa8, to z th900 cube, ultimy lapia o wiele lepszy flow, ale nie sa to sluchawki o neutralnej charakterystyce by brac je jako wyznacznik. Z empreanami, hekami, 5le bayerami t1 i wieloma innymi ktore testowalem wa8 gra zdecydowanie lepiej. Na tyle ze ani sie chwili nie wahalem przed jego zakupem majac wtedy od dluzszego czasu ultime. Z checia bym powiedzial cos innego, bo cube i ultimy mimo ze sa ceglami to i tak waza ulamek tego co wa8 a i tak eclipse nie jest autonomicznym urzadzeniem. Nawet dedykowany amp do ultimy nie zmienil tego stanu rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności