Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern Kann Cube


MarcusFenix69

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.05.2019 o 20:59, userfrom napisał:

 

Skrajne przeciwieństwo strumienia świadomości wylewanego przez pana Rykę, aczkolwiek na podobnym poziomie rzeczowości. Wolę jednak testy forumkowe.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie znamy rzetelności recenzentów. Musimy znać ich dorobek i mieć okazję posłuchać tego co oni opisali aby wyciągnąć odpowiednie wnioski. To trzeba posłuchać. W ten weekend jest meeting we Wrcoławiu, warto się wybrać bo Kann Cube tam będzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 13:24, userfrom napisał:

 

Przydałoby się więcej recenzji Cube.

 

Witam,

 

Tak, szczególnie rec w polskich serwisach.

 

 

Aha, może coś wiadomo nt. czy jest przewidywany dedykowany wzmacniacz lampowy zbalansowany producenta do podłączenia przez "5pin Mini XLR to 3pin XLR T-Type Cable"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, ZebLong napisał:

 

"Kann Cube zajechał AK380". Nie wiem, może i tak. Ale wystarczy teraz przeczytać recenzję tego pana dotyczącą AK380, a następnie AK380 + AMP. Był absolutny top w przypadku AK380, który jednak został zdetronizowany przez jeszcze absolutniejszy top topów w połączeniu z AK380AMP. A teraz to wszystko zostało zajechane. Ja pierdziu. 

 

Ten facet pisze bajki na zamówienie. Niestety straszne długie i nudne. Ekskjuzimła, ale reklamy to trzeba umić robić, a nie jak cepem. Internet pamięta. 

Edytowane przez westberg
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, westberg napisał:

 

"Kann Cube zajechał AK380". Nie wiem, może i tak. Ale wystarczy teraz przeczytać recenzję tego pana dotyczącą AK380, a następnie AK380 + AMP. Był absolutny top w przypadku AK380, który jednak został zdetronizowany przez jeszcze absolutniejszy top topów w połączeniu z AK380AMP. A teraz to wszystko zostało zajechane. Ja pierdziu. 

 

Ten facet pisze bajki na zamówienie. Niestety straszne długie i nudne. Ekskjuzimła, ale reklamy to trzeba umić robić, a nie jak cepem. Internet pamięta. 

Dokładnie!

Sympatyczny w kontakcie na PW (podobnie, jak panowie z Soundrebels - przemili i bardzo pomocni), ale styl pisania recenzji kompletnie dla mnie nieczytelny i niezrozumiały.

 

Dla mnie KANN CUBE jest bardzo "wyczynowym" DAP-em. Bardzo cenię to, co robi, ale wolałem klimat starszych Astelli. Nawet kosztem "mgiełki", którą wprowadzały. Dla mnie takim pomostem pomiędzy starszymi, a nowymi Astellami, jest... Sony NW-WM1Z.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, westberg napisał:

 

"Kann Cube zajechał AK380". Nie wiem, może i tak. Ale wystarczy teraz przeczytać recenzję tego pana dotyczącą AK380, a następnie AK380 + AMP. Był absolutny top w przypadku AK380, który jednak został zdetronizowany przez jeszcze absolutniejszy top topów w połączeniu z AK380AMP. A teraz to wszystko zostało zajechane. Ja pierdziu. 

 

Ten facet pisze bajki na zamówienie. Niestety straszne długie i nudne. Ekskjuzimła, ale reklamy to trzeba umić robić, a nie jak cepem. Internet pamięta. 

Jedyny taki człowiek w sieci, który nasmaruje wywodów na kilka stron A4, a po ich przeczytaniu tak naprawdę wciąż nie wiadomo, jak dany sprzęt gra ;D Recenzje p. Ryki to jak próba czytania "Chłopów" albo "Pana Tadeusza" w wieku 8 lat. Czyta się i absolutnie nic z tego nie wynika, bo treść pisana jakby innym, obcym językiem :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja je lubię za poetycki ton;) Aczkolwiek nieprzetestowanie nowego złącza słuchawkowego ze względu na brak przejściówki to... sam nie wiem - zasadniczy brak? Przyznam, że tego właśnie byłem ciekaw czytając długi jak zawsze wywód.

Zapowiadana jest recenzja SP1000 bo "dystrybutor naciska" - znaczy jak wspomniał westberg będzie kolejny artykuł sponsorowany:) A ten dystrybutor to kto? Szanowny właściciel niniejszego forum?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ZebLong napisał:

A ja je lubię za poetycki ton;) Aczkolwiek nieprzetestowanie nowego złącza słuchawkowego ze względu na brak przejściówki to... sam nie wiem - zasadniczy brak? Przyznam, że tego właśnie byłem ciekaw czytając długi jak zawsze wywód.

Zapowiadana jest recenzja SP1000 bo "dystrybutor naciska" - znaczy jak wspomniał westberg będzie kolejny artykuł sponsorowany:) A ten dystrybutor to kto? Szanowny właściciel niniejszego forum?

 

 

Sponsorowany czy nie, to chyba oczywiste że dystrybutorowi będzie zależeć na promocji wciąż topowego modelu w ofercie :) Ja sam chętnie wezmę go na warsztat w wolnej chwili, ale póki co kolejka na sprzęt do testowania zaczyna się wydłużać, a nie skracać, więc tę przyjemność muszę sobie odłożyć na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vaiet napisał:

Sponsorowany czy nie, to chyba oczywiste że dystrybutorowi będzie zależeć na promocji wciąż topowego modelu w ofercie :) Ja sam chętnie wezmę go na warsztat w wolnej chwili, ale póki co kolejka na sprzęt do testowania zaczyna się wydłużać, a nie skracać, więc tę przyjemność muszę sobie odłożyć na później.

Jeśli masz Sony'ego, to Astell (zwłaszcza KANN CUBE) nie spodoba Ci się. To kompletnie inny klimat i inne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wulkan napisał:

Jeśli masz Sony'ego, to Astell (zwłaszcza KANN CUBE) nie spodoba Ci się. To kompletnie inny klimat i inne brzmienie.

Mam WM1A i DX220 z AMP1mk2 i AMP8. Spodoba czy nie, to już kwestia subiektywna, bo w wysokim stopniu zależy od synergii ze słuchawkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@ZebLong pytał w wątku preorder o jakąś krótką recenzję.

Po 1 dniu dużo nie powiem ale:


WADY:

- wielkość. Cegła i tyle. Waży, kanciasty, wielki. Słowem - audiofilski pełną gębą :). Jedno to widzieć go na zdjęciach, drugie mieć w ręku... Ale umówmy się - to nie wada jeśli ktoś się na to nastawił. Zdecydowanie nie jest to przenośny sprzęt, a raczej jak Hugo2 - domowy do siadania w zaciszu gdzie się chce i z jakimi się chce słuchawkami.

- problem z ładowaniem z różnych ładowarek - trzeba mieć chyba jakąś zgodną z quickcharge aby zadziałało ładowanie poprawnie. U mnie z DASH od Oneplus nie chce śmigać i poziom baterii albo stoi przy włączonym urządzeniu albo nawet powoli idzie w dół.

- chciałbym aby w trybie samochodowym można ustawić ekran włączony non stop pomimo braku zasilania. taka moja sugestia.

- 179$ za futerał? WHAAAT???

- aptxHD - niby dobrze jest ale mogłoby być lepiej. LDAC? Ponoć jest szansa softwareowo później ale czy to prawda - nie wiem.

- slot karty do 512GB, na teraz OK ale za rok/dwa?

- car mode nie działa w aplikacjach zewnętrznych (duża wada bo jest fajnym trybem ale w sumie to nie wina A&K a ograniczenie Androida)

 

ZALETY:

- gra jak A&K. Nie zespuli sygnatury i to dla mnie taki SR15 na stedydach. Daje radę z każdymi słuchawkami jakie mam.

- także z IEMami i tak jak z Hugo2 moje Andromedy nie grają dobrze bo słychać szumy - tutaj jest cisza.

- czas pracy na baterii - adekwatny do wielkości urządzenia. Na pewno dużo lepiej niż SR15. Tyle że tamto to było maleństwo. Wpływ na baterię ma bardzo gain jaki się ustawi więc finalny czas pracy może się bardzo różnić. Nawet w menu podane jest aby przy najwyższym gain podłączyć zasilanie zewnętrzne dla spokoju :)

- design i wykończenie. Najwyższa półka jak zwykle. Ostre krawędzie doprowadzone do perfekcji - można się prawie skaleczyć. W sumie to powinna być wada a mi się podoba...

- balanced i XLR. Od dobrego grajka już nic więcej chyba bym nie oczekiwał - jest moc, są złącza (no powiedzmy że 4.4mm w moim przypadku byłoby ciekawsze a na upartego to może 6.3mm by zmieścili w tej cegle).

- szybki jak cholera, responsywny, duży ekran. Wszystko tu gra.

- znane menu, niczego nie spieprzyli

- car mode jest super, fajnie wygląda na biurku okładeczka płyty na dużym ekranie, szkoda że tylko przy odtwarzaniu z wbudowanego playera

- 128GB pamięci to jednak 2x 64GB SR15 :)

- tidal offline śmiga jak szalony

 

 

Jak gra:

Podobnie do reszty Astelli. Ja słabo opisuję dźwięki więc tylko powiem, że Burson w bezpośrednim porównaniu nadal gra mi lepiej z kontrolą góry. Ale np w porównaniu do SR15 po podciągnięciu gain na medium gra dużo ciekawiej niż SR15 z Z1R oraz z Elexami. Maleństwo SR15 tutaj nie daje rady.

Cube spokojnie bardziej wymagające planary też napędzi. Dzisiaj podłączyłem pod Ropieee zarówno bursona jak i cube i przełączałem się na utworach 1:1.

Burson fajniej gra bez dwóch zdań ale po pierwsze - to jednak wielki, porządny stacjonarny sprzęt. Po drugie - mam go od dłuższego czasu i się przyzwyczaiłem, po trzecie - grają bardzo poprawnie obydwa. Możnaby od w sumie zostać z Kann Cube jako stacjonarny i lekko przenośny sprzęt. Taki Hugo2 z funkcją DAP.

 

Jak ktoś ma pytania - walcie.

 

 

 

Edytowane przez Nicodem
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno bo to wcale nie było takie oczywiste. Port mini-xlr jest tylko dla line-out. Nie można do niego podłączyć słuchawek. Balanced pod słuchawki jest tylko po 2.5mm. trochę szkoda, ja to przeoczyłem.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejmuję się napisać nic dokładniejszego. Dźwięk z Hugo2 kocham ale nienawidzę go za te cholerne kanapkowanie z czymś jako źródło. Stąd KANN CUBE trafił do mnie jako DAP z mocą napędzania jak Hugo2.

Wolałbym szczerze już nie porównywać 1:1 bo Hugo2 czeka już w komisie na nowego właściciela i boję się że się jeszcze rozmyślę.

Dźwiękowo nie mam do niego żadnych uwag. Rozwala wszystko przenośne, tylko żeby miał funkcję DAP.

 

Podłączyłem przed chwilą i Hugo2 wygrywa pod względem sceny i holografii. Większe.  CUBE gra bardziej płasko ale to też mam wrażenie że jest poniekąd sposób grania AK - nie upiększają niczego, gra neutralnie. Obydwa urządzenia radzą sobie z napędzaniem słuchawek. Wielkościowo podobne. 

 

Ceny wyjściowe nadal różne więc w sumie KANN CUBE na tym tle jest na prawdę bardzo ciekawy.

A na poziomie preorder i ceny u mnie w komisie za Hugo2 - to już powiedziałbym że jeśli funkcja DAP niepotrzebna komuś to nadal Hugo2 rządzi...

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Nicodem napisał:

Podłączyłem przed chwilą i Hugo2 wygrywa pod względem sceny i holografii. Większe.  CUBE gra bardziej płasko ale to też mam wrażenie że jest poniekąd sposób grania AK - nie upiększają niczego, gra neutralnie. Obydwa urządzenia radzą sobie z napędzaniem słuchawek. Wielkościowo podobne. 

To bardzo ciekawe, bo akurat scena i holografia to dla mnie największa zaleta CUBE  i pod tym względem wygrywa ze wszystkim do czego MEZE podłączyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie umiem zdecydować. Co pierwsze się sprzeda.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m.dignisdesign.com/product/attineo-dap-case/237/?cate_no=85&display_group=1

Ktos na head-fi to znalazł. Jako case do podróżowania może komuś podejść.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności