Skocz do zawartości

Test Burson Playmate Everest i Noir


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ona wyraża niespełnione marzenia i symbolizuje twarde spotkanie z rzeczywistością otaczającego świata. A Maciej niby się chwali, że przetestował trzy Playmates, podczas gdy przetestował trzy Playmates...

 

A tak trochę poważniej, zastanawiam się, czy przy dobrym zasilaczu dałoby się wyeliminować szumy na wyjściu słuchawkowym, czy jest to po prostu cecha tej konstrukcji, z którą trzeba żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny test, pokrywa się w 100% z moim odbiorem playmate'a, którego również polecam :) mam aktualnie wersję everest , którą jednak cenię wyżej niż classic, jest po prostu większą dynamika, a średnica nadal super. 

Warto dodać, co poruszył już ktoś na forum, że w everest można zamontować opampy "na odwrót" co przybliża ją do wersji vivid. 

Przy dokładnym wysłuchaniu się faktycznie jest leciutki szum przy 8ohmowych Pandora Hope VI, choć nie przeszkadza to jak w play'u. 

Pozdr 

 

IMG_20190408_113419.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Inszy napisał:

Łee... Rozczarowanie tymi Playmate...
v30002pxbnh.jpg?partner=allrovi.com

 

Nazwa rzeczywiście niezbyt trafiona, może prowadzić do rozczarowań. Trzeba po prostu wziąć pod uwagę, że Burson to firma australijska, co usprawiedliwia "mate" w nazwie ;)

 

@MFRD W teście chciałem skupić się na oficjalnych konfiguracjach, pewnie niedługo spróbuję zamienić opki miejscami. Jeśli w ten sposób Everest zabrzmi bardziej Vividowo, to może być ciekawie.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPLL DSD (regulacja jitteru DSD: off, low, medium, high);

DPLL PCM (regulacja jitteru PCM: off, low, medium, high);

 

Jak to działa ? Jaka wartość najlepiej mieć ustawioną?

Jak się doczytałem na to wpływ na wartość sygnału cyfrowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radzik55 napisał:

DPLL DSD (regulacja jitteru DSD: off, low, medium, high);

DPLL PCM (regulacja jitteru PCM: off, low, medium, high);

 

Jak to działa ? Jaka wartość najlepiej mieć ustawioną?

Jak się doczytałem na to wpływ na wartość sygnału cyfrowego .

 

Im niższe ustawienie, tym mniejszy jitter. Obciąża to jednak bardziej USB, niektóre komputery mogą tracić połączenie (USB LOCK) na ustawieniu low. Off w ogóle wyłącza transmisję PCM lub DSD. W moim przypadku z komputerem stacjonarnym wszystko śmigało jak trzeba na ustawieniu low.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że u mnie na low czasami gubi dźwięk na sekundę.

Po zmianę wejścia na 3.1  ,problem z znikaniem na low nie występuję .

Edytowane przez radzik55
Zmiany
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności