Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe/douszne | METAL trash/black/death/viking | do 399 zł


azael

Pytanie

Słuchawki pod metal: trash/black/death/viking.

 

Zastosowanie w biurze, niekonieczna jest izolacja od otoczenia, niestety nie mogę używać nausznych. Do tej pory korzystałem ze starych Senków (jakiś NX jeśli dobrze pamiętam) ale wyzionęły "muzykę" . :)

 

Napędzane będzie najczęściej SMSL M2 lub E-Mu Tracker Pre

Próbowałem KOSS Porta Pro, ale gra tylko dół, średnica wycofana, a góra schowana. Na M2 jeszcze jako tako, ale na E-MU kompletnie mi to nie siedzi.

 

Usłyszeć chcę:

- stopa ma chodzić selektywnie a nie burczeć;

- średnice też chciałbym mieć czytelną, tam się również dużo dzieje;

- góra również czytelna ale nie lubię zbyt świdrującej.

 

Z lektury forum wyłowiłem takie sprzęty:

1. Aune E1
2. Ostry kc06a
3. TIN Audio T3
4. Final Audio E3000

 

Co sądzicie o nich przy moich oczekiwaniach? Co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
14 minut temu, Inszy napisał:

Do metalu w tym budżecie brałbym iBasso IT01.

Myślę, że iBasso będą dobrym wyborem. Ewentualnie z powyższych poleciłbym Aune E1, przez jakiś czas sam do metalu ich używałem.

Edytowane przez tommir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W iBasso IT01 martwi mnie średnica i góra tych słuchawek. No i są to V, a nauszne mam jednak neutralne. Dopytałem o nie w wątku testowym.

Edytowane przez azael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dodaj do listy:

- iBasso IT01 (chyba najlepsze do metalu w niższej półce w PL)

- FiiO FH1

- Moondrop Aria (najbardziej neutralne)

 

Jeżeli możesz wydać nieco więcej dorzuć: Anew U1, Final E4000, Shanling ME100 czy DUNU Titan5. Zależy jakie masz preferencje. Niekoniecznie sprawdzą się lepiej niż powyższe.

 

Ewentualnie dozbieraj do DUNU Falcon-C, iBasso IT01s, Oriolus Finschi czy Moondrop Kanas Pro.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ukrywam, że nie podjąłem żadnej decyzji.

 

Aune E1 muszą wypaść z listy, ponieważ budżet usztywniam do tytułowych 400 zł. Słuchawki zostawiam w pracy na biurku, za dużo łazi gamoni do macania, więc nie chcę więcej inwestować.

 

Chcę, żeby dawały radę z technicznym death metalem (https://youtu.be/mt6a4S13BJA). Talerze mają grać, a nie stukać czy też syczeć, średnica selektywna, stopa szybka i w punkt.

Muszą sobie poradzić również w takich "gęstych" realizacjach: https://youtu.be/zyhvbkyxngc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

4. Final Audio E3000 i bez stresu metalu posłuchasz. W całym Death Symbolic akurat stopę słabo słychać, tak nagrali. Talerze na E3000 nie wybijają się, raczej sopran stonowany jest. Średnica pod gitary, wokal fajne nasycona. 

Musisz trochę stonować oczekiwania. E1 są dużo lepsze, ale mówisz że cena nie tego więc dokupisz do Finali tipsy z dużym otworem i będzie dobrze.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki Jaworrr, można powiedzieć, że czekałem na Twoją opinię. W "nauszach" trafiałeś w punkt z moim gustem. :)

 

16 minut temu, Jaworrr napisał:

W całym Death Symbolic akurat stopę słabo słychać, tak nagrali.

Myślisz, że przypadkowo wstawiłem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak z @Maysterpogadasz to może zmieści się w budżecie bo ja proponuję Shanling ME 100. Bas konkretny ale detaliczny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, Jaro54 napisał:

Jak z @Maysterpogadasz to może zmieści się w budżecie bo ja proponuję Shanling ME 100. Bas konkretny ale detaliczny. 

 

No OK, ale słuchałeś na nich takiej muzy jaka mnie interesuje? Sorki, że tak pytam ale napisałeś rekomendację dość pobieżnie. :)

Opinie znalezione na forum:

@Gourney pisze: "W cięższej muzyce może jednak tego zejścia na dole brakować[...]" - hmm

A Ty sam piszesz, że grają neutralnie - co dla mnie akurat jest na plus.

 

Rozwiń proszę swoją rekomendację.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bas jest dość konkretny ale bardzo dobrze kontrolowany. Przestrzeń spora i to na szerokość jak i w głąb.Bas jest szczegółowy nie jest to klucha ale słychać każdy element. Jeśli jest kilka bębnów jednocześnie to słyszysz, ze nie jedno buum tylko poszczególne jesteś w stanie rozróżnić. Najważniejsze, zresztą jak we wszystkich dokach, jest seal. Jeśli go nie złapiesz to rzeczywiście może być słabo z basem, ale jeśli dobrze dobierzesz tipsy ( a wybór jest bardzo spory) to odwdzięczą ci się pięknym brzmieniem. Na pewno nie są to subwoofery jak np Pioneer CX8. Bo w tych Pioneer'ach bas schodzi super nisko, tak jak pisałem brzmi to jak zestaw ze sporym subwooferem.Widzę że jesteś z Tychów, jeśli chciałbyś ich posłuchać to po niedzieli możemy umówić się w Katowicach i własnym uchem ocenisz. Jeśli jesteś zainteresowany to pisz na pw

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności