Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ubytek słuchu w jednym uchu


gentillo

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia zabawa z FA7 dała mi ostateczny dowód na to, że mam lekki ubytek słuchu w prawym uchu. A przy FA7 jest to słyszalne dość wyraźnie. Bo co ciekawe są sluchawki przy których jest to dla mnie praktycznie niewyczuwalne a są takie przy których różnica w poziomie słyszenia staje się dość wyraźna. Podejrzewam, ze nie jestem jedyny z podobnym problemem i zastanawiam się nad możliwymi sposobami na poprawę tego stanu. W telefonach Samsunga jest coś co nazywa się adapt sound czyli test polegający na sprawdzeniu jak działa narząd słuchu i dobraniu do tego odpowiedniej korekty. Stety lub niestety ja słyszę wszystkie testowe dźwięki, więc ta metoda jest dla mnie nieprzydatna. Zastanawiam się czy są może jakieś aplikacje zewnętrzne które spełniały by takie zadanie. Kiedyś trochę szukałem ale nic podobnego nie znalazłem. We wszystkich moich playerach mam możliwość regulacji balansu ale tutaj działanie też nie do końca mnie przekonuje. Powoduje jednak pewną degradację dźwięku i deczko mi to przeszkadza. W UAPP jest dodatkowy moduł który nazywa się Parametric EQ który pozwala na regulację pasma dla każdego kanału oddzielnie ale tutaj efekt też do końca mnie nie przekonuje. Ktoś może potykał się może z takim tematem? Może jakieś pomysły na poprawę stanu rzeczy?

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://onlinetonegenerator.com/frequency-sweep-generator.html

 

Sprawdź których częstotliwości dotyczy mniemany ubytek. Ja bym jednak nie wykluczał całkowicie możliwości, że masz walnięty przetwornik w FA7 lub uszy zapchane woskowiną uszną. Jeżeli problem jest rzeczywiście związany z Twoim słuchem, to po określeniu problematycznej częstotliwości, powinieneś móc zreplikować problem z każdymi innymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalne badanie ubytku słuchu jest darmowe praktycznie w każdym sklepie z aparatami więc chyba warto wybrać się a nie kombinować z jakimiś aplikacjami.

Dodatkowo polecam przed wizytą pójść do laryngologa na porządne płukanie uszu.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepłukać można samemu wodą utlenioną:) - to nie żart. Dodatkowo można raz na tydzień spać w "korkach" czyli popularnych ochronnikach słuchu piankowych. Ich odpowiednia aplikacja pozwala pozbyć się nawet głębokiego miodku. Moje uszy są przez takie zabiegi w opinii uchologa w stanie "podręcznikowym". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetworniki 100% ok. Miodu też nie ma. Znalazłem aplikację na androida. Wcale to tak źle nie wygląda. Oczywiście nie wiem jak z dokładnością takiego pomiaru, ale zasada jest taka sama jak w profesjonalnych urządzeniach. Generalnie pokrywa się to z tym co słyszę, a raczej nie słyszę, czyli dołek w okolicach 4khz. Tylko ze w tym badaniu dołek jest w obydwu uszach. A u mnie wyraźnie słabiej jest w prawym. Co prawda na wykresie to by się pokrywało tylko że nie jest to jakaś straszna różnica.0c70b958e3b78fd4374b60b0e7026d64.jpg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałes na różnych tipsach? możliwe, że po prostu na jednym uchu nie potrafisz złapać odpowiednio szczelności (seala). 

Mam podobnie  z jednym uchem i słyszeniem niskich częstotliwości, ale to przez przygody ze szpitalami itp - mam różne "pojemności uszu" - bada się to u audiologa. Osobiście koryguję to doborem tipsów, głębokością i kątem umieszczania słuchawki w kanale słuchowym. Brzmi strasznie, ale po tylu latach mam wprawę :) i rozbieżność w odbiorze sygnałów dźwiękowych jest na akceptowalnym poziomie 
    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam nawet custom tipy:) A wcześniej przerobiłem dziesiątki różnych tipsów.

 

Biorąc pod uwagę wynik z tego programu i trochę eskserymentując zrobiłem w UAPP małą korektę i jest zdecydowanie lepiej. Może nie idealnie ale lepiej:) Wokal w końcu przesunął się na środek sceny:)

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

68a3ca9da6771e6e1d7d46d2601481bb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mi to już chyba czyszczenie żadne nie pomoże. To co się ostatnio porobiło z moim słuchem to jakiś kosmos. W zależności od słuchawek i realizacji nagrania efekt jest większy lub mniejszy, ale generalnie wygalda to tak, że wokal przesuwa mi się na prawą stronę sceny a perkusja na lewą. Strasznie mnie to denerwuje i odbiera radość ze sluchania muzyki. Próbowałem korektora parametrycznego z UAPP ale wiele nim jestem w stanie poprawić. Co ciekawe jeśli słucham przez głośniki to generalnie jest w miarę ok. A przynajmniej tak bardzo się to nie rozjeżdża.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie jak ty sobie wyobrażasz działanie takiej aplikacji? Słuchawki nie przesyłają żadnych informacji do twojego telefonu, one są tylko nadajnikiem, więc na jakiej podstawie magiczna aplikacja ma wiedzieć co się dzieje z twoimi uszami, słuchem? To pić na wodę, tak jak waga z wyświetlacza, lampy UV i inne zabawki dla przedszkolaków.

Idź chłopie do lekarza jak czujesz że coś jest nie tak.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie jak ty sobie wyobrażasz działanie takiej aplikacji? Słuchawki nie przesyłają żadnych informacji do twojego telefonu, one są tylko nadajnikiem, więc na jakiej podstawie magiczna aplikacja ma wiedzieć co się dzieje z twoimi uszami, słuchem? To pić na wodę, tak jak waga z wyświetlacza, lampy UV i inne zabawki dla przedszkolaków.
Idź chłopie do lekarza jak czujesz że coś jest nie tak.
 
 
Nie bardzo się rozumiemy. Nie piszę o żadnej magicznej aplikacji. Equalizer parametryczny w UAPP pozwala na regulację charakterystyki sygnału oddzielnie dla prawego i lewego kanału. Dla dowolnie wybranych częstotliwości z zastosowaniem różnego rodzaju filtrów. Ocena efektu odbywa się na słuch.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zdzichon napisał:

Chodziło raczej o panią konieczną, której jedyna aktywność na forum to reklama kropli

O to właśnie mi chodziło :D

37 minut temu, Teti napisał:

Bez jaj, chyba za krótko jesteś na forum bo mnie nie kojarzysz. :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności