Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowości CA - IO, Andromeda (2019) i Polaris (2019)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, krzysztof A napisał:

Zastanawiam się nad zmianą kabla w andromedach na zbalansowany. Czy możecie mi doradzić który kabel będzie ulepszeniem mając w nich oryginalny smoky litz? 

 

Miałem hybrydę od Forzy (FAW Audioworks) i była świetna. Teraz mam CB13, ale niestety nie mam już Andromed i jest to prawdziwa tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też cicho myślę o Forzy. Na head fi dobrze wypowiadają się o CB13. Miałem wypożyczone andromedy z kablem który miał drut pamięci i był ten przewód strasznie dla mnie niewygodny. Inne kable Alo też go niestety maja. Gdybyś miał wybrać to brałbys Forze czy Ibasso? Jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Kojarzę że miałeś do czynienia z odtwarzaczami Astella. Ja mam Sr15 i ma on impedancje na Se 1.1 a na zbalansowanym 1.6. Podobno andro są bardzo czule na zmianę impedancji. Czy dźwięk się może mocno zmienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunu Hulk, Oriveti Afinity, cokolwiek z Effect Audio lub Moon Audio. Na stronie penonaudio.com są do kupienia także własnej produkcji kable Penona.
FAW IEM też mam, polecam - tu uwaga prawy kanał w tym kablu ma oznaczenie zielone na wtyku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, krzysztof A napisał:

Też cicho myślę o Forzy. Na head fi dobrze wypowiadają się o CB13. Miałem wypożyczone andromedy z kablem który miał drut pamięci i był ten przewód strasznie dla mnie niewygodny. Inne kable Alo też go niestety maja. Gdybyś miał wybrać to brałbys Forze czy Ibasso? Jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Kojarzę że miałeś do czynienia z odtwarzaczami Astella. Ja mam Sr15 i ma on impedancje na Se 1.1 a na zbalansowanym 1.6. Podobno andro są bardzo czule na zmianę impedancji. Czy dźwięk się może mocno zmienić? 

 

Z tego co pamiętam dźwięk był inny na firmowym Litzu i hybrydzie od Forzy. Zmiana była spora. Firmowy Litz to gorąca średnica, brzmienie bardziej do środka, takie bardziej lampowe. Hybryda to granie neutralne, przestrzenne, rozdzielcze. Aha, miałem dawno temu jeszcze srebro jakieś chińskie i na tym kablu Androsy miały świetny bas, fajną górę, ale brzydką średnicę.

 

Moim zdaniem zmiana kabla w Androsach zdecydowanie ma sens, kiedy się chce brzmienie dopasować do własnych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, krzysztof A napisał:

Zastanawiam się nad zmianą kabla w andromedach na zbalansowany. Czy możecie mi doradzić który kabel będzie ulepszeniem mając w nich oryginalny smoky litz? 

 

Zależy co chcesz dokładnie osiągnąć. Opcji jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Methuselah - czy w 500 zł jest jakiś fajny kabel do A2019 V2 ? Mam teraz stokowy i kabelek od Fiio 2.5C. Więcej niż 500 zł to bym raczej w kable nie inwestował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 1.07.2021 o 10:42, Palpatine napisał:

FAW Hybrid IEM świetnie pasował do V2 - ostatnio sprzedałem używkę za 333 zł, nowy kosztuje około 600 zł

https://forzaaudioworks.com/en/product.php?id_product=75

Może ktoś chce pozbyć się tego kabelka ? Taniej niż w sklepie Forzy oczywiście. W wersji MMCX , 2.5 mm.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności