Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowości CA - IO, Andromeda (2019) i Polaris (2019)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

To nie są podróbki. Zrobiło się zamieszanie że niby firma Bellsing podrobila sterowniki Knowles i CA aby zaoszczędzić je stosuje w słuchawkach Solaris. Ktoś rozkrecil andromedy aby zobaczyć co jest w środku. Ile jest w tym prawdy to pewnie z tamtego forum też nikt nie wie. 

Edytowane przez krzysztof A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2019 o 20:38, krzysztof A napisał:

To nie są podróbki. Zrobiło się zamieszanie że niby firma Bellsing podrobila sterowniki Knowles i CA aby zaoszczędzić je stosuje w słuchawkach Solaris. Ktoś rozkrecil andromedy aby zobaczyć co jest w środku. Ile jest w tym prawdy to pewnie z tamtego forum też nikt nie wie. 

 

 

Powyżej jest szczegółowo omówiona sprawa Knowles/Bellsing

Doki w jakich znaleziono zamienniki:

  • FiiO F9 Dynamic Hybrid Earphones

  • Fidue A73 Hybrid Monitor Earphones

  • InEarz Audio P300

  • MagicEar Personal Sound Amplifiers

  • Campfire Audio Solaris In-Ear Monitors

  • Clear Tune Monitors AS-7 In-Ear Monitors

  • Resound S-Receiver Tubing & Resound NP-Receiver Tubing

  • Jerry Harvey JH10X3 Pro In-Ear Monitors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czaps napisał:

do czego to doszło Chińczyk kopiuje Chińczyka 😭

Knowles to amerykańska firma. Nikt im nie kazał robić fabryk w Chinach - kto z chłopem pije, ten też z nim pod płotem leży.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, krzysztof A napisał:

Ciekawe ile zaoszczedzaja na jednej sztuce w produkcji takich drogich słuchawek jak solaris. Myślę że to jest kilkadziesiąt dolarów. 

 

 

No wiesz, w skali kilku milionów egzemplarzy rocznie kwota może być znacząco ważąca. :D Nie mówiąc już o kilkunastu milionach. :D Także no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No wiesz, w skali kilku milionów egzemplarzy rocznie kwota może być znacząco ważąca.  Nie mówiąc już o kilkunastu milionach.  Także no.

Kilkanaście milionów Solarisów? Myślę, że pomyliłeś się o kilkanaście milionów :)

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się troszkę pomylił:). Z drugiej strony producent chyba nie musi wiedzieć czy w sterownikach technologia jest podrobiona przez kogoś innego. Na head fi piszą że dźwięk jest taki sam Solarisów tylko nie wiadomo jak to będzie z ich jakością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, krzysztof A napisał:

Pewnie się troszkę pomylił:). Z drugiej strony producent chyba nie musi wiedzieć czy w sterownikach technologia jest podrobiona przez kogoś innego. Na head fi piszą że dźwięk jest taki sam Solarisów tylko nie wiadomo jak to będzie z ich jakością

 

Myślę, że doskonale wiedział, skoro szukał zamienników o tej samej specyfikacji, tylko tańszych. Zadziwiające, że trafił akurat na produkty tych "byłych pracowników Knowlesa". No cóż, chcieli być cwani, a teraz będą się musieli zmierzyć z utratą zaufania klientów odnośnie wszystkich dotychczasowych produktów. Warto było, panowie producenci? 

 

Cieszę się, że Andromedy, które mam, nie zostały potraktowane po taniości, ale z dalszymi zakupami się wstrzymam, choć w ostatnich dniach odczuwałem zdecydowane ciśnienie na zakup tej czarnej wersji limitowanej. Mądre jest przysłowie ludowe, że chytry dwa razy traci.  

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to miałem na myśli pisząc ile zaoszczędzają przy kwocie którą trzeba dać za Solaris. Z drugiej strony większość znaczących firm Chińskich na pewno ma inżynierów pracujących w wielkich światowych firmach. W piłce nożnej stać ich kupić wyblakłą gwiazdę i sprawić że będzie najlepiej zarabiającym piłkarzem świata więc w przemyśle na pewno są podkupowani inżynierowie. Za kilka lat Chiny zdominują wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krzysztof A napisał:

I to miałem na myśli pisząc ile zaoszczędzają przy kwocie którą trzeba dać za Solaris. Z drugiej strony większość znaczących firm Chińskich na pewno ma inżynierów pracujących w wielkich światowych firmach. W piłce nożnej stać ich kupić wyblakłą gwiazdę i sprawić że będzie najlepiej zarabiającym piłkarzem świata więc w przemyśle na pewno są podkupowani inżynierowie. Za kilka lat Chiny zdominują wszystko. 

 

Okej, Chińczyki kradną technologię na potęgę. Ale nikt właścicieli Campfire nie zmuszał do zakupu części od Chińczyka. I tyle. 

 

Słuchawki kosztują tyle, że z pewnością zakup kilku armatur u Knowlesa nadal się będzie bilansował. No, ale jak ktoś jest chciwiec, to mu się nic nie bilansuje. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, requal napisał:

Knowles to amerykańska firma. Nikt im nie kazał robić fabryk w Chinach - kto z chłopem pije, ten też z nim pod płotem leży.

ok, nie wiedziałem w sumie, ale można było się domyślić, bo tam na redicie piszą o sprawie w Chinach między Chińczykami i myślałem, że to china product. tak btw to już chyba można się domyślić skąd zalew tanich doków z armaturami zbalansowanymi na rynku.... szczerze jest to ogromne chamstwo, bo najdroższe w wdrożeniu produktu na rynek jest jego wymyślenie/opatentowanie czyli samo stworzenie i stąd wyższe ceny w oryginałach....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.09.2019 o 13:07, krzysztof A napisał:

Mam wypożyczony andromedy i zastanawiam się czy ta szczoteczka to jest oryginalna. Jeżeli tak to ktoś może mi napisać co to jest za oczko z drutu na jednym końcu? 

20190915_130606.jpg

 

W moim zestawie fabrycznym, zafoliowanym jak Bozia nakazała, żadnej szczoteczki nie było. Bidawypust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności