Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowości CA - IO, Andromeda (2019) i Polaris (2019)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze troszkę spostrzeżeń, po kolejnych "x" godzinach - doki są u mnie w rezerwacji, oczywiście to na moje skromne możliwości, bo przychodzi mi odwoływać i oczyszczać jakby pewną już pogłębiającą się negatywną opinię. Ewidentnie mam szczęście do trudnych słuchawek. A patrząc na tą np recenzję: https://www.headphones.com/blogs/news/campfire-audio-io-dual-balanced-armature-iem-review, mój odbiór jest skrajnie różny. 

 

CA IO to neutralne, nieco rozjaśnione słuchawki o bardzo czytelnej (jeszcze nie krystalicznej), ale wolnej od ostrości górze, doskonałej dynamice i rozległej scenie. Całościowo są raczej muzykalne, niż analityczne, jednak szczegółowość i tekstura jest bardzo wysoka/dobra w całości pasma. IO urzekły mnie właśnie tym wglądem w szczegóły i pewną angażującą bezpośredniością prezentacji niedostępną wg. mnie we wcześniej porównywalnych słuchawkach z wyższej półki - np. Ando, R1. 

 

Odbiór pasma:

Góra: ooo

Środek oo

Dół: oo

Względny brak koloracji, kierujący się ku rozjaśnieniu

 

Campfire_IO_-_FR.jpg?v=1559332575

Wykres IO przypomina nieco ten z modelu TRN V80, gdzie podbicie dla wokali zawarte było też w zakresie 1-2khz. Bez podbicia 3-5khz, które często charakteryzują się niczym innym jak wprowadzeniem metaliczności lub przesadną ekspozycją wokali damskich. 

 

V80.fr.png?b8c90a9f26

 

Bas jest proporcjonalnie podbity, zarówno w sub-basie jak i mid-basie, ma armaturową szybkość i wyrazistość, jednakże nie jest przesadnie musztrowy, twardy. Nie ma mowy o zalewaniu pasma, ani zbytnim podchodzeniu w wyższym zakresie.  Jego charakter jest podobny do tego z Andromed. 

 

Środek; wokale są prezentowane blisko, holografia na średnicy jest bardzo dobra i całość dźwięku przelewa się bardzo gładko i płynnie. Wokale damskie i męskie są naturalne, chociaż mam pewną wątpliwość względem wokalu męskiego, na którym rzeczywiście jest coś co można by nazwać mgiełką, zmuleniem, albo niedoborem światła, czego nie oświadczy się np. w Andromedach. Nic co by mnie jakoś szczególnie martwiło. 

 

Wysokie tony są bardzo precyzyjne, rozjaśnione, nie popadają w skrajną mikro-detalizację. Ilość szczegółów jest jednak wychwytywana na poziomie DM6, które są czasem przytaczane jako bardzo detaliczne. Jest to tak samo jednak projekcja dużych figur, a nie planktonu, którego wyłapywania i dryfu w tym kierunku nie jestem fanem. 

 

Zdawkowe porównania:

 

BGVP Dm6 - Niestety nawet z kabelkiem Affinity nie osiągały takiej swobody, dynamiki i szczegółowości artykulacji. Normalnie grające Dm6  (zaznaczam, bo mam wątpliwości względem innych) są jednak gładsze, a szczegóły rozmyte - może być to odbierane jako zaleta, ale też jako wada. 

 

Sony MDR-EX600 - Również dość neutralna sygnatura. Bas jest bardziej punchy. Średnica w tej samej pozycji nieco zawoalowana. Wysokie zgaszone w wyższych rejestrach, ale mają wyraźną górkę na 6khz. Ogólnie to, mniej wyraźna artykulacja z wrażeniem przyciemnienia, ale tez dużą kontrolą w dole

 

Moondrop Kanas z kablem Effect Audio Eros II - Średnica bardziej wycofana, mniej wysokich, bardziej podkolorowane granie, mniejsza rozdzielczość na całości. 

 

 

Podsumowując są to bardzo rozsądnie wycenione słuchawki, jawią mi się jako okazja, biorąc pod uwagę jakość przewodu, wykonanie, wyposażenie i polską dystrybucję. Wybaczcie więc, że zdeka mi odbiło na ich punkcie :) 

 
Edit: tested@ G7Fit DTS:X->Neutron->EPro Horn-Shaped Tips
Edytowane przez requal
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2019 o 18:57, brunnerius napisał:

Tak dzisiaj słuchałem na wrocławskiej micie ponad pół godziny poświęciłem duetowi OH500 i Affinity. Połączenie ze wszechmiar idealne. Tam niczego nie brakuje niczego nie jest za dużo. Gdyby nie cena ale jak ktos się zastanawia to gnac do @Maystera pi rabat. WARTO

 

Jak wypada OH500 z Affinity na tle Andromed2 😉 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 11:08, Lord Rayden napisał:

Jak z ergonomią ? 

Kanciaste Lordzie, obawiam się, ze Tobie nie podejdą :(

 

5 godzin temu, fusserg napisał:

 

Jak wypada OH500 z Affinity na tle Andromed2 😉 ?

Całościowo nieco lepiej, z jednym małym ale, OH500 mają równie detaliczną jednak nieco gładszą górę, Andromedy mają ją dobitniejszą, nie tnie uszu, jednak w mój gust lepiej trafia Andromedowa. Reszta porównywalnie ******sta z małym wskazaniem na większy spokój grania OH500

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brunnerius napisał:

Całościowo nieco lepiej, z jednym małym ale, OH500 mają równie detaliczną jednak nieco gładszą górę, Andromedy mają ją dobitniejszą, nie tnie uszu, jednak w mój gust lepiej trafia Andromedowa. Reszta porównywalnie ******sta z małym wskazaniem na większy spokój grania OH500

 

Dzięki, więc muszę zbierać na Affinity teraz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fusserg napisał:

 

Dzięki, więc muszę zbierać na Affinity teraz 😉

Kabelek wart tej kasy. Deklasuje raczej wszystko w niższej cenie. Potestowalem go sobie trochę i możliwe, że też będę odkładał. 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, requal napisał:

Kabelek wart tej kasy. Deklasuje raczej wszystko w niższej cenie. Potestowalem go sobie trochę i możliwe, że też będę odkładał. 

 

Warty tej ceny, ale nie deklasuje wszystkiego, co tańsze To zresztą tak nie działa. Najważniejsza jest synergia z dokami i to, co chcesz osiągnąć w brzmieniu po zmianie kabla.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, requal napisał:

Kabelek wart tej kasy. Deklasuje raczej wszystko w niższej cenie. Potestowalem go sobie trochę i możliwe, że też będę odkładał. 

 

Cena Affinity konkretna, ale też już sporo dobrego słyszałem o nim.

A jak z ergonomią, dobrze się układa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Methuselah napisał:

 

Warty tej ceny, ale nie deklasuje wszystkiego, co tańsze To zresztą tak nie działa. Najważniejsza jest synergia z dokami i to, co chcesz osiągnąć w brzmieniu po zmianie kabla.

Zgadza się, ale nie trafilem w lepszą na tamten moment. Teraz moglbym go porównać z tym od CA i Effect, więc byloby rowniejsze starcie. 

12 minut temu, fusserg napisał:

 

Cena Affinity konkretna, ale też już sporo dobrego słyszałem o nim.

A jak z ergonomią, dobrze się układa?

Dobrze sie układa. Jest niepozornym kawalkiem sznurka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2019 o 15:26, Superata napisał:

W przyszłym tygodniu. 

Cały tydzień czekałem, ale niestety nikt się nie odezwał. @Superata czytałem, że byłeś niedysponowany, więc nie zawracałem gitary.

Jakby w końcu dojechały do Gdańska do @DeVilio to proszę o info.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, marcelmtbmx napisał:

Czy 1300 za IO to dużo patrząc tylko i wyłącznie na dźwięk? Jednak made in usa co musi kosztować.

Cena jest adekwatna. IO nie koniecznie muszą się jednak spodobać. To neutralono-jasne granie, na dodatek dość wyraziste. Większość osób preferuje gładkie granie, bez eksponowania góry z podbitym miekkim basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, euter napisał:

@requal Czy CA IO dobrze izolują od zewnętrznych dźwięków? Pisałeś też, że najlepiej grają że Spinfitami, czy te tipsy są dołączone do zestawu?

Kwestia tipsow, to kwestia podkreślenia tego co się lubi. Niestety nie są załączone. Są za to tipsy Final E i pianki (nie znoszę), z Final E grają też ok, bardziej akceptując środek, a mniej górę. Sam teraz używam czegoś podobnego - tipsów od Philips Fidelio S1. 

Izolacja natomiast jest wg. mnie bardzo dobra, a jestem na to wyczulony. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszę mikrofonowania. Ten kabelek jest ok pod tym względem. Dźwiękowo to mam wrażenie, ze są do nich lepiej pasujące - np Fiio LC-C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak mi trochę opada ekscytacja FH7, to mam znów wrażenie, że IO to równie dobre doki i w jakimś sensie trafiają do mnie bardziej.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności