Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nowości CA - IO, Andromeda (2019) i Polaris (2019)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Co do koloru, to już zależy chyba od gustu. Jednym w ten gust trafiają, innym nie. Mnie akurat ten zielony bardzo się podoba, jest zdecydowanie oryginalny, czarne są co drugie słuchawki. Ale jak wspomniałem to kwestia gustu, jak np. z kolorem samochodów.

 

Z trochę innej beczki. Podłączyłem wreszcie wczoraj Andromedy do nowej hybrydy od Jimmiego. Różnica w stosunku to balansu od Alo wyraźna. Zupełnie inna prezentacja dźwięku. Mnie jednak bardziej pasuje balans od Alo. Po podpięciu hybrydy efekt przypomina mi trochę ten z boomboxów z lat 90 po użyciu magicznego przycisku surround ;) Przestrzeń zdecydowanie się powiększa, jednocześnie jednak dźwięk trochę tak rozmywa. Lokalizacja instrumentów nie jest już tak wyraźna. Mniej jest też basu i zmienia charakter na bardziej łagodny. Za to dźwięk staje się mniej natarczywy, bardziej relaksujący. W zależności od potrzeby czy nastroju może to być zaleta. Przy tej relaksacji wg mnie średnica miejscami jednak uwypukla się, a i bywa że gitary stają bardziej wyraziste i agresywne, a góra już tak nie świeci. Bywa, że słabsze realizacje dostają kopa... (Carcass Heartwork).

To oczywiście wnioski czysto subiektywne. Z połączeniu z większością doków balans od Jimmiego z reguły podoba mi się zdecydowanie bardziej niż stock.

P.S.

Zauważyłem jeszcze jeden efekt. Andromedy z większością mocniejszych źródeł lekko szumią, z kablem od JD szum jest dla mnie mniej słyszalny, praktycznie go nie ma.

Edytowane przez tommir
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2019 o 09:18, tommir napisał:

Co do koloru, to już zależy chyba od gustu. Jednym w ten gust trafiają, innym nie. Mnie akurat ten zielony bardzo się podoba, jest zdecydowanie oryginalny, czarne są co drugie słuchawki. Ale jak wspomniałem to kwestia gustu, jak np. z kolorem samochodów.

 

Z trochę innej beczki. Podłączyłem wreszcie wczoraj Andromedy do nowej hybrydy od Jimmiego. Różnica w stosunku to balansu od Alo wyraźna. Zupełnie inna prezentacja dźwięku. Mnie jednak bardziej pasuje balans od Alo. Po podpięciu hybrydy efekt przypomina mi trochę ten z boomboxów z lat 90 po użyciu magicznego przycisku surround ;) Przestrzeń zdecydowanie się powiększa, jednocześnie jednak dźwięk trochę tak rozmywa. Lokalizacja instrumentów nie jest już tak wyraźna. Mniej jest też basu i zmienia charakter na bardziej łagodny. Za to dźwięk staje się mniej natarczywy, bardziej relaksujący. W zależności od potrzeby czy nastroju może to być zaleta. Przy tej relaksacji wg mnie średnica miejscami jednak uwypukla się, a i bywa że gitary stają bardziej wyraziste i agresywne, a góra już tak nie świeci. Bywa, że słabsze realizacje dostają kopa... (Carcass Heartwork).

To oczywiście wnioski czysto subiektywne. Z połączeniu z większością doków balans od Jimmiego z reguły podoba mi się zdecydowanie bardziej niż stock.

P.S.

Zauważyłem jeszcze jeden efekt. Andromedy z większością mocniejszych źródeł lekko szumią, z kablem od JD szum jest dla mnie mniej słyszalny, praktycznie go nie ma.

 

od litza alo trochę lepiej gra super litz alo zachowując sygnaturę dźwięku ale znalezienie lepszych kabelków od alo do andromedy to nie takie łatwe i tanie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mykupyku napisał:

od litza alo trochę lepiej gra super litz alo zachowując sygnaturę dźwięku ale znalezienie lepszych kabelków od alo do andromedy to nie takie łatwe i tanie

 

Tanie nie jest, ale czy trudne? :) PWaudio No5, Han Sound Audio Zen czy plusSound Exo Copper dopełnią dźwięk zachowując klarowne brzmienie, hybrydy w stylu Ego Audio Cocktail, Oriveti Affinity, alo Audio Reference 8, NocturnaL Audio Asteria Trimetal, Satin Audio Chimera czy Labkable Draco poprawią "technikalia" i rozciągnięcie na obu końcach. Zostając przy SPC dobrze sprawdzi Labkable Pegasi, ale muszę jeszcze sprawdzić NocturnaL Audio Leggera. Raczej nie ma problemu z doborem kabelka. Dość łatwe do lekkiego tuningu kablami.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem okazję posłuchać Io. Jestem pod wrażeniem. Na pewno będą moim kolejnym zakupem. Polecam te negatywne opinie z head-fi wziąć w duży nawias. 

20190601_132005.jpg

 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Methuselah napisał:

 

Tanie nie jest, ale czy trudne? :) PWaudio No5, Han Sound Audio Zen czy plusSound Exo Copper dopełnią dźwięk zachowując klarowne brzmienie, hybrydy w stylu Ego Audio Cocktail, Oriveti Affinity, alo Audio Reference 8, NocturnaL Audio Asteria Trimetal, Satin Audio Chimera czy Labkable Draco poprawią "technikalia" i rozciągnięcie na obu końcach. Zostając przy SPC dobrze sprawdzi Labkable Pegasi, ale muszę jeszcze sprawdzić NocturnaL Audio Leggera. Raczej nie ma problemu z doborem kabelka. Dość łatwe do lekkiego tuningu kablami.

 

a ile z tych kabli można kupić w PL i przed zakupem odsłuchać?

a tak sobie wyobrażam łatwe zakupy :)

Godzinę temu, requal napisał:

Właśnie miałem okazję posłuchać Io. Jestem pod wrażeniem. Na pewno będą moim kolejnym zakupem. Polecam te negatywne opinie z head-fi wziąć w duży nawias. 

20190601_132005.jpg

 

 

no ale jak to gra?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mykupykuZe SpinFit przewaga góry. Reszta zbalansowana. Mają bardzo dobrą dynamikę, czystość i charakter armatur Andro. 

W moim odbiorze Andromedy mialy wiecej dołu i środka. 

 

Ten kabekek Oriveti Affinity jest bardzo dobry. Wart swej ceny. Dzięki @Mayster mialem okazję posłuchać. Natomiast ten od Io też był bardzo dobry. To 2 z 3 rzeczy jakie bym przygarną w swoim zakresie finansowym.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzisiaj słuchałem na wrocławskiej micie ponad pół godziny poświęciłem duetowi OH500 i Affinity. Połączenie ze wszechmiar idealne. Tam niczego nie brakuje niczego nie jest za dużo. Gdyby nie cena ale jak ktos się zastanawia to gnac do @Maystera pi rabat. WARTO

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadły mooocno właśnie Ludovico Einaudi mi tu nimi dobrze robi. Ale oddaje testówku w środę. Naciesze się to się podzielę wrażeniami. 

 

Edit

No może we wtorek... 😀

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, brunnerius napisał:

Tak jak w poprzednich one się jedynie tulejką różnią, jest mniejsza, puszki takie same. I robotę robi nowy kabel. Mega robotę. 

Tulejkę skrócili? Po co, dobra była... A kabel ciekawe kiedy się pojawi w sprzedaży i jak cenowo względem poprzedniego wypadnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest krótsza ale nieznacznie i wezsza nieco. Tak naprawdę to kosmetyczna różnica. 

Teraz, Palpatine napisał:

Podobno mają lepszą obróbkę od wewnętrznej strony, krawędzie są lepiej zeszlifowane. Stąd pytanie.

Aaaaa popatrz na takie niuanse uwagi nie zwróciłem a w łapach miałem jedne i drugie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20190603_173914.jpg

 

Kolejne 30 min. odsłuchu. Najwyraźniej trafilem na dobre tipsy za pierwszym razem. Ze SpinFit i Epro grają doskonale. Bez domniemanych problemów ze średnicą. Fakt, że z Jvc Spiral Dot jest jakaś lipa. Mocno zależne są od dobrego doboru. Nie dawało mi to spokoju. 😉

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, brunnerius napisał:

No wiec tak. Andromedy2 są za je bi ste. Co prawda pierwszych słuchałem niewiele ale jeżeli ktoś ma jakieś pytania co dwójki robią lepiej to proszę pytać :)

Jak wypadają w kwestii sceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, brunnerius napisał:

No wiec tak. Andromedy2 są za je bi ste. Co prawda pierwszych słuchałem niewiele ale jeżeli ktoś ma jakieś pytania co dwójki robią lepiej to proszę pytać :)

Ja czekam na kilka zdań opisu...i jak sprawdzają się w cięższych brzmieniach...rap, rock, metal, muzyka filmowa? I z czym u Ciebie grają i czy sprawdzałeś jak grają z tel.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena ozostaje IMO prawie bez zmian. W 2 natomiast, dzięki temu że grają nieco mniej nerwowo, mamy lepsze wyczucie rozmiaru i pozycji instrumentów 

Teraz, Palpatine napisał:

Ja czekam na kilka zdań opisu...i jak sprawdzają się w cięższych brzmieniach...rap, rock, metal, muzyka filmowa? I z czym u Ciebie grają i czy sprawdzałeś jak grają z tel.

Two Steps From Hell niewazne co odpalam to wgniata w podłogę. Gunsi, przy swojej dobrej realizacji, brzmią jak Gunsi nie masz tu pogubionych not. Wszystko jest szybkie w punkt i z odpowiednim ciężarem, chociaż na mój gust gitary są nieco przyciezkawe ale w żadnym wypadku zamulone, o nie. Co kto lubi. Private Investigator... Jeeeeezu. I to nie tam takie pierwsze wrażenie. Jakby mi Mark do ucha śpiewał. ******ste wokale. Czekam aż kurop powie ile będą kosztować. Dozbieram choćby niewiem co. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności