Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Combo DAC/Amp + preamp do 5 tys zł


AdGo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacne grono,

potrzebowałbym porady odnośnie zakupu combo DAC/Amp + Preamp do 5 tys zł.

Zdaję sobie sprawę, że jak coś jest do wszystkiego to zazwyczaj coś „kuleje” ale mimo wszystko mam nadzieję, że uda się znaleźć coś sensownego.

A teraz do rzeczy... Szukam czegoś zarówno do moich monitorów aktywnych (Genelec G Three) jak i słuchawek (DT880Pro, Fidelio X2, DT650).

Jako źródło służy mi mój PC i w tej chwili korzystam z dość przeciętnego „klocka” jakim jest NuForce IconHDP.

Zastanawiałem się nad kilkoma opcjami takimi jak: Audio-Gd NFB-28.38, Soul Note SD300 czy Burson V2+.

Jakie są Wasze doświadczenia z tymi sprzętami? Co moglibyście polecić? Może jest jeszcze jakiś inna opcja warta rozważenia?

 

Wszelkie rady i sugestie miłe widziane :)

Pozdrawiam

Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony rekomenduję odsłuchy przed zakupem, szczególnie przy tym budżecie.

 

Bursona CV2+ mam i daje radę - napędzi właściwie każde słuchawki do 7k zł. Gdybyś zdołał kupić używkę (z Sabre 9018) w założonym budżecie to zasadniczo możesz kupić w ciemno, bo z ewentualną odsprzedażą bez straty nie będzie problemu.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swej strony rekomenduję odsłuchy przed zakupem, szczególnie przy tym budżecie.
 
Bursona CV2+ mam i daje radę - napędzi właściwie każde słuchawki do 7k zł. Gdybyś zdołał kupić używkę (z Sabre 9018) w założonym budżecie to zasadniczo możesz kupić w ciemno, bo z ewentualną odsprzedażą bez straty nie będzie problemu.

Co Ty piszesz, od kiedy cena to parametr oznaczający możliwość napędzenia słuchawek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, saudio napisał:

Co Ty piszesz, od kiedy cena to parametr oznaczający możliwość napędzenia słuchawek?

Doprecyzuję: nie trafiłem w kilku modelach, które słuchałem na słuchawki w tej cenie, których CV2+ by nie napędził. Oczywiście cena to pewne uproszczenie ale łatwiej mi było podać cenę niż wymieniać modele (w razie czego szczegóły czego słuchałem są w moim wątku)'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Melo2573 napisał:

Doprecyzuję: nie trafiłem w kilku modelach, które słuchałem na słuchawki w tej cenie, których CV2+ by nie napędził. Oczywiście cena to pewne uproszczenie ale łatwiej mi było podać cenę niż wymieniać modele (w razie czego szczegóły czego słuchałem są w moim wątku)'

Tylko przeczytaj siebie napędzi prawie każde do 7tys. powyżej już nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy które. Focal Utopie czy Empyreany - czuć było, że CV2+ nie wydobywa z nich całego potencjału, D8000 się nie zgrywały a Cross Zone CZ1 nie zagrały wogóle. Czyli im drożej tym ostrożniej.

 

Tak jak napisałem - mój pierwszy wpis to pewne uogólnienie, które ma ogólnie pokazać jakie ewentualnie możliwości doboru sprzętu towarzyszącego daje to combo. Poza tym nie napisałem, że CV2+ napędzi wyłącznie słuchawki do 7k. :)

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście używki wchodzą w grę, natomiast z odsłuchem będzie już problem. Czy ktoś z Was miał możliwość porównywać bezpośrednio wymienione wyżej sprzęty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafacio napisał:

A tych za 8000 już nie? 

Raczej tak. :)

No ok. Te "7k" zabrzmiało źle ale nie miałem energii, żeby pisać elaborat.

 

6 godzin temu, AdGo napisał:

Czy ktoś z Was miał możliwość porównywać bezpośrednio wymienione wyżej sprzęty?

Dwa miesiące temu zadałem to samo pytanie i wtedy nikt się nie zgłosił. Więc kupiłem w ciemno ale w dobrej cenie.

Jeżeli chciałbyś odsłuchać ww. sprzęty to musiałbyś obdzwonić parę salonów audio czy mają egzemplarze demo (a z tym bywa różnie).

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to jest raczej streamer/dac. Wzmacniacz i pre pewnie są bo są, nawet nie piszą na jakim układzie. Na AV jest test i też ani słowa o wyjściu słuchawkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Tylko to jest raczej streamer/dac. Wzmacniacz i pre pewnie są bo są, nawet nie piszą na jakim układzie. Na AV jest test i też ani słowa o wyjściu słuchawkowym.

No właśnie. Nie zależy mi na streamerze jako takim a raczej na możliwie najlepszym (w tej cenie) combo DAC/Amp + Pre. Dodatkowo dobrze by było mieć zbalansowane wyjścia sygnału (ale to już tylko taka moja fanaberia).

Ostatnio będąc w Szwedzkim sklepie Audio gorąco polecali mi Mytek Brooklyn Bridge. Ale cena mocno przekracza wyznaczony przeze mnie budżet, no i tutaj również mamy streamer, który nie jest mi potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności