Skocz do zawartości

Takstar HF 580B / HI 3050


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Mi to osobiście ciężko porównać i wyrokować. Takstary technicznie zdają się przodować, ale przy uwzględnieniu tego, że obie pary są dostatecznie dobre technicznie i że Hifimany mają swoje niedoskonałości które czarują muzykę to stawiam je sobie na równi. Większość tych słuchawek jak dla mnie jest porównywalnych, a rozbija się o gusta. Tak samo widziałem, że niektórzy ludzie z HD660s przesiadają się na K712, a choć bardzo chciałem lubić te drugie to technicznością dość jednoznacznie przegrały już z HD58x (więc z HD660s pewnie tym bardziej). Wyobrażam sobie jednak K712 na pewnych źródłach czarujące słuchacza i dające mu hektary przestrzeni, podczas gdy HD mogłyby się nie zgrać albo nie podpasować mniejszą sceną. 

W przyszłości pewnie pomyślę o modach do takstarów, bo jednak brzmienie można byłoby troszkę skorygować. Zastanawia mnie czy ktoś już je używał z kątowymi padami?

W swoim egzemplarzu mam takie wrażenie, nie wiem czy nie jakieś mylne ale tak jakby basu ubyło o jakąś drobną ilość. Może to przez wyrobienie padów? Stały się klarowniejsze, ale mniej funowe i jakiś taki peak na średnicy zaczął mi się dawać odczuć, nie jakoś boleśnie, ale odznacza się to. Może to jest mylne wrażenie, nie wiem. Ogólnie jestem z nich dalej zadowolony. Choć one są dość specyficzne. Jakościowo dobre, ale tego nie słychać od razu, albo bez bezpośredniego porównania. Trzeba sobie w głowie poukładać ich prezentacje. 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 11:03, MrBrainwash napisał:

W swoim egzemplarzu mam takie wrażenie, nie wiem czy nie jakieś mylne ale tak jakby basu ubyło o jakąś drobną ilość. Może to przez wyrobienie padów? Stały się klarowniejsze, ale mniej funowe i jakiś taki peak na średnicy zaczął mi się dawać odczuć, nie jakoś boleśnie, ale odznacza się to. Może to jest mylne wrażenie, nie wiem.

Tak szybko pady miałby się wyrobić? U mnie bez zmian, grają jak grały. Ale pewnie rzadziej ich używam. Może taki, eee... biomet i stąd taki odbiór ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

@pekin93 Machniesz jakieś porównanie? Jak Ci się słuchało/słucha takstarów.

Ja mam takie pytanie do wszystkich. Znacie jakieś referencyjne ustawienie EQ/PEQ dla HF-580, bardzo chciałbym sobie ich posłuchać np. zrównanych do krzywej harmana, sonarworks czy jakie tam jeszcze mogą być możliwości. Szukałem sam, ale nic nie mogę znaleźć.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash 
Postaram się :) Tylko musisz pamiętać, że dźwięk w M1060C można łatwo dostosować pod swoje preferencję. 

Takstary grają na pewno jaśniej, mniej mid basu i mają więcej góry. 

Monoprice grają cieplej, bardziej analogowo, wokal też mniej "szorstki" w odbiorze. W scenie też jest sporo różnica, HF580 grają zdecydowanie bliżej. 
O wygodzie nie będę pisał, bo jest to zbyt indywidualna sprawa.


Jeśli dobrze pamiętam to miałeś styczność z 4XX i moim zdaniem M1060C z open modem są ich rozwinięciem :) 

Edytowane przez pekin93
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad zakupem HF580, ale opinie na ich temat są raczej podzielone. Waszym zdaniem Takstary są warte tych 900-800 zł, czy może lepiej modować T20RP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tsukinowaguma napisał:

Zastanawiam się nad zakupem HF580, ale opinie na ich temat są raczej podzielone. Waszym zdaniem Takstary są warte tych 900-800 zł, czy może lepiej modować T20RP?

Łatwość napędzenia i niski bas zdecydowanie po stronie HF580, ale poza tym to zupełnie różne słuchawki bo jedne otwarte, a drugie zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Perul napisał:

Łatwość napędzenia i niski bas zdecydowanie po stronie HF580, ale poza tym to zupełnie różne słuchawki bo jedne otwarte, a drugie zamknięte.

Napędzanie to nie problem, bo mam Pande od Fatso. T20RP to wersja wentylowana. Posiadam T20RP już od dłuższego czasu i zastanawiałem się nad wymianą na 580, ale ludzie straszą jakimiś studniami i przytłumionym dźwiękiem.  Mógłbyś coś mi o nich powiedzieć? Myślałem też nad modyfikacją Fostexów (nowe pady i muszle). Ciekawe czy michauczok jeszcze skrobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One mają dołek na wyższej średnicy, ja się zastanawiam czy je sprzedać czy kupić im pady lepsze. Według jednej recenzji i głosów na forum lepsze pady rozwiązują ich problemu, można też lepsze tłumienie w muszli dać. Prócz tego dołka to powiedziałbym, że grają całkiem hifi. Dużo teraz dobrych słuchawek, więc każdy model szczególnie "niszowy" będzie miał pod górkę. Mi ciężko powiedzieć czy te czy 4xx, z jednej strony wydają się lepsze jakościowo? Z drugiej hifiman mają więcej fun'u. Ot kwestia preferencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je mam na padach hybrydowych HM5, do tego lekko zdampingowane i z płatkiem obcinającym wysokie, bo z hybrydami wysokich i wyższych średnich robi się zdecydowanie więcej. Na oryginalnych padach nigdy ich nie słuchałem, bo już nabyłem z hybrydami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam taksy na testach. Jakość wykonania w tej cenie - znakomita. Nie słyszę studni, halo, nie słyszę studni! CZy efekt studni się pojawia po wygrzaniu? Czy tylko niektóre egzemplarze go mają, a jeśli mój testowy nie ma, to Pana Boga chwalić i jeno brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 MAM  TAKSY  580  oczywista   od   7  miesiecy  uzytkowane   z  kilkoma  tranzystorami i  trzema  lampami ---   ja zadnej  studni  nie  słysze .  moge   uchylic  rombka  tajemnicy ze   bardziej  mi  przypadły  do  gustu  niz   hm 400i.....  czterysetki  graja  mi  tylko  z  mocnymi tranzystorami gorzej  z  lampami ,  a  taksy   niemal  z  wszystkiego graja  dobrze  , ostatnio podłaczyłem   pod  wyjscie  słuchawkowe  asusa  one   {pierw wersja 2x lme  48860} i  jest   znakomicie.  Z lampami   jest   tez   bardzo  dobrze  ostatnio   testuje   wyj  słuchawkowe   yaqin 5881 tung  sol   -  dzwiek   rozrywa  słuchawki.    Juz  karton   od  tych  słuchawek  zwiastuje  ze  to  dobrze  wykonany  sprzet....... niestety   nie  mieszcza  mi  sie   uszyska  w   pady n  i wpadłem  na  pomysł  by wyciac   z  pianki zabezpieczniowej krazki   ktore  zakładam  pod  słuchawki .    i  włozyłem  w  muszle dodatkowa  pianke  z  hd  330  ,  sugestywnie  złagodził sie   dzwiek  ,  przedtem   na  niektórych  nagraniach  był zbyt  ofensywny  .

....no  i  sa  troche  ciezkie  ........niestety  ale  mozna  z  tym  zyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do porównania nowość he400se - też mi się podobają, skubańce. Najchętniej brałbym jedne i drugie, bo sygnatura inna, taksy są ciemniejsze, a he400se w stosunku do nich jasne. Obie sztuki mam niewygrzane, więc pewnie się nie powinienem wypowiadać ;) W każdym razie, słuszną linię ma nasza władza, tak grające słuchawki w takich cenach, śmiech. #MP3STORE @kurop, ukłony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tak pisałem kupiłem na próbę i hifimany i takstary i jedne miałem sprzedać ale.zostały jak na razie obie pary. Bo w sumie dają coś innego od siebie. Dzisiaj posłuchałem sobie takstarów i stwierdziłem, że zostają (przynajmniej jeszcze na jakiś czas) i pociągnąłem za spust i zamówiłem pady. Za miesią  jak dojdą to przedstawie wrażenia. Jakoś specjalnie nie wygrzewałem, ale bęďą pewnie obie mieć już po dobrych kilkadziesiąt godzin grania. 

 

Też nie słyszę studni, ale wydaje mi się że wiem o jaki efekt chodzi w tym wyolbrzymionym stwierdzeniu. One mają trochę takie "stojące powietrze" trochę takie zabarwienie jakby z zamkniętych słuchawek, plus to, że trochę takiej głebi jest ale bez pogłosów tak jak w zamkniętych. Dla mnie to po prostu ich specyficzna prezentacja (we wszystkich słuchawkach jakaś jest) więc nie zamierzam im przez to dorabiać jakich perioratywnych określeń. Taki ich urok po prostu. Czasami mi się to bardziej podoba a czasami mniej, zależy od dnia i muzyki. 

 

Patrzac na ich jedyny graf w necie zrobiłem jedną próbę z EQ i akurat mi podpasowało, więc więcej nie kombinowałem. 

Screenshot_20210428-173854_Qudelix.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, manuelvetro napisał:

Mam do porównania nowość he400se - też mi się podobają, skubańce. Najchętniej brałbym jedne i drugie, bo sygnatura inna, taksy są ciemniejsze, a he400se w stosunku do nich jasne.

Jak jaśniejsze od Taksów, to ja podziękuję. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, neonlight napisał:

Jak jaśniejsze od Taksów, to ja podziękuję. 😉

Toż taksy są po ciemniej stronie mocy, albo ja się nie znam na gwiezdnych dźwięku wojnach. Klimat hd600/650 od razu się przypomniał. A he400se mam na łbie i pięknie góra się w nich błyszczy, ale nic nie kłuje, ani na ciut. Może i he400se są i neutralne, ale taksy lekko na ciemno od nich.

Będę pojedynkował w muzo taksy i he400se, to dokładnie rzecz obadam, na razie proszę moje wypowiedzi traktować z dużą dozą tolerancji. To mój pierwszy kontakt z planarami od 6 bodaj lat i krótkotrwały, krótko jedno i drugie miałem na uszach. Jak miałem taksy , to nie mogłem ich zdjąć, teraz mam hifimany i tez zdjąć ich nie mogę.

Dobre są. 

JEdne i drugie :P 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie Taksy są tak idealnie na styk, nie chciałbym więcej pikanterii od wyższej średnicy po samą górę. Senn'y ciemniejsze i bardziej kluchowate imo, Taksy o wiele lepiej wgryzają się w strukturę.;)

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubrałem taksy.

Może i być, że tonalność dołu się różni istotnie, ciemniej w taksach, bo bas ma inny charakter i stąd wrażenie...

1 minutę temu, neonlight napisał:

No dla mnie Taksy są tak idealnie na styk, nie chciałbym więcej pikanterii od wyższej średnicy po samą górę. 

 

I nie ma w hifimanach raczej.

Obadamy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największą wadą (i chyba jedyną) Taksów są ich dosyć małe nausznice. Nie mają startu do okrągłych nausznic Beyerdynamica typu dt880.

 

Gdy zakładam je bezpośrednio po T90, jak np. teraz, to nie wydają się jakieś ciemne. Ale ten ich bas jest inny. Im dłużej ich słucham tym bardziej ciemne i basowe mi się wydają. Po dłuższych odsłuchach na Taksach założenie T90 to oddech w muzyce (chyba, że nie mam dnia, hehe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, niech dodadzą większą scenę, ubiorą w lżejszą budę i mamy złoto w tych pieniądzach, a dla mnie i nawet w znacznie wyższym budżecie. 😗

2 minuty temu, bob2000 napisał:

Po dłuższych odsłuchach na Taksach założenie T90 to oddech w muzyce (chyba, że nie mam dnia, hehe).

Bo Taksy grają bezpośrednio, a T90 z dystansu, stąd wrażenie większej swobody, oddechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, neonlight napisał:

Bo Taksy grają bezpośrednio, a T90 z dystansu, stąd wrażenie większej swobody, oddechu.

Hmm, no nie :D To Taksy grają dalej (powiedzmy, jakby głębiej), a T90 bardziej bezpośrednio.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlightKurczę, a dla mnie są super wygodne taksy.

Scenolubem nie jestem, to i nie narzekam. Chyba, że scena naprawdę mała, to mi przeszkadza, ale przeciętna, jak w dt1990pro np. jest już fpyte. Taksy mają przeciętną?

A hifimany odczuwalnie sporo lżejsze.

Może ja karkiem jestem ;) ? 108 kg :D 

8 minut temu, bob2000 napisał:

Gdy zakładam je bezpośrednio po T90, jak np. teraz, to nie wydają się jakieś ciemne. Ale ten ich bas jest inny. Im dłużej ich słucham tym bardziej ciemne i basowe mi się wydają. 

Dokładnie, bas jest ciemny. :D 

I to rzutuje na charakter

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bob2000 napisał:

Hmm, no nie :D To Taksy grają dalej (powiedzmy, jakby głębiej), a T90 bardziej bezpośrednio.

Bzdury gadasz Małolat i się nie znasz, o.😆

8 minut temu, manuelvetro napisał:

Kurczę, a dla mnie są super wygodne taksy.

Scenolubem nie jestem, to i nie narzekam. Chyba, że scena naprawdę mała, to mi przeszkadza, ale przeciętna, jak w dt1990pro np. jest już fpyte. Taksy mają przeciętną?

Taksy imo grają obszernie, ścianą dźwięku, brakowało mi w nich dystansu, głębi, podobnie w SHP9500, tak je przynajmniej zapamiętałem. ;)

 

Edytka.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności