Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Takstar HF 580B / HI 3050


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Takstarianie, użytkownicy tych słuchawek. Czy też słyszycie, że po bezpośredniej przesiadce z innych słuchawek, hf580 grają jak z tuby/kanionu/studni/piwnicy/z drugiego pomieszczenia/tunelu itd. itp? Jak zwał tak zwał. 

Ja tak to słyszę. Niesamowicie mocno, gdy przesiadam się z bardzo bezpośrednich T90. Ale i z innych słuchawek także jest to wyraźne i oczywiste. Jeśli dobrze pamiętam pisałem tutaj kiedyś, że przestałem już słyszeć ten efekt. I pewnie tak jest jak ciągle się słucha na taksach, przyzwyczajenie. Ale wystarczy posłuchać czegoś innego i efekt wraca i trzeba przywyknąć.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

https://www.headphonesty.com/2020/08/review-takstar-hf-580/

 

 

 

"

Midrange

I find the midrange on the HF 580 to be somewhat too sharp and aggressive for my tastes. Upper midrange and lower treble frequencies seem to dominate the sound. This contributes to the impression of detail, but I find them a touch fatiguing for longer sessions.

Acoustic music can take on a slightly nasally or hollow-sounding voice. This really wouldn’t be an issue if the mids were just dialed down a bit in the mix."

Strona 7 w tym samym temacie:

 

Pojda zaraz na Allegro 🙂

Edytowane przez temporary_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głuchym brzmieniem mogę się zgodzić. I potrzebuję chwili na przyzwyczajenie. A tak poza tym nie ma w nich dla mnie żadnych ostrości czy męczenia detalami (gładkie, aksamitne dźwięki). O środku nie powiedziałbym, że wypchnięty. Dla mnie niebezpośredni i nieagresywny. Dla mnie to ciepłe granie 🙃. Recka ciekawa.

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One mają w sobie coś z CAL! które też były określane jako granie ze studni. Jeśli chcemy uzyskać głębie to kosztem pewnych odbić od muszli - tak przynajmniej sobie to tłumaczę. Ja to przyjmuję jako taki urok, a nie jakąś wadę. Zgadza się to kwestia przyzwyczajenia jak do każdej odmiennej prezentacji. Z drugiej strony nie jest to jakiś dominujący efekt. Jeśli ktoś się akurat na tym skupia i akurat to mu się nie podoba, to wtedy może próbować jakiegoś wytłumienia modami czy cuś, albo po prostu zrezygnować z taksów. 

 

Co do opinii o brzmieniu to się podpisuję pod zdaniem @bob2000 to są ciepłe, gładkie, nieofensywne słuchawki. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, espe0 napisał:

Sprawdź polaryzację dla pewności

Jest ok.

 

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

One mają w sobie coś z CAL! które też były określane jako granie ze studni.

Chyba pierwszy raz spotykam się z takim określeniem wobec tych słuchawek. Nie przypominam sobie, abym czytał o studni w CAL! (może słaba pamięć :P). Osobiście nigdy nawet nie pomyślałem o nich, że grają studnią - a mam je już prawie 12 lat i nie lubię tych słuchawek. Są dla mnie zbiorem wszystkiego co nie lubię, ale ich nie sprzedam, bo nie :D. 

A to co jest w Takstarze bije na głowę "studnię" z dt150. Ta tubowość grania dla mnie jest ich wadą. Jedyna wadą, ale taką przez którą albo je polubisz albo szybko sprzedasz. Ja mogę z tym żyć, a jak przestanę móc to przede wszystkim z tego powodu je sprzedam ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bob2000 napisał:

Jest ok.

 

Chyba pierwszy raz spotykam się z takim określeniem wobec tych słuchawek. Nie przypominam sobie, abym czytał o studni w CAL! (może słaba pamięć :P). Osobiście nigdy nawet nie pomyślałem o nich, że grają studnią - a mam je już prawie 12 lat i nie lubię tych słuchawek. Są dla mnie zbiorem wszystkiego co nie lubię, ale ich nie sprzedam, bo nie :D. 

A to co jest w Takstarze bije na głowę "studnię" z dt150. Ta tubowość grania dla mnie jest ich wadą. Jedyna wadą, ale taką przez którą albo je polubisz albo szybko sprzedasz. Ja mogę z tym żyć, a jak przestanę móc to przede wszystkim z tego powodu je sprzedam ;).


Ja też tego nie rozumiałem, ale tak wspominam te dyskusje. Ja tam CAL nawet lubiłem, żałuję, że je rekablowałem i że je sprzedałem. Nie będę do nich wracał bo jednak nie to SQ i mają swoje wady, ale no... nie słucha się ich źle. Mają dla mnie takie dość ożywcze rockowe, ale jednocześnie lekko słodkie granie. 

Dla mnie w Taksach to też generalnie byłaby wada, bo to jednak trochę zamyka prezentacje i jest bardziej słuchawkowa, ale to kwestia nastawienia. Mi dają przyjemną odmianę. I ogólnie muzyka na nich po prostu gra, nie śledzę aspektów technicznych, tylko muzyczne. :) Do klasyki innych takich gatunków gdzie potrzeba więcej otwartości i powietrza to założę zwyczajnie inne słuchawki. Ja tam jestem gotów iść na kompromisy, bo ciężko o ideał. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Ja tam CAL nawet lubiłem, żałuję, że je rekablowałem

:o? Chyba wszyscy polecają wymianę kabla :D. Dlaczego żałujesz, że wymieniłeś w nich kabel?
Oczywiście ja mam oryginalny i nie planuję wymiany ;)

 

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Do klasyki innych takich gatunków gdzie potrzeba więcej otwartości i powietrza to założę zwyczajnie inne słuchawki.

Dla bezpieczeństwa też nie polecałbym ich do klasyki, ale osobiście słucham mi się jej bardzo dobrze na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob2000 stockowy kabel jest cienki i dlatego wygodny, a dźwięk jest taki sprężysty i  żeśki po wymianie kabla są takie efwkty, które audiofil określiłby jako nasycenie i wypełnienie, a ja bym powiedział, że zmulenie i spowolnienie. Nie było potrzeby robić rekablingu, a sam efekt też nie był warty tego zabiegu. 

 

No tak, dokładnie, klasyki też można z powodzeniem słuchać na taksach, w sumie zawsze to niemal kwestia preferencji. One trochę przyciemniaja i uspokajają muzykę co ni daje trochę taki nastrój filharmonii z wygłuszoną salą. :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2020 o 20:24, Donci napisał:

Witam czy opłaca się wymieniać AKG k702 na te Takstary  głównie pod gry ? 

Na pewno nie, jeśli chodzi o ciężar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem  Takstarowicze !   własnie  wracam   ze  strony   muzycznych   Norwegów  czyli    2L COŚTAM   ,  Zkilkunastoma  plikami  od  41khz do 192khz    by  moc  po  skonfigurowaniu   fobara   ostatecznie   [made  in  Majkel]   przedstawic   test   hf580 .........  mam  dac-ka  z  dwoma parami  wyjsc  wiec   pod  kzde  podłaczylem  niestety   inny   wzmacniacz   słuchawkowy .    naogień  poszły   400i i  hf  580........wynik  porównania ?  planary   chyba  sa  stworzone   do  klasyki , przekładam  słychawy   raz  w  jeden  wzmak  raz  w  drugi -    powiem  prosto  z  mostu -  mnie  osobiscie  trudno  jest  wskazac  zwyciezce   .  Nawet   test  na  szczegółowosc jest  trudny  do  wychwycenia. Doszedlem  do  sciany. 

 580  sa  lekko  modowane    , wlozyłem listek   pianki  z  zapasowej  pary  do   slux hd330 , i  jeszcze  jedno -   hf-y   maja  jak  dla  mnie  zbyt  małe  pady  i   wpadłem   na  pomysł  by wyciać  z  pianki  o  gr  8mm  pierscien  zakładany  na uszy  .  prosze   sie  smiac   ale   wyraznie   polepszyła  sie   jakosc  dzwieku z  hf-ów ,  nie  sa   takie   nachalne ..

 400i     komplet  fabryka

    Szczesliwego   Nowego  Roku  !!!    i   zadowolenia   z   audio-słuchawek  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pilotKA napisał:

BurnART - lepiej  moze  w temacie  by wypadało co 

s  napisac  a nie krytykowac  rzeczy  nieistotne ???

Z regulaminu

5.3. Należy starać się unikać błędów ortograficznych i stylistycznych oraz pamiętać o interpunkcji - ułatwia to innym użytkownikom zrozumienie sensu wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, pilotKA said:

CZy  mój  post  jest   dla  kogos  na tym  forum   niezrozumiały ?  A  wpadłes  na to  ze  byc  moze  jestem osoba  niepełnosprawna  ruchowo ? i pisanie  na  klawiaturze  moze mi sprawiac  kłopot ?

 koniec .  dalej  takstarowicze niech   zabiora głos.

Bez komentarza...

Edytowane przez temporary_1
word
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, pilotKA said:

   temporary-                        5. Zasady dotyczące wypowiadania się

5.1. Jeśli nie masz niczego miłego do powiedzenia - nie wypowiadaj się.

5.2. Jeśli nie masz niczego konkretnego do powiedzenia - nie wypowiadaj się.

 

Bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2021 o 18:00, pilotKA napisał:

naogień  poszły   400i i  hf  580........wynik  porównania ?  planary   chyba  sa  stworzone   do  klasyki , przekładam  słychawy   raz  w  jeden  wzmak  raz  w  drugi -    powiem  prosto  z  mostu -  mnie  osobiscie  trudno  jest  wskazac  zwyciezce   .

Posłuchaj utworów z większą dynamiką, imo tutaj HF580 wygrają z racji dwustronnych magnesów w przetworniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności