Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Takstar HF 580B / HI 3050


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie czytałem recenzji P. Ryki, już zapomniałem jakie to uczucie :DPod względem czysto informacyjnym uważam te recenzje za równie pomocne, co filmy Z Reviews, bardzo zbliżona twórczość tylko inna ornamentyka, tam chłopak z osiedla, tutaj wieszcz z Krakowa ;)

A potrafi ktoś w prostych, wojskowych słowach opisać, jak się te słuchawki mają do HE4XX i czy warto się nimi interesować przy Sundarach w dość zbliżonej cenie?

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba sprzedam swoje Takstary z dodatkowymi padami, jakby ktos chcial to mozna sie odezwac - nie wiecej niz 650 zl. Mam nadzieje,ze mozna takie propozycje skladac jak nie to usune ten post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2020 o 22:35, Kuba_622 napisał:

A potrafi ktoś w prostych, wojskowych słowach opisać, jak się te słuchawki mają do HE4XX i czy warto się nimi interesować przy Sundarach w dość zbliżonej cenie?

 

Taksy zjadają HE4XX na śniadanie. Stereofonia, rozmieszczenie instrumentów na scenie w HE4XX nie istnieją, w Taksach każdy instrument można zlokalizować z dużą precyzją. Dla mnie one grają tak, jak powinny grać Grado, czyli bezpośrednio, żywo, ale bez szpilek i z dobrym zejściem basu. Dla fana szkoły Grado to dobry substytut, no i o wiele wygodniejszy, choć mogłoby być w tym względzie lepiej. ;)

 

O.. one grają, jak HD600 z ADHD. :) Mają też coś z SHP9500.

 

Edytowane przez neonlight
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Taksy zjadają HE4XX na śniadanie. Stereofonia, rozmieszczenie instrumentów na scenie w HE4XX nie istnieją, w Taksach każdy instrument można zlokalizować z dużą precyzją. Dla mnie one grają tak, jak powinny grać Grado, czyli bezpośrednio, żywo, ale bez szpilek i z dobrym zejściem basu. Dla fana szkoły Grado to dobry substytut, no i o wiele wygodniejszy, choć mogłoby być w tym względzie lepiej.
 
O.. one grają, jak HD600 z ADHD. Mają też coś z SHP9500.
 


No patrz mam lubię grado, mam lubię hd600 ale jakoś nie zachwyciłem się tymi taksami.
Nie mówię że są złe są całkiem dobre a patrząc na cenę warte sprawdzenia ale ja wole grado jaki hd600 tyle że po mojemu czytaj nie fabryczne.

- Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

53 minuty temu, bob2000 napisał:

Dzięki, muszę sprawdzić ich aplikację. Ale jak mają mi dowalić vat i nie wiadomo co jeszcze to raczej mi się nie kalkuluje. 

 
W jednym ze sklepów dodają kartę 32GB, ale chyba nie o to Ci chodziło :lol:

Ryzyk fizyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.02.2020 o 22:35, Kuba_622 napisał:

Dawno nie czytałem recenzji P. Ryki, już zapomniałem jakie to uczucie :DPod względem czysto informacyjnym uważam te recenzje za równie pomocne, co filmy Z Reviews, bardzo zbliżona twórczość tylko inna ornamentyka, tam chłopak z osiedla, tutaj wieszcz z Krakowa ;)

 

A ja akurat lubię ten Jego potoczysty język, pełen alikwotów, interwałów i kocyków. Wprawdzie nie wynoszę z nich zbytnio wiedzy, bo Pan Ryka opanował do perfekcji opisywanie sprzętu tak, żeby żaden producent się nie obraził, ale czyta mi się te recenzje bardzo przyjemnie. No ale ja jestem humanistą, lubię poezję. Olgi Tokarczuk nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, figer napisał:

A ja akurat lubię ten Jego potoczysty język, pełen alikwotów, interwałów i kocyków. Wprawdzie nie wynoszę z nich zbytnio wiedzy, bo Pan Ryka opanował do perfekcji opisywanie sprzętu tak, żeby żaden producent się nie obraził, ale czyta mi się te recenzje bardzo przyjemnie. No ale ja jestem humanistą, lubię poezję. Olgi Tokarczuk nie lubię.

 

Alikwoty to nie poezja, "struktura kryształu a zarazem żywego srebra" już tak :) Język poetycki do opisu subiektywnych doznań słuchowych mi nie przeszkadza, tylko jak sam zauważyłeś, to jest teraz poezja opłacana i na zamówienie, a taka zawsze jest gorsza ;)

 

Z komentarzy pod recenzją wnioskuję jednak, że Panu Piotrowi się te Takstary rzeczywiście spodobały, więc jest ok.

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona na mnie nakrzyczała, że nie chce słuchać mojej muzyki - więc musiałem zmienić Takstary na Sennheiser Momentum 3 Wireless. Konstrukcja zamknięta więc znacznie cichsza dla otoczenia.

Panem Ryka nie jestem, ale pare słów od siebie.

W Takstarach jednak ma znaczenie dobry wzmacniacz. LG V30 wykrywa je jako normalne słuchawki o niskiej impedancji i nie włącza zasilacza opartego o Sabre (ES9218P).

Dźwięk jest wtedy akceptowalny ale nie ma dynamiki i takiej przestrzeni. Po włączeniu Quad DAC (Magisk systemless mod) dźwięk dostaje kopa i przestrzeni. Sluchawki idą bardziej w V - więcej góry i dołu. Ogólnie przyzwyczajam się do nich. Jak dla mnie za dużo sybilantów - w związku z tym zapakowałem połówki płatków kosmetycznych i nie wiem, czy to placebo czy nie ale bardziej mi się podoba. 

Słuchawki nazwałbym - roziskrzone - dźwięk ma takie bliki słoneczne, tylko czasem można "zajączkiem" w oko (ucho) dostać. Wyraźnie słyszę w nich efekt - jak ktoś z was napisał - studni. Ja bardziej nazwałbym to efektem puszki - mniej-więcej jakbym puszkę po groszku konserwowym nałożył na zausznik i tak słuchał. I na bawełnianych zausznikach słyszałem tego więcej niż na skórzanych.

Poza tym felerem, którego przestaje się slyszeć - bardzo fajne - siedzi się w takiej bańce stworzonej z muzyki i można sobie poszczególne składowe lokalizować. Wyobrażam sobie to jak w Minority Report - że siedzę i palcem te instrumenty lub dźwięki na holomapie przeciągam przed siebie i rozkładam na kolejne czynniki. Świetna zabawa.

 

Po założeniu Momentum jest powrót do rzeczywistości. Twardo stąpasz po ziemi - bas jest tam gdzie jest - a jest go bardzo dużo w porównaniu do Takstarów. Nie skrzą wysokie tony. Po germańsku - wszystko poukładane, ma swoje miejsce, nie ma żadnych obcych naleciałości. Ale nie ma już miejsca na zabawę...

d3feab0168ae6195a339a0220c463811.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

20200504_100821.jpg

 

Orzeł wylądował. Po ponad miesiącu czekania. 

 

Pierwsze minuty słuchania z note 9 i jest dobrze.  Może się wygrzeją może spróbuję jeszcze szmaciane pady. Na razie first impression. 

 

Same w sobie są wygodne, ale waga robi swoje. To coś do czego trzeba się przyzwyczaić i zaakceptować. Nie na każdą szyję. Taka cena planarów. 

 

Nic szczególnego w paśmie mi się nie rzuca w ucho po za niewątpliwą jakością dźwięku. Najbardziej mnie ciekawiły te rewelacje które miały świadczyć o słabościach tych słuchawek.

 

Nic niepokojącego na wokalach nie słyszę, w każdych słuchawkach wokale są jakieś tu jest nie inaczej, nic co by popsuło mi przyjemność z odsłuchu. Może słychać tam malutki dołek, ale ogólnie brzmią w dość zrównoważony sposób. 

 

Puszki w przekazie też jakiejś szczególnej nie słyszę. 

 

 Najlepiej bym je chyba scharakteryzował jako połączenie HD58x i HE-4xx. Taka genetyczna krzyżówka. I like it. :)

Ps. A no i udało się bez VATu - deal roku. :D

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba je z ciekawości w końcu zważę 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, paratykus napisał:

Chyba je z ciekawości w końcu zważę 😉

 


Nie jest źle, ale napisać warto aby ktoś wrażliwy na ten aspekt był uprzedzony. Znoszę ścisk HD58x to zniosę i wagę takstarów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MrBrainwash napisał:


Nie jest źle, ale napisać warto aby ktoś wrażliwy na ten aspekt był uprzedzony. Znoszę ścisk HD58x to zniosę i wagę takstarów. :D

Masz rację, słuszna uwaga, a ja idę zważyć SWS, dojrzałem w końcu po latach do tego 😉

 

edit : no i nieźle się zdziwiłem ... SWS-y bez kabelka ważą 490 g czyli mniej niż Twoje Taksy (550 g). Myślałem, że więcej,bo moje są olbrzymie i żona z córką mówią, że wyglądam w nich jak kosmita.

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dotarły. Kupione pod koniec marca. Przeszły przez Zabrze, więc wiadomo vacik sracik musiał być.

Nausznice dla elfów chyba robione. Dla mnie małe, ale jeszcze ujdą, ledwo, ledwo ...chyba.

Brzmienie w stylu Beyerdynamic zamiast np. Denon, to duży plus. Dźwiękowo pierwsze wrażenia pozytywne. Wydają się być dosyć "nudne", to dobrze.


taksy.jpg
 

Edytowane przez bob2000
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jeszcze raz poprzednie wpisy i tak się zastanawiam nad tym: zakryte usta, podbita góra, szerokość Jakbym słuchał innych słuchawek, ale to pewnie inny odbiór dźwięku i sprzęt.

 

Po tygodniu słuchania nadal mi się podobają. Bliska, wąska, głęboka scena. Wyraźne wokale (może nawet lekko wypchnięte) - pierwszy element który rzucił mi się w uszy na samym początku. Klarowne i przejrzyste. Basowe, ale w normalny sposób, bez ekscesów - taki zwykły/typowy jak na mój gust. Góra wyraźna, ale nie ognista, jakby lekko schowana (chyba coś na podobę do tego co jest w dt150). Całościowo normalne, zwyczajne granie z bardzo dobrym sq.

Może to dziwne, ale dt880 i hf580 odbieram jako równo i "nudno" grające (taksy nudniejsze i zwyczajniejsze), ale każda ze słuchawek robi to na swój własny sposób. Nadal preferuję dt880 nad hf580. Dla miłośników analogowego grania lepsze będą takstary, takiego jestem zdania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności