Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Takstar HF 580B / HI 3050


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,Takstary juz w Zabrzu, także dziś lub jutro będę je miał. Mam pytanko apropos cła , trzymali kilka godzin i puścili, nie mam info o dopłacie,to oznacza , że nie ma naliczonego cła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grabski5 napisał:

Hej,Takstary juz w Zabrzu, także dziś lub jutro będę je miał. Mam pytanko apropos cła , trzymali kilka godzin i puścili, nie mam info o dopłacie,to oznacza , że nie ma naliczonego cła?

Nawet jak jest cło to dowiesz się przy odbiorze. Nie informują, że oclili.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cła nie było, szło przez Szwecję, max dwa tygodnie szło, pierwsze wrażenia hmmmm.... no brzmi to inaczej od dt990 pro, po pierwszym założeniu na pewno czuć dobrą przestrzeń, wokal jakby lepiej odseparowany od reszty, chórki inaczej brzmią niż w dt990 pro (Michael Jackson - Man in the mirror) póki co nie umiem ich opisać.

Zostawiłem na półce niech sobie pograją jakiś czas.

 

P.S. Billie Jean... powiem szczerze, jak przez muszlę do brzmi...nie wiem o co cho, niech się wygrzewają, a potem może komuś puszczę dla recenzji? Na pewno ktoś z Was chciałby je usłyszeć przed zakupem.

Pozdrawiam :D

IMG_20190604_152830.jpg

Edytowane przez grabski5
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wykonanie na jakim poziomie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie podoba mi się, obicie dobre,metal te dobry,nie wydaje sie żeby pękał łatwo, nauszniki takie no nie jest to szczyt, będę coś właśnie kombinował z padami. Kabel myslalem, że będzie gorszy,a jest "normalny" ,no ale podobno da sie rekablowac dla tych, którzy tego bardzo chcą. 

Szkoda ze nie mają stopniowanego rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2019 o 09:53, marco-polo napisał:

rozmawiałem z takstarem produkcja nastąpi tylko wniosą pewnie poprawki do modelu i wyjdzie wersja v2 albo ciąg dalszy produkcji.

Nie zdziwiłbym się gdyby ten spadek na 3-5 khz poprawiliby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, grabski5 napisał:

Na pewno ktoś z Was chciałby je usłyszeć przed zakupem.

No pewnie tak ;) 

 

39 minut temu, grabski5 napisał:

Nie zdziwiłbym się gdyby ten spadek na 3-5 khz poprawiliby...

To pewnie da się poprawić jakimś prostym modzikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul na pewno,nie wiem czy nie skorzystam z Twoich usług,ale na pewno chciałbym sensownej recki, gdzieś czytałem, że brakuje życia na forum, młodego narybku. Oto jestem, chętny do rozwoju dalszej przygody z audio z moim malutkim wkładem w postaci pierwszych planarow Takstara 😁

W dniu 18.04.2019 o 15:39, Pioj napisał:

Słuchałem ich wczoraj, grają rewelacyjnie i aż trudno uwierzyć, że będą kosztować tylko $170. Mają lepsze treble niż LCD2. One mają szansę bardzo namieszać na rynku zwłaszcza że są bardzo konkurencyjne w przedziale do 3 tys.

@Pioj na czym słuchałeś? Bo aż mi się wierzyć nie chce, że tak dobrze mogły zagrać - może u mnie nie ma synergii dobrej...

Edytowane przez grabski5
Zła nazwa kolegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na welurach jest mniejszy efekt,nie wiem jak go nazwać, prawdopodobnie nie są uniwersalne, polubią coś co wypycha średnicę do przodu,tak mi sie wydaje, pobawiłem się opampami w moim forumie608, niby najlepiej zagrało to z opa604,ale z opa228 też może być. Na zwykłych padach skórzanych od hm5 pogłębia się ten "efekt" nie wiem jak go nazwać... Wsadziłem taki płatek z cienkiej gąbki na tył przetwornika, tu kolega Perul może powie co to może zmienić w dźwięku, może bardziej go wyrównuje? Słuchawki mają za sobą 45 godzin grania w komodzie 😁 żałuję, że nie mam innych welurów, żeby sprawdzić jak wpływają na dźwięk. Słuchawki są dość ciężkie i w miarę mocno trzymają się uszu. Otwór w padach mógłby być ciut większy jak dla mnie. Czy ktoś z forumowych recenzentów i moderów chciałby wypożyczyć te słuchawki? Może to tylko dla mnie istnieje jakiś"efekt" coś jak mikrofonowy? 

IMG_20190606_144625.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2019 o 16:20, grabski5 napisał:

Wsadziłem taki płatek z cienkiej gąbki na tył przetwornika, tu kolega Perul może powie co to może zmienić w dźwięku, może bardziej go wyrównuje?

Trochę powinien podbić wyższe średnie i nieco bas odmulić. Jeśli zastosujesz płatek kosmetyczny, efekt powinien być mocniejszy (w tym płatku chodzi o mniejszą przepuszczalność powietrza).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takowy jeszcze z modu z hd330. Popracowałem też EQ  na DX90 i coś tam się poprawiło,aczkolwiek tutaj aż się prosi o moda, z resztą jak to na hedfaju opisują. Ale zaczęły mi się podobać, mają to "coś" gdy mam je na głowie czuję, że są lepsze od dt990 pro (to moje subiektywne spostrzeżenia, wydają się bardziej rzeczywiste i naturalne), tylko jeszcze jakiś mod na wyciągnięcie tej średnicy i będzie cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2019 o 21:13, Perul napisał:

Trochę powinien podbić wyższe średnie i nieco bas odmulić. Jeśli zastosujesz płatek kosmetyczny, efekt powinien być mocniejszy (w tym płatku chodzi o mniejszą przepuszczalność powietrza).to te

Do tej okrągłej gąbki dołożyłem okrągły płatek, oczywiście między przetwornikiem a zewnętrzną ścianką. Dodatkowo w zestawie mamy parę padów która ma w sobie te plastikowe podstawki które mocują pad z obudową, wyciągnąłem te plastikowe "elipsy" i dołożyłem pod welurowe pady - teraz pady mają dwie plastikowe  elipsy. Przepraszam, że to tak tłumaczę słabo...ale wiecie co? 

Słuchawki grają w końcu bez tego żadnego"efektu" tej wycofanej średnicy, teraz jest optymalnie tonalnie dla mnie. Do tego zyskałem na lekkiej przestrzeni oddalając pad od przetwornika poprzez wstawienie drugiej elipsy pod pad. Polecam to zrobić jeśli ktoś się męczy z wycofaną średnicą.

Pozdrawiam 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, grabski5 napisał:

Do tej okrągłej gąbki dołożyłem okrągły płatek, oczywiście między przetwornikiem a zewnętrzną ścianką. Dodatkowo w zestawie mamy parę padów która ma w sobie te plastikowe podstawki które mocują pad z obudową, wyciągnąłem te plastikowe "elipsy" i dołożyłem pod welurowe pady - teraz pady mają dwie plastikowe  elipsy. Przepraszam, że to tak tłumaczę słabo...ale wiecie co? 

Słuchawki grają w końcu bez tego żadnego"efektu" tej wycofanej średnicy, teraz jest optymalnie tonalnie dla mnie. Do tego zyskałem na lekkiej przestrzeni oddalając pad od przetwornika poprzez wstawienie drugiej elipsy pod pad. Polecam to zrobić jeśli ktoś się męczy z wycofaną średnicą.

Pozdrawiam 😊

Fajnie :)No to jeszcze fotki wrzuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem zdjęć i nie chce mi się tego odkręcać 😪 przepraszam,ale może coś będę zmieniał to wrzucę fotki wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cena już skacze do 238$. Z czym można je porównać i czy są lepsze od innych chińczyków jak np. Monoprice M1060. Niektórzy twierdzą że blisko im do lcd2.

https://youtu.be/9UxgUS4bcNc

https://www.youtube.com/watch?v=wJ_hL8rLFiA

Mam mieszane uczucia co do nich.

4dTyTbZ.jpg

Alara_vs_HF580.jpg

HF580.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zmodowane takstary plus zmodowany zenek duo (wymienione opa na opa 2134) plus dx90 po line out graja bardzo fajnie - do glowy wpadla mi mysl, czy by nie sprzedac takstarow z zenkiem za 1k w zestawie z kablem kordial rca-jack - tu chyba prosze o opinie czy to ma sens :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klarowność dźwięków, przejrzystość,to wszystko tak niby lepiej slyszalne niz na oryginalnych,acz kompletnie nie ostre,ani bas nie zarysowany,ani gora nie sybiluje,ale ulozenie sceny, jej szerokosc,powoduja ze po prostu można sluchac i sluchac podczas chociazby siedzenia na kompie i mozna o nich zapomniec. Oczywiście nie wiem czy wlozenie tych opa technicznie odpowiada zenkowi,w praktyce zaś to polaczenie  zenek z opa + takstary+dx90 robia roznice na plus = takie zwyczajne granie,muzyka sobie leci i leci,ale nie ma w niej ostrosci ani tez misiowatego dzwieku

 

p.s.

 

kiedy jednak chcemy sie skupic na dzwieku, to uswiadamiamy sobie, ze jest on dosc "niewyrazny" to znaczy ciezko o namacalnosc i odroznienie poszczegolnych instrumentow, czy tez planow. Typowe nieangazujace granie, tyle ze z dosc oddalonym dzwiekiem i niemala scena, nie znajdziemy w tym nic wyrafinowanego, ale to tez jest jedna z pozadanych cech - taka dla mniej zasobnego portfela. Zapewne zabawki za pare klockow do takiej charakterystyki grania dokladaja brakujace czynniki, powodujac ze mamy i wglad w nagranie i technike w jednym - opakowane w przyjemne granie.

Edytowane przez grabski5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dokładnie opisuje ten sam efekt,jakby ktoś zakrył usta rękami! Otóż to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności