Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Takstar HF 580B / HI 3050


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem kopią fostexa nazwać tego nie można, a driver planarny w teorii jest prosty, a w praktyce żeby to zagrało już nie jest tak różowo. Dobry driver nie jest również tani w produkcji, a wynika to z czysto technicznych możliwości produkcji przez Chińczyków.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szwagiero napisał:

Moim zdaniem kopią fostexa nazwać tego nie można, a driver planarny w teorii jest prosty, a w praktyce żeby to zagrało już nie jest tak różowo. Dobry driver nie jest również tani w produkcji, a wynika to z czysto technicznych możliwości produkcji przez Chińczyków.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Żeby zagrało nie jest trudno, trudno jest żeby dobrze zagrało ;)

Jeśli chodzi o możliwość to sądzę, że dla Chińczyków nie jest to problem. To oni produkują dla połowy świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sensie właśnie napisałem, żeby dobrze zagrało, bo żeby w ogóle zagrało faktycznie nie jest z tym wielki kłopot.

Co do możliwości Chińczyków - mam inne zdanie przynajmniej jeśli chodzi o obecną sytuację, ale to się może zmienić - standardowo chodzi o pieniądze. Słuchawki choćby hiendowe to nie jest towar pod który warto robić duże inwestycje, stąd trudności.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnesy w Aiva są po obu stronach. Monoprice to też jedynie dźwięk ok jeśłi chodzi o drivery a obudowa to także najsłabsze komponenty. Audeze podobno jest z materiałów co NASA wykorzystuje gdzieś to wyczytałem na ich stronie producenta Audeze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marco-polo napisał:

Magnesy w Aiva są po obu stronach. Monoprice to też jedynie dźwięk ok jeśłi chodzi o drivery a obudowa to także najsłabsze komponenty. Audeze podobno jest z materiałów co NASA wykorzystuje gdzieś to wyczytałem na ich stronie producenta Audeze.

Pewnie to coś jak słynne aluminium lotnicze. A to zwykłe aluminium np. 6061 czy 7050, powszechnie stosowane w rowerach nawet za 800 zł.

Jeśli chodzi o to, że Audeze twierdzi że membrana jest z materiałów opracowanych dla NASA, no to tak, mają rację. Toż to zwykły kapton zapewne. Stosowany owszem, przez NASA, choćby w wahadłowcach w latach 80. Ten i inne poliimidy są stosowane często w izolacji przewodów. NASA używa kaptonu do dzisiaj. A Fostex robił memebrany z kaptonu i mylaru już w pierwszych planarach, np. T50 v0 i v1 oraz rebrandach typu NAD RP18, Sansui SS100 itd.

 

Tyle co do odkrywczości Audeze i ich kosmicznej technologii. No dobra, fazor im wyszedł.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, capriIII napisał:

Pierwsza sztuka dotarła do klienta, niestety niewiele na temat brzmienia :(

https://www.head-fi.org/threads/takstar-hf-580-planar-headphones.904483/page-6

Jak oni porównują do pro82... dla nich to hit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek, widzę jak wychwalają pro82. Ucieszą się jak coś będzie lepszego od nich :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2019 o 09:35, Inszy napisał:

Kiedyś był taki projekt i nazywał się Mini - łoił bardziej uznane marki na torach i rajdach. Nie był za szybki, ale przez zakręty przelatywał.

I pewnie że nie ma co hajpować póki nie będą bardziej dostępne i sprawdzone, ale sianie takiego defektyzmu, bo Takstar wydaje konkurencję dla HE-4xx też za dużo sensu nie ma.

Nie jestem właścicielem hifimana, ani massdropa, a he-4xx mam jako 5 czy 6 słuchawki, chyba z rok ich nie słuchałem. Defektyzm? Cóż to za wyraz? Już napisałem, nie jestem zainteresowany V i mid range, więc nie mam interesu w tym, żeby lubić czy nienawidzić. Zresztą, ten driver jest już chyba w 5 modelach xDDDD. Będzie można wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takstary już prawie o stówkę droższe 😪

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem towarzystwo, mam pytanie,gdy kupie takstary to musze liczyc sie z narzuconym clem? Nie wiem ile pieniedzy przygotować..😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, grabski5 napisał:

Czołem towarzystwo, mam pytanie,gdy kupie takstary to musze liczyc sie z narzuconym clem? Nie wiem ile pieniedzy przygotować..😁

Jak na aliexpress i wybierzesz ASS to nie będzie cła. Bo przesyłka wychodzi z Belgii z Liege 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to najlepsze słuchawki które od dawna ujrzą światło dzienne.

Nie będą kosztować 200$ już ich nie ma..

W Polsce staną pewnie koło 2 tysięcy złotych i będą najlepszym wyborem ze względu na to co oferują (pady z zestawu i wkładki z czegoś tam oferują szeroką modyfikację) 

Słuchawka idealna, w życiu lepiej nie słyszałem modlę się o lukę na ali, a jeżeli nie to już szykuję tysiące..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 17:07, kuman napisał:

Sluchalem ich dzis w mp3 wawa. 

Na skorkach troche miskowate. 

Na welurach juz lepiej takie dociazone hd600. Nie tak jasne na gorze jak t50rp mk3 i rowniez nie tak punktowy bas jak t50rp. Mozw byc bardzo ciekawa sluchawka. 

Na allegro są he-500 za 1100 i co tu robic...na head faju oczywiście w większości gloryfikują Takstary 😁😁.. w ogólnym rozrachunku, łatwo się sprzeda i takstary i he-500... dylematy życiowe 💲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, prosze Państwa Takstary zamówione :) dam znać jak dojdą i jak grają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marco-polo napisał:

takstary już po 199.99$

Już nawet po 199,99$ nie ma produkt wyprzedany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności