Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Takstar HF 580B / HI 3050


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, czy ktoś już zamówił te słuchawki? Czy może lepiej poczekać?

W dniu 19.04.2019 o 15:13, Pioj napisał:

Słuchałem tych takstarów tylko chwilę, ale średnica nie rzuciła mi się w uszy - raczej jest równa. Swoją drogą LCD2 i 400i mają trochę podbitą średnicę więc nie wiem czy to dobry odnośnik.

Co możesz o nich jeszcze powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny naturalny bas który jest taki jak powinien być, wysoka góra bardzo dobra, lepsza od większości słuchawek w ogóle. Generalnie dźwięk na poziomie i aż ciężko nie jarać się tymi słuchawkami biorąc pod uwagę cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie potrzebne mi już kolejne mid range słuchawki. Ale też nie spodziewałbym się po tych takstarach niczego specjalnego, tandetny chiński connector, brak wymiennego kabla, pewnie nawet driver/magnesy z gorszej jakości materiału - klasyka chińczyka, albo coś ma ładnie wyglądać, a w środku dno, albo wrzucają 1 istotny element z dobrymi parametrami i obudowują to tandetą. Firma nastawiona na masę. Zaciekawiła mnie waga słuchawek, 550g, ale już znalazłem odpowiedź, po prostu ważą z przewodem, bo nie jest odpinany. Pewnie za miesiąc będzie wiadomo co i jak 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak marudzisz, że "chińszczyzna", a chcesz HE-1000, czyli słuchawki chińskiego producenta, słynącego ze słabej kontroli jakości, problemów ergonomicznych i padających driverów (wszystkie te cechy dotknęły również HEki)...

  • Like 7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei Takstar to nie byle chińszczyzna. Rebrandy czy nie, to bardzo cenione u nas (i nie tylko) słuchawki. 

A jakby kto chciał zobaczyć, jak zaczynał z planarami Hifiman, to tutaj:

https://cdn.head-fi.org/a/10274872.jpg

https://cdn.head-fi.org/a/10274880.jpg

 są zdjęcia modelu Jade od środka. Uwaga: mają wysoką rozdzielczość!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy, @miki_w1 w audio nie ma drogi na skróty 😉 . Łącznie z 800 zł trzeba będzie za nie dać, a już widać po fotach, że przycinali koszty na wszystkim. Jak będzie kabel 4N to będzie sukces 😉 . Z tego co pamiętam Hifiman ma na koncie kilka słuchadełek, a Takstar znany jest z kopiowania innych, raczej dynamiki i raczej do 300 zł 😉 . Coś może pójść nie tak? No i Vka, w 5 minut na bank zrobi wrażenie. Zresztą nie ma co gdybać, oby były to ciekawe słuchawki i by uniknęli problemów Monoprice m1060, czyli budżetowych audeze. Odsyłanie do Chin jest nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, prolim napisał:

@Inszy, @miki_w1 w audio nie ma drogi na skróty 😉 . Łącznie z 800 zł trzeba będzie za nie dać, a już widać po fotach, że przycinali koszty na wszystkim. Jak będzie kabel 4N to będzie sukces 😉 . Z tego co pamiętam Hifiman ma na koncie kilka słuchadełek, a Takstar znany jest z kopiowania innych, raczej dynamiki i raczej do 300 zł 😉 . Coś może pójść nie tak? No i Vka, w 5 minut na bank zrobi wrażenie. Zresztą nie ma co gdybać, oby były to ciekawe słuchawki i by uniknęli problemów Monoprice m1060, czyli budżetowych audeze. Odsyłanie do Chin jest nieopłacalne.

Dla Takstara elektronika użytkowa to poboczna produkcja. Robią głównie niezłe mikrofony i słuchawki estradowe. I na rynku są od dość dawna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Inszy napisał:

Tak marudzisz, że "chińszczyzna", a chcesz HE-1000, czyli słuchawki chińskiego producenta, słynącego ze słabej kontroli jakości, problemów ergonomicznych i padających driverów (wszystkie te cechy dotknęły również HEki)...

 

Pierwsze He-1000 wyglądały jak 7 nieszczęść... Krzywo spasowane, luźne... Dziś, już po kilku latach popularności podobno dalej są problemu z produktami Hifimana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 , jest wiele firm, które są od dawna a poległy na rynku słuchawek, tych z troszkę większymi ambicjami, np: pioneer, klipsh, audioquest.

@LukaszMag są problemy, ale to nie tylko domena hifimana, takie audeze co model to inna sygnatura dźwięku, mrspeakers i ich wadliwe partie i wiele innych.

 

Ja ten temat widzę generalnie tak, robimy tanie miejskie auta, zróbmy sobie samochód wyścigowy, albo przynajmniej rajdowy, w cenie miejskiego. Karoserię mamy, silnik kupimy, a na resztę już nie ma nic. Taki golas nawet będzie szybszy na prostych niż inni, ale są jeszcze zakręty, bezpieczeństwo, wygoda, trwałość i inne ******ły, którymi nikt sobie głowy nie zawraca 😉 . Nie ma co hypować, zawsze są jakieś minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był taki projekt i nazywał się Mini - łoił bardziej uznane marki na torach i rajdach. Nie był za szybki, ale przez zakręty przelatywał.

I pewnie że nie ma co hajpować póki nie będą bardziej dostępne i sprawdzone, ale sianie takiego defektyzmu, bo Takstar wydaje konkurencję dla HE-4xx też za dużo sensu nie ma.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczekuję, że właśnie HE4xx okażą się słabsze od nowych takstarow ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, grabski5 napisał:

Ja oczekuję, że właśnie HE4xx okażą się słabsze od nowych takstarow ;D

 

1550310323000.jpg

Raczej się nie zawiedziesz, patrząc na przetwornik i jego wymiary (grubość ponad 12mm) wszystko wskazuje na to, że zastosowano w nim magnesy dwustronne.

Magnesy dwustronne dają przede wszystkim większa dynamikę, bo pole magnetyczne jest w miarę jednakowe przy różnych wychyleniach membrany.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, grabski5 napisał:

Ja oczekuję, że właśnie HE4xx okażą się słabsze od nowych takstarow ;D

Pytanie jak strojenie, bo jak wyżej Pioj pisał mu się w ucho nie rzuciła średnica tak jak w 400i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Takstarów Pro 80 po latach ostał mi się śliczny kuferek ! Ale z zaciekawieniem czekam na nowe planary. Pewnie będą w ofercie MP3store, chyba,że sprawa skończy się jak z tymi małymi drewniakami....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marco-polo napisał:

takk.jpg

Oznacza że nie są jeszcze w sprzedaży. 

A nie zaoferowali Ci hi3050 chiński model, który podobno jest taki sam jak hf580, ale jak się patrzy w specyfikacje to jednak jest inna...

93db vs 90 db,  10-20000 Hz vs 15-25000Hz i jeszcze 10 mW-20 mW vs 20-50 mW (rated/peak power).

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, capriIII napisał:

Czyli opracowali jeden wzór drivera i pchają do różnych bud. A cena końcowa zależy od materiałów obudowy. Ciekawe czy brzmienie będzie podobne ?

Dla mnie to niezrozumiałe, że jakość materiałów użyta do obudowy itd. jest droższa od samej w sobie drogiej produkcji planarów, może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności