Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Takstar HF 580B / HI 3050


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jest cisza na forum, a Takstar wypuszcza swoje pierwsze ortosy w bardzo dobrej cenie (169 dolców na premierę), to chyba zasługują na osobny temat (gorzej jak brzmią kijowo).
Choć tak szczerze, to chyba gdzieś już widziałem podobną konstrukcję :wacko:

 

https://www.aliexpress.com/item/Takstar-HF-580B-HI-3050-Hi-Fi-Planar-Headphone-Ultra-large-planar-diaphragm-low-distortion/32997885429.html

 

HTB1.0q4QQvoK1RjSZFNq6AxMVXaj.jpg

HTB1TNu4QHrpK1RjSZTEq6AWAVXam.jpg

HTB1MOSTQSzqK1RjSZPxq6A4tVXaL.jpg

HTB1VNToQNjaK1RjSZKzq6xVwXXai.jpg

HTB19796QMHqK1RjSZJnq6zNLpXaE.jpg

 

Edytowane przez Inszy
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy drivery mają magnesy dwustronne, czy jednostronne - tak nie bardzo widać z rysunku, a na zagłębianie się nie mam w tej chwili czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich wczoraj, grają rewelacyjnie i aż trudno uwierzyć, że będą kosztować tylko $170. Mają lepsze treble niż LCD2. One mają szansę bardzo namieszać na rynku zwłaszcza że są bardzo konkurencyjne w przedziale do 3 tys.

Edytowane przez Pioj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich wczoraj, grają rewelacyjnie i aż trudno uwierzyć, że będą kosztować tylko $170. Mają lepsze treble niż LCD2. One mają szansę bardzo namieszać na rynku zwłaszcza że są bardzo konkurencyjne w przedziale do 3 tys.
gdzie sluchaleś?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, LuQi napisał:

 

Na ile je wycenili?

Wtedy nie wiedziałem ile kosztują, prawdopodobnie nawet sam sklep nie wiedział. Dostali te słuchawki chyba w jednej sztuce, w całym białym kartonie czyli pewnie jeszcze nieoficjalne wydanie. W każdym razie grają bardzo ciekawie, bo w specyficzny sposób wyświetlają pomieszczenie i są niezwykle otwarte. To świetny opis pierwszego wrażenia: bardzo otwarte i wyświetlają obraz. (Słuchałem ich na CMA Twelve.)

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

A ja trafiłem na nie dwa dni temu na Ali... Byłem mega zaskoczony! Nawet trochę mnie korciło, żeby spróbować i kliknąć magiczny guzik :-) Zatrzymały mnie trochę obawy, czy aby na pewno już fizycznie są w magazynie Takstara.... Wydają się być ciekawe... Ładne, wokółuszne i nie za duże :D

 

Edytowane przez LukaszMag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pioj napisał:

Słuchałem ich wczoraj, grają rewelacyjnie i aż trudno uwierzyć, że będą kosztować tylko $170. Mają lepsze treble niż LCD2. One mają szansę bardzo namieszać na rynku zwłaszcza że są bardzo konkurencyjne w przedziale do 3 tys.

Czy mogę założyć, że lepsze od HE-4XX?  Ewentualnie inaczej stawiam pytanie,  czy masz porównanie do nich lub innych planarnych?

Edytowane przez TempleInDreams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że kable przymocowane na stałe (tak mi się zdaje) ale jak się poprosi @Perul, to może przerobi :P . Sam przewód też mógłby być trochę krótszy (imo 4 metry, to trochę za dużo :unsure:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TempleInDreams napisał:

Z innej beczki, da się wybrać jakąś przesyłkę od nich żeby nie było vatu? ;)

Aliexpress Standard Shipping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TempleInDreams napisał:

Czy mogę założyć, że lepsze od HE-4XX?  Ewentualnie inaczej stawiam pytanie,  czy masz porównanie do nich lub innych planarnych?

Tak, akurat HE-4XX nigdy nie słuchałem ale spokojnie mogę powiedzieć że grają lepiej od HE-400i ze względu na świetną górę i praktycznie idealny bas. Tak jak pisałem, osobiście wolę je od LCD2 ze względu na tonację. W porównaniu do np: audeze LCD 2C, niska góra w HI 3050 jest mniej realistyczna (coś w zakresie od 1 do 5kHz - to się okaże na pomiarach) ale generalnie uczucie otwartości dźwięku i pokazywania pomieszczenia na plus dla takstarów.

4 godziny temu, e1mo napisał:

Szkoda tylko, że kable przymocowane na stałe (tak mi się zdaje) ale jak się poprosi @Perul, to może przerobi :P . Sam przewód też mógłby być trochę krótszy (imo 4 metry, to trochę za dużo :unsure:).

Tak, przewód domyślnie jest na stałe.

Edytowane przez Pioj
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w nich wypada średnica? W porównaniu do rewelacyjnych pod tym względem lcd2 i niezłych 400i?

 

Na hedfaju stwierdzili, że driver przypomina ten z Sendy Aiva. A tam góra i bas robią wrażenie, ale średnica nie powala jak na planary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lord Rayden napisał:

Szkoda,że nie planary zamknięte :)

Pewnie niedługo pojawi się model zamknięty oparty na tym przetworniku - imo byłoby to marnowanie technologii, jakby nie powstał.

Póki co w zbliżonej cenie masz Fostexy, które tez potrafią fajnie zagrać po zmodowaniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Perul napisał:

Pewnie niedługo pojawi się model zamknięty oparty na tym przetworniku - imo byłoby to marnowanie technologii, jakby nie powstał.

Póki co w zbliżonej cenie masz Fostexy, które tez potrafią fajnie zagrać po zmodowaniu.

Które Fostexy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności