Skocz do zawartości
  • 0

Jakie słuchawki dokanałowe/douszne do MAX 150 zł.


bolek01

Pytanie

Witam,

Od paru dobrych tygodni szukam słuchawek do muzyki elektronicznej (KSHMR, Headhunterz itp. itd.) / trochę filmowej.

Najważniejszy jest dla mnie dźwięk oraz trwałość - pilot/mikrofon zbędny. Fajnie jakby pojawiło się twarde etui (opcjonalnie).

Co do dźwięku, to użytkuję w domu sennheisery hd 201, jednak nie zbyt nadają się one do podróży (nauszne - ciężko przechowywać; pozdzierany materiał z nauszników - brzydko wygląda; i długi, niewygodny kabel). Jednak oferowany przez nie dźwięk jest przeze mnie akceptowalny. Szukam przede wszystkim czegoś, co gra czysto i przestrzennie. Basu nie za dużo (ma być ciepło, soczyście - jak to przy syntezatorach i leadach). Średnica i wysokie częstotliwości mogłyby trochę wychodzić do przodu. Tak, żeby wokal i wyższe dźwięki brzmiały czysto w starej dobrej techniawie z kobiecym wokalem. 

Przestudiowałem sporo różnych opinii, recenzji o różnych słuchawkach i wszędzie było coś, co mi nie pasowało. Nie wymagam chyba tak wiele, skoro stare sennheisery za 100 zł dźwiękowo spełniają swoją rolę. A czytając to wszystko mam wrażenie, że muszę wydać dużo ponad ustalony budżet.

Nie mam doświadczenia ze słuchawkami dokanałowymi, jednak mierne douszne dołączone do telefonu nie sprawiały problemów - nie wypadały i nic z tych rzeczy, więc myślę, że z dokanałowymi też przy tym aspekcie nie powinno być problemów. Wytłumienia wystarczy tyle o ile.

Dobrze by było, żeby przewód wytrzymał częste skręcanie, trzymanie poskręcanych przewodów w kieszeni przez dłuższy czas (do tego idealnie nadawało by się właśnie twarde etui). 

Nie zdarzyło mi się nigdy, żeby kopułki się rozleciały, zawsze padał kabel. I do tych standardów jestem przyzwyczajony w słuchawkach za 20 zł. Płacąc ok. 100 zł więcej, liczę na to, że wyeliminuję tą, według mnie, największą wadę słuchawek^^.

Tak więc, jeśli ktoś miał styczność z hd 201 i zna podobne słuchawki to liczę na pomoc. Jeśli nie, to też chętnie poczytam propozycje ;)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

@bolek01 Z dousznych polecam tanie (bo kosztujące ok. 40zł), ale bardzo dobrze grające QianYun Qian69 (nastawione na raczej cieplejsze i odprężające granie) oraz droższe (ok. 105zł) YinYoo BK2 (bardziej średnicowe, z lekkim basem i niezłą rozdzielczością, ale wymagające dość długiego wygrzewania).

Z doków TRN V80 (za ok. 100zł, bardzo dobrzy sprężysty bas i jasna góra, bardzo efektowne, a przy tym wciągające brzmienie) i Senfer DT6 (cena ok. 80zł, mają dość zrównoważone, nieco ocieplone brzmienie, wymagają też odpowiedniego źródła, bez którego mogą grać nieco jałowo i może im brakować rozdzielczości).

ww. słuchawki oprócz QianYun Qian69 mają wymienne kable, a jak nie chcesz kupować ich na aliexpressie, to od czasu, do czasu pojawiają się na Allegro, albo forumowym komisie (np. @tommir ostatnio sprzedawał nowe TRN V80).

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
2 godziny temu, bolek01 napisał:

@e1mo 

Dostawa z Chin. Trochę długo trwa i ciężko z ewentualną odsyłką. Na allegro pusto^^

Najbardziej odpowiadałyby mi TRN V80 i YinYoo BK2, jednak mają odpinany przewód i nie mam przekonania do tego rozwiązania, wystarczyłoby mi wzmocnienie okablowania na złączeniach. Niby fajnie, że można w razie co wymienić, jednak czy warto? W końcu trochę się traci na jakości. 

Inne uwagi, to jednak może lepsze byłyby klasyczne korpusy bez przewijania kabelka za uchem? Chodzi mi o jak najszybsze zakładanie i zdejmowanie.

I na końcu jeszcze zastanawiam się, czy na prawdę nie ma dobrych europejskich odpowiedników/czy też dostępnych w na rynku w Europie, że trzeba sięgać na drugi koniec świata? 😛
Nie mam zaufania do chińskich producentów. Rozumiem, że sam miałeś z wymienionymi produktami styczność? 😛

Miałeś kiedykolwiek słuchawki z odpinanym kablem? Chyba nigdy. Ktoś bzdur ci do głowy nawkładał. Najpierw sprawdź lub pytaj osób które mają pojęcie o danej sprawie. Są dobre odpowiedniki europejskie tylko kilka, kilkanaście razy droższe. Gdybyś poświęcił trochę czasu na poczytanie forum nie napisał byś tych rzeczy które zacytowalem. Mam przeszło 20 par sluchawek z Chin i "europejskie" słuchawki produkowane w Chinach nie mają w większości startu do tych którym nie ufasz. I wcale nie jestem odosobniony w tym na tym forum. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

@bolek01, zazwyczaj kabelki kupowane osobno dają lepszą jakość od tych dołączanych do słuchawek. Np. taki kabelek od TRN, powinien pozytywnie wpłynąć na dźwięk (w przypadku TRN V80 - 3.5mm With 0.75mm, a w przypadku YinYoo BK2 - 3.5mm With MMCX + trzeba usunąć odcinki pamięciowe). Dodatkowo biorąc dostawę za pomocą "Aliexpress Standard Shipping", paczkę dostarcza kurier bezpośrednio do miejsca zamieszkania w przeciągu 3 tygodni, a przeważnie trwa to ok. 2 tygodni (dlatego tam gdzie mogłem, dałem ci link do VS Audio Store gdzie przesyłka ASS dla większości produktów,jest darmowa ;)).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

@bolek01 do komunikacji miejskiej lepsze będą dokanałówki TRN V80, zapewniają całkiem niezłą izolację, choć sam dźwięk minimalnie wycieka przez otwory znajdujące się na kopułkach.

Jeśli chodzi douszne YinYoo BK2, to z racji tego że nie izolują, w głośnych miejscach tracą wiele ze swoich zalet (zwłaszcza dość szczegółową średnicę, która jest zagłuszana), dopiero w dość cichym miejscu pokazują na co je stać ;),

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
25 minut temu, bolek01 napisał:

(...)

Chciałem też zadać pytanie, być może banalne^^, ale zastanawiam się czy słuchawki te potrzebują jeszcze "wygrzewania"? 😜

(...)

Tak, potrzebują. Sam producent napisał w instrukcji, że słuchawki wymagają ok. 100-500h wygrzewania (warto zajrzeć do instrukcji, ponieważ jest tam o nim całkiem sporo napisane) ;).

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@e1mo 

Dostawa z Chin. Trochę długo trwa i ciężko z ewentualną odsyłką. Na allegro pusto^^

Najbardziej odpowiadałyby mi TRN V80 i YinYoo BK2, jednak mają odpinany przewód i nie mam przekonania do tego rozwiązania, wystarczyłoby mi wzmocnienie okablowania na złączeniach. Niby fajnie, że można w razie co wymienić, jednak czy warto? W końcu trochę się traci na jakości. 

Inne uwagi, to jednak może lepsze byłyby klasyczne korpusy bez przewijania kabelka za uchem? Chodzi mi o jak najszybsze zakładanie i zdejmowanie.

I na końcu jeszcze zastanawiam się, czy na prawdę nie ma dobrych europejskich odpowiedników/czy też dostępnych w na rynku w Europie, że trzeba sięgać na drugi koniec świata? :p
Nie mam zaufania do chińskich producentów. Rozumiem, że sam miałeś z wymienionymi produktami styczność? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jaro54

Spokojnie, masz rację, bo nie mam doświadczenia z takimi słuchawkami. Dlatego wpisałem znaki zapytania, aby ktoś mądrzejszy mnie pouczył ;)

Jak czyta się liczne opinie, to człowiek zaczyna mieć więcej pytań niż odpowiedzi, zwłaszcza jeśli się za bardzo nie zna na temacie ^^.

Postanowiłem zadać pytanie na forum, żeby się dowiedzieć tego i owego, gdyż nie udawało mi się znaleźć takich tematów dla muzyki elektronicznej (zazwyczaj rap).

Tą stronę poznałem parę dni temu i nie miałem czasu, żeby poczytać dokładniej forum. Do tej pory wiele z opinii/recenzji mnie nie satysfakcjonowało...

Początkowo nie myślałem nawet o słuchawkach z odpinanym kablem/zachodzącym za ucho, czy też, żeby ściągać z Chin. Ale jeśli takie są lepsze, to nie będę zaprzeczał i wybrzydzał. Po prostu chcę widzieć co będę kupował i dlaczego takie słuchawki a nie inne (jak każdy konsument - szukam możliwie najlepszej oferty - czysta ekonomia). 

I ogólnie dzięki za odpowiedź @Jaro54 i @e1mo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@e1mo 

Ok, czyli z wymienionej dwójki które lepiej wybrać: douszne, czy dokanałowe? Zależy mi na najlepszych wrażeniach dźwiękowych. Nowy nabytek będę używał głównie w komunikacji miejskiej i zastanawiam się, czy TRN nie będzie najlepszą opcją. Używając dousznych musiałem pogłaśniać do granic bezpiecznego odsłuchu, żeby z satysfakcją móc słuchać muzyki.

W dokanałowych dźwięk bezpośrednio wpada do kanału słuchowego i można słuchać ciszej i z chyba lepszymi wrażeniami (przypominam, że nie używałem jeszcze dokanałówek) . Nie wiem czy da się rozstrzygnąć co jest zdrowsze dla słuchu, ale chciałbym chociaż w miarę bezpiecznie i z satysfakcją słuchać swoich ulubionych utworów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@e1mo

Po długich 2 tygodniach oczekiwania słuchawki dotarły :D. Dostałem jeszcze zniżkę, przez co faktyczna cena za TRN-y wyniosła okazyjne 85 zł. Dopiero zdążyłem wypakować i odsłuchać parę utworów. Pierwsze wrażenie jest pozytywne, chociaż minimalnie podbiłem niższe częstotliwości. Słychać też troszeczkę szumu w wyższych częstotliwościach, ale chyba taka jest specyfika słuchanych przeze mnie utworów (dopiszę tylko, że słucham utwory w wysokiej i najwyższej jakości). Chciałem też zadać pytanie, być może banalne^^, ale zastanawiam się czy słuchawki te potrzebują jeszcze "wygrzewania"? 😜
Wielkie dzięki za pomoc @e1mo @Jaro54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

post do usunięcia (nie zauwazyłem, że autor wątku już kupił słuchawki)

Edytowane przez Bednaar
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, e1mo napisał:

Tak, potrzebują. Sam producent napisał w instrukcji, że słuchawki wymagają ok. 100-500h wygrzewania (warto zajrzeć do instrukcji, ponieważ jest tam o nim całkiem sporo napisane) ;).

Instrukcja wydawała mi się nieco pusta i z góry założyłem, że nic wartego uwagi tam nie znajdę^^
Dzięki wielkie jeszcze raz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności