Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon CT5 / CF2 recenzja na YT


DeVilio

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Hej. 
Stworzyłem nowy kanał, postaram się recenzować różne sprzęty, nie tylko słuchawki i odtwarzacze, tymczasem na pierwszy ogień idzie Cowon i bezprzewodowe CT5/CF2. Wszelkie uwagi mile widziane, staram się nagrywać "na żywca" bez poprawek, bez upiększania, cięć itd dlatego też wybaczcie kolokwializmy i czasowe przycięcia :) jak się wprawię to będzie lepiej. Tymczasem miłego oglądania. 
 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ;) Ze spraw technicznych, to obraz "pływa" - jakby focus cały czas łapał ostrość. Ewentualnie jest włączona jakaś stabilizacja obrazu w post produkcji. Z merytorycznych spoko jak na pierwszy raz, ale na prawie 10 minut materiału wrażeń dźwiękowych była minuta? ;) Wiem, że to nie są andromedy, ale chyba przydałoby się ciutkę więcej ;) I jeszcze muszę się przyczepić tego bagatelizowania braku kodeku wyższego niż SBC - to jednak w 2019 roku odrobinę za mało wg mnie. Ale tak generalnie, to spoko się słuchało, powodzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Etui działa jak powerbank więc czas pracy jest dłuższy. Kończysz słuchać, odkładasz do etui i się doładowują. U mnie przy normalnym słuchaniu wystarczyły na tydzień korzystania. W sobotę ponownie ładowałem case :) 

Dla mnie ok, filmik. Tym bardziej jako pierwszy. Co do braku kodeków posłuchaj Cowonów i coś innego w podobnym budżecie z kodekami - dla mnie Cowony grały lepiej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Hej Najer.
Pierwsza moja recka, nagrywam telefonem, spróbuję w ustawieniach pokombinować, możliwe, że stabilizacja obrazu włączona wpływa na ten obraz, nie wiem czy da się automatyczną ostrość wyłączyć albo zrealizować to inaczej. 
Co do samego opisu dźwięku, tu serio nie ma się nad czym rozwodzić. Słuchawki Cowona zostały stworzone dla wygody, a nie dla dźwiękowych uniesień ;) są to bardzo tanie prawdziwie bezprzewodowe doki, mają być wygodne, a dźwięk? Jest spoko jak ktoś lubi dużo basu, a większość ludzi lubi. Bagatelizuję w tym filmie brak kodeka APTX i innych wyższych celowo bo to są tanie słuchawki, sama obecność kodeka w tym przypadku niewiele by zmieniła, a jeżeli nawet to raczej nie usłyszał byś tego w ruchu ulicznym czy mając jedną słuchawkę w uchu. To podobnie jakby mieć pretensje że w rowerze miejskim nie ma amortyzacji, rower miejski ma inne założenia - tam amortyzacja jest niepotrzebna ;) 

Następny film nagram jakoś za tydzień może, testuję właśnie następną zabawkę, niejako powiązaną odrobinkę ze słuchawkami, zobaczymy co mi też Superata wrzuci ciekawego do sprawdzenia, postaram się skupiać raczej na szerzej dostępnych urządzeniach w granicach na razie do 1k pln. Tak więc zachęcam do subskrybowania kanału (dwa powody - raz że nie ominą Cię następne filmy, a dwa - jak będzie setka subskrybentów to będę mógł zmienić link do kanału na jakiś bardziej ludzki :D ). 

Dzięki bardzo za opinię, jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś uwagi bo bardzo proszę PISZ!! :D dużo i nie obawiaj się krytykować, na zachwytach się niczego nie nauczę, a krytyka (konstruktywna) da mi info co mogę poprawiać.


Superata - Dzisiaj podczas 2 godzinnego marszu do pracy słuchawki grały sobie cały czas i nie udało się ich rozładować, a same dłuższe odsłuchy na dokach są męczące. W tym przypadku nawet półgodzinna przerwa da słuchawkom energii na tyle, żeby spokojnie słuchać kolejne dwie godziny. Grają spoko jak na tą cenę, mocno basowe i funowe brzmienie, ale chyba na zewnątrz o to chodzi. Generalnie słuchawki jak za tą cenę - must have na lato. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DeVilio napisał:

nie obawiaj się krytykować, na zachwytach się niczego nie nauczę, a krytyka (konstruktywna) da mi info co mogę poprawiać.

W życiu wychodzę z tego samego założenia, dlatego też wytknąłem kilka rzeczy ;) Dałem suba wczoraj jako pierwsza osoba na kanale, na pewno będę zerkał na recki i czekam na więcej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował więcej ujęć na przedmiot recenzji a mniej na siebie. Nie wiem jak inni, ale recenzje przedmiotów wolę oglądać z góry, gdy przedmiot leży na biurku lub gdy jest prezentowany na tle biurka i np. obracany w dłoniach - to daje punkt widzenia, jakbym sam go ogladal. Ewentualnie można połączyć takie ujęcia z ujęciem na siebie jak jest to zrealizowane w Unbox Therapy lub MKBHD. Polecam obejrzeć bo tam od strony technicznej jest bardzo wysoki poziom (zwłaszcza MK) i można kilka rzeczy podpatrzeć, choć przy tym UT ma też swój charakterystyczny, trochę dziki styl. 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

Jasne, przyszłe recki będą mocniej skoncentrowane na sprzęcie, to jak na razie była pierwsza próba, wiesz, dopóki samemu się nie zacznie nagrywać to się w zasadzie nie myśli o takich rzeczach i nie zwraca się na to uwagi, dlatego tak bardzo potrzebne mi się uwagi od ludzi z zewnątrz. Wszystkie opinie szczególnie krytyczne potrzebne na wagę złota i subów :) 

Będzie niedługo kolejna recenzja, postaram się nagrać w trzech ujęciach, wstęp na siebie, główna treść na przedmiocie i podsumowanie na siebie, zobaczymy jak to wyjdzie. Bardzo dziękuję za opinię! Wezmę uwagi pod uwagę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opowiadasz o dźwięku to też mogą być ujęcia na siebie. Jak o budowie, komforcie, wyposażeniu itd. to wskazane byłyby ujęcia na przedmiot. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności