Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Aune E1 - Takie rzeczy tylko w Polsce


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Weird_O napisał:

Może by tak dyskusję na temat tych kiepskich doków przenieść do tematu o Aune? 🙃 

 

W dniu 9.08.2018 o 19:08, Weird_O napisał:

MEE P1 to wg mnie wyższa półka od E1. Holografia znacznie lepsza, separacja też, znacznie więcej detali, świetna "sferyczna" scena. No po prostu słychać różnicę klas, z tym, że P1 potrzebują małej elektrowni, żeby zagrać w pełni możliwości. No i ten kabel śmierdzi przeokropnie jakimś cynkiem czy z czego on tam jest zrobiony ;x

Ja się swoich Aune pozbyłem dość szybko, a miałem dwie pary. Są to dobre słuchawki niemal w każdym aspekcie (świetna na szerokość scena, gładka średnica, relaksujący dźwięk) ale też nie są wybitne w żadnym. Taki bezpieczny wybór, do 500zł raczej trudno o coś lepszego. Jakościowo może RHA MA750 jednak to inne granie, chłodniejsze i ostrzejsze w porównaniu z E1.

 

 

bahPEj.gif

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie przytaczać komentarz sprzed roku :) od tamtej pory miałem okazje troche doków przerobić, a już wtedy uważałem je za słuchawki jedynie dobre, poprawne. Teraz uważam je za kiepskie, no ale przecież wg Ciebie raz wyrażonej opinii zmienić nie można 😕

ps- miałem dwie pary tych doków, obecnie nie mam żadnej...

Edytowane przez Weird_O
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Weird_O napisał:

Fajnie przytaczać komentarz sprzed roku :) od tamtej pory miałem okazje troche doków przerobić, a już wtedy uważałem je za słuchawki jedynie dobre, poprawne. Teraz uważam je za kiepskie, no ale przecież wg Ciebie raz wyrażonej opinii zmienić nie można 😕

ps- miałem dwie pary tych doków, obecnie nie mam żadnej...

Tak, dla mnie to trochę dziwne, bo raczej trzymam się swojej opinii o słuchawkach. 

Może mi nie pasować później synergia ze źródłem, może coś się podobać bardziej czy mogą się po prostu znudzić.

Ale OK. Tak naprawdę czyjeś opinie mało mnie obchodzą. Bardziej razi nieraz nachalny, właśnie sprzeczny i ogólnikowy sposób ich wyrażania, nie poparty rzeczowymi argumentami. ;)

P.S. Nie ma się co spinać, to tylko doki. Flip i Flap to byli równi goście. :) 

dee2966a7d6e772ebc4ededa718d0a29.gif

Edytowane przez Bernie
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje E1 po 100 godzinach grania nadal grały tak samo źle jak wcześniej. Rozwiązaniem okazały się tanie nakładki (coś koło 6 zł), które kupiłem dawno temu z myślą o mh1c (ale z nim nie zagrały). O takie:


2019-06-14-0636.thumb.jpg.1cb67764e42aca2231517862bcd6bc9d.jpg2019-06-14-0635.thumb.jpg.02f336766167d52b7b729878a5105bd9.jpg2019-06-29-1231_1.jpg.5ec761980ba672f233b657304d20dc7f.jpg

 

Teraz grają mi dobrze. Bas jest odpowiedni, a góra i środek nie jest już plastikowy. Klarowne, ale nie zimne brzmienie.

W razie potrzeby (np. upały) mogą bez problemu zastąpić DT150, pomimo że całościowo są gorsze od Bajerów. Szczególnie różnica na basie rzuca się w uszy. Aune mają bas bardziej zaokrąglony. W Bajerach jest lepiej wyrzeźbiony. Smuklejszy, lepsza faktura. E1 inaczej też prezentują dźwięk. Góra i środek jest bliżej w porównaniu do DT150. Dźwięk w Aune ma głębię, ale Bajery mają ją znacznie większą.

Dla mnie E1 są bardzo wygodne. Wygodniejsze niż wygodne mh1c. Przyciągające się kopułki ciekawa sprawa, na plus. Kabel jakoś specjalnie się nie plącze. Aune są dużo lepsze jeśli chodzi o użytkowanie względem mh1c.
Teraz najważniejsze pytanie. Czy są lepsze dźwiękowo od mh1c? Nie wiem. Czasami (a czasem nawet częściej) tak mi się wydaje... na pewno inna prezentacja (i może tylko tyle?). Trochę słabo patrząc na różnicę w cenie pomiędzy tymi słuchawkami. Jedyne czego jestem pewien to to, że różnica w cenie jest DUŻO większa, niż różnica w dźwięku. Uważam że, albo Aune są za drogie, albo Sony za tanie.

Podsumowując jestem zadowolonych z E1 (poza ich ceną).

 

Edytowane przez bob2000
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bob2000 napisał:

Moje E1 po 100 godzinach grania nadal grały tak samo źle jak wcześniej. Rozwiązaniem okazały się tanie nakładki (coś koło 6 zł), które kupiłem dawno temu z myślą o mh1c (ale z nim nie zagrały). O takie:


2019-06-14-0636.thumb.jpg.1cb67764e42aca2231517862bcd6bc9d.jpg2019-06-14-0635.thumb.jpg.02f336766167d52b7b729878a5105bd9.jpg2019-06-29-1231_1.jpg.5ec761980ba672f233b657304d20dc7f.jpg

 

Teraz grają mi dobrze. Bas jest odpowiedni, a góra i środek nie jest już plastikowy. Klarowne, ale nie zimne brzmienie.

W razie potrzeby (np. upały) mogą bez problemu zastąpić DT150, pomimo że całościowo są gorsze od Bajerów. Szczególnie różnica na basie rzuca się w uszy. Aune mają bas bardziej zaokrąglony. W Bajerach jest lepiej wyrzeźbiony. Smuklejszy, lepsza faktura. E1 inaczej też prezentują dźwięk. Góra i środek jest bliżej w porównaniu do DT150. Dźwięk w Aune ma głębię, ale Bajery mają ją znacznie większą.

Dla mnie E1 są bardzo wygodne. Wygodniejsze niż wygodne mh1c. Przyciągające się kopułki ciekawa sprawa, na plus. Kabel jakoś specjalnie się nie plącze. Aune są dużo lepsze jeśli chodzi o użytkowanie względem mh1c.
Teraz najważniejsze pytanie. Czy są lepsze dźwiękowo od mh1c? Nie wiem. Czasami (a czasem nawet częściej) tak mi się wydaje... na pewno inna prezentacja (i może tylko tyle?). Trochę słabo patrząc na różnicę w cenie pomiędzy tymi słuchawkami. Jedyne czego jestem pewien to to, że różnica w cenie jest DUŻO większa, niż różnica w dźwięku. Uważam że, albo Aune są za drogie, albo Sony za tanie.

Podsumowując jestem zadowolonych z E1 (poza ich ceną).

 

Cieszę się, że znalazłeś właściwe połączenie w kwestii tipsów dla swoich E1. Niemniej sądzę, że to po prostu brak synergii między odtwarzaczem a słuchawkami może skutkować taką a nie inną percepcją jeżeli chodzi o różnice między E1 a starymi Sony. Poza tym nie wszyscy słyszymy tak samo i sam znam przypadki, gdzie człowiek nie słyszał większej różnicy między słuchawkami z kiosku za 20zł, a wtedy mocno lubianymi Zero Audio Carbo Tenore, które w moim odczuciu miażdżyły je w sposób bezlitosny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy hype na nowe tipsy Selecline z Auchana.  :D

 

A @Vaiet dobrze gada. 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vaiet napisał:

Cieszę się, że znalazłeś właściwe połączenie w kwestii tipsów dla swoich E1. Niemniej sądzę, że to po prostu brak synergii między odtwarzaczem a słuchawkami może skutkować taką a nie inną percepcją jeżeli chodzi o różnice między E1 a starymi Sony. Poza tym nie wszyscy słyszymy tak samo i sam znam przypadki, gdzie człowiek nie słyszał większej różnicy między słuchawkami z kiosku za 20zł, a wtedy mocno lubianymi Zero Audio Carbo Tenore, które w moim odczuciu miażdżyły je w sposób bezlitosny.

Obie pary słuchawek podłączałem pod różne źródła. Mogę powiedzieć tylko tyle, że słyszę, że inaczej prezentują dźwięk. W tym też jakościowo inaczej. Ale obie formy grania są dla mnie dobre. A np. taki Senfer DT6 jak dotąd gra mi słabo. Góra i środek na pierwszy rzut ucha jest zauważalnie niższej jakość od tej dwójki.
 

5 godzin temu, LoCzekk napisał:

W recenzji @EvilKillaruna jest napisane żeby używać tipsy z dużymi "oczkami" bo inaczej, fakt - grają jak słuchawki z marketu. 

Duże oczka są dodawane w zestawie z Aune i nic to nie zmienia w moim przypadku. Wszystkie nakładki dodawane do E1 mi nie zagrały (i inne chińskie z dużymi oczkami też nie).
 

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

No i mamy hype na nowe tipsy Selecline z Auchana.  :D

 

A @Vaiet dobrze gada. 

Paaaanie, taaaaki dźwięk! KUUUUUUPUJ! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na E1 założyłem spectipsy od Maystra. I nie narzekam, bardzo fajne granie z BTR3. Seal się poprawił. 

Szkoda że linii E1 nie rozwijają twórczo. Z bardziej przyjazną obudową do OTE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lord Rayden napisał:

Teraz na E1 założyłem spectipsy od Maystra. I nie narzekam, bardzo fajne granie z BTR3. Seal się poprawił. 

Szkoda że linii E1 nie rozwijają twórczo. Z bardziej przyjazną obudową do OTE. 

Co to za spectipsy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wiatrak napisał:

Co to za spectipsy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lord Rayden napisał:

ePro Horn-Shaped Tips - grafenowe tipsy do słuchawek dokanałowych

 

Też je mam i używam z Aune E1, które noszę OTE (zausznice mam założone na stałe). Te tipsy doskonale leżą w uchu i świetnie sprawdzają się pod względem komfortu przy długotrwałym użytkowaniu. Bo E1 to chce się długo słuchać ;)

Edytowane przez strong6
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności