Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Doki do ~800 zł do iBasso 150, sporadycznie Xperia


Liquid Snake

Pytanie

Cześć

Po kilku tygodniach szukania na forum, czytania recenzji, oglądania YT itp. udało mi się zawęzić grono doków do kilku modeli, mimo to wciąż ciężko podjąć decyzję.

Obecnie mam NuForce NE700M + Xperia X Compact, czasami używam Cowona E2, w planach jest iBasso 150.

Jeżeli chodzi o muzykę to najczęściej elektronika, house, d'n'b, chillout, deephouse, właściwie to każdy gatunek mnie interesuje, łącznie z rockiem, metalem, klasyczną, pop, dance.

Myślę, że mój gust muzyczny lepiej zobrazuje załączony screen.

Lubię bas, dla mnie nie może go zabraknąć przy Motorhead (Brotherhood of man!) czy AC/DC ;) ale chyba wyrastam z bassheada i szukam też średnicy i wysokości ;) tak czy siak, przydałoby się coś z basem.

Przeglądając forum, znalazłem takie:

 

  • Moondrop Kanas Pro
  • Anew U1
  • ikko OH1 (nie znalazłem w żadnym znanym mi sklepie)

 

Oczywiście lista nie jest zamknięta i jak najbardziej jestem otwarty na propozycję lub pomoc w wyborze tych powyżej.

Jako że mam taką przyjemność mieć od zawsze tinnitus (szumy uszne) to słuchawki praktycznie są cały czas używane, ważne dla mnie jest by, nowe doki były wygodne i można było cieszyć się nimi wiele godzin w ciągu dnia.

@Najner Wołam, jestem ciekaw twojej opinii ;)

@bigmaras i pana też pozwolę sobie zawołać, bo może bym wziął komplecik DAP + doki.

 

Screenshot_23.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@wfmsiekierka jak miałbyś czas i ochotę zerknąć na ten film 

Tutaj pan tester mówi, że brzmienie jest dziwne bez moda i to mnie zaniepokoiło, ogólnie to wszędzie są chwalone, zastanawia mnie co mu tam nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
[mention=56462]wfmsiekierka[/mention] jak miałbyś czas i ochotę zerknąć na ten film 
Tutaj pan tester mówi, że brzmienie jest dziwne bez moda i to mnie zaniepokoiło, ogólnie to wszędzie są chwalone, zastanawia mnie co mu tam nie pasuje.
Tak znam tego pana i nie zgadzam się z jego recenzjami(widziałem to vido wcześniej), a to z tego powodu że on bardzo często prezentuje sound demo i chwaląc jedne beszta drugie, a ja to demo odbieram na odwrót - czyli te besztane przekładam nad tymi chwalonymi.
Ale będę dalej śledził jego kanał(subskrybuje) a to że względu na dema

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Tak według mnie ma on swój specyficzny gust i w większości przypadków nie zgadza się ze słuchaczami z całego świata tak jak to było np. z BGVP DMG

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro DUNU Falcon-C poza budżetem, to skupiłbym się na:

- iBasso IT01s (nieco bardziej transparentne i żywiołowe w elektronice)

- Moondrop Kanas Pro (większa scena, nieco mocniejszy subbas)

 

Potem (cenowo):

- Oriolus Finschi

- 1More Quad Driver

- Shozy & NEO CP (+ SpinFit)

- ikko OH1

- Aune E1 (+ Spiral Dot)

- Anew U1

- iBasso IT01

- FiiO FH1

 

Może ewentualnie Whizzer Kylin A-HE03, Final E4000 i DUNU Titan5.

 

Xperia X Compact będzie miała niestety problem z poprawnym wysterowaniem części z wymienionych doków.

 

Nie zawracaj sobie nawet głowy clavinetjunkie.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Methuselah Czyli Moondrop Kanas Pro będą lepsze od ikko OH1? te drugie wg recenzji mają dobrą ergonomię no i ten design, mam słabość do wszystkiego, co niebieskie ;) wiem wiem, ostatnie, na co powinienem zwracać uwagę, ale jestem dosłownie zauroczony OH1, chociaż trudno odmówić pięknego designu Kanas Pro.

Xperia jest tymczasowo, niedługo zamawiam DAP.

Ogólnie same świetne propozycje od ciebie, ale to tylko utrudnia mi wybór ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Liquid Snake napisał:

@Methuselah Czyli Moondrop Kanas Pro będą lepsze od ikko OH1? te drugie wg recenzji mają dobrą ergonomię no i ten design, mam słabość do wszystkiego, co niebieskie ;) wiem wiem, ostatnie, na co powinienem zwracać uwagę, ale jestem dosłownie zauroczony OH1, chociaż trudno odmówić pięknego designu Kanas Pro.

Xperia jest tymczasowo, niedługo zamawiam DAP.

Ogólnie same świetne propozycje od ciebie, ale to tylko utrudnia mi wybór ;D

 

A to tylko dostępne w PL. Cóż, pisałeś, że jesteś otwarty :) 

 

Nie wiem, czy będę dla ciebie lepsze. Napisałem, jak sam bym wybierał. iBasso DX150 nieźle uzupełnia się z OH1, a do tego ikko zagrają z Xperią w przeciwieństwie do Kanasów. Najogólniej - Kanas Pro to większa scena, lepsza faktura na dole. ikko bardziej bezpośredni zagrają i trochę więcej blasku dodadzą, ale nie są agresywne.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Liquid Snake napisał:

Lubię bas, dla mnie nie może go zabraknąć przy Motorhead (Brotherhood of man!) czy AC/DC ;) ale chyba wyrastam z bassheada i szukam też średnicy i wysokości ;) tak czy siak, przydałoby się coś z basem.

 

Do listy dopisz IMR R1, IMR R1 Zenith.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, chico99 napisał:

 

Do listy dopisz IMR R1, IMR R1 Zenith.

Chyba trochę budżet mu przekracza ;)

 

Można też dołożyć 200zł i dopisać do listy Fiio FH5 i Final E5000, oba modele pięknie z dx150 się dogadują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciężko mi doradzić z wybranych przez Ciebie modeli, bo żadnego nie słuchałem ;) Ja od kilku dni siedzę w IMR R1 Zenith i nie mogę się oderwać, a gust muzyczny mam podobny do Ciebie - najlepsze doki do elektroniki, jakie słyszałem w życiu. Wg mnie w tym gatunku brzmią lepiej niż na przykład Andromedy. IMR R1 to są doki "na co dzień" Bigmarasa, a przez ręce tego człowieka przechodzą setki słuchawek, także możesz wziąć je pod uwagę ;) Plusem na pewno są wymieniane tulejki, można drastycznie zmienić ich sygnaturę i mógłbyś sobie je dostosowywać pod DAPa/gatunek. Zastanów się, czy nie warto może przesunąć część budżetu całości w stronę bardziej słuchawek niż DAPa - to tylko i wyłącznie moje zdanie, ale mając na zestaw ~3000 wolałbym kupić słuchawki za 2k i DAPa za tysiąc, a nie odwrotnie ;) Ja osobiście wolę słuchać IMR R1 nawet na shanlingu M0 niż załóżmy Moondrop Kanas (bez wersji pro, bo tylko taką słuchałem) na DX150. Wiem, że całkowicie zmienia Ci to koncepcje i najlepiej, jakbyś posłuchał osobiście ;) Ja dysponując takim budżetem jak Ty bym wziął załóżmy iBasso dx120 (przykład) + IMR R1. Masz taki zestaw u Marka, może Ci zrobi jakiś rabat ;) R1 są tak uzależniające, że wstałem dzisiaj (w sobotę) o 6 rano, żeby mieć spokój od narzeczonej i móc sobie w samotności posłuchać elektroniki przy kawie. Tak dobre one są.

Edytowane przez Najner
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Najner napisał:

R1 są tak uzależniające, że wstałem dzisiaj (w sobotę) o 6 rano, żeby mieć spokój od narzeczonej i móc sobie w samotności posłuchać elektroniki przy kawie. Tak dobre one są.

 

No chyba bym jednak, w sobotę, o 6 rano wolał młodą narzeczoną niż IMRy ale, że moja, to ani młoda, ani narzeczona, więc też bym zrobił jak Ty.:D

 

1 godzinę temu, Najner napisał:

Ciężko mi doradzić z wybranych przez Ciebie modeli, bo żadnego nie słuchałem ;) Ja od kilku dni siedzę w IMR R1 Zenith i nie mogę się oderwać, a gust muzyczny mam podobny do Ciebie - najlepsze doki do elektroniki, jakie słyszałem w życiu. Wg mnie w tym gatunku brzmią lepiej niż na przykład Andromedy. IMR R1 to są doki "na co dzień" Bigmarasa, a przez ręce tego człowieka przechodzą setki słuchawek, także możesz wziąć je pod uwagę ;) Plusem na pewno są wymieniane tulejki, można drastycznie zmienić ich sygnaturę i mógłbyś sobie je dostosowywać pod DAPa/gatunek. Zastanów się, czy nie warto może przesunąć część budżetu całości w stronę bardziej słuchawek niż DAPa - to tylko i wyłącznie moje zdanie, ale mając na zestaw ~3000 wolałbym kupić słuchawki za 2k i DAPa za tysiąc, a nie odwrotnie ;) Ja osobiście wolę słuchać IMR R1 nawet na shanlingu M0 niż załóżmy Moondrop Kanas (bez wersji pro, bo tylko taką słuchałem) na DX150. Wiem, że całkowicie zmienia Ci to koncepcje i najlepiej, jakbyś posłuchał osobiście ;) Ja dysponując takim budżetem jak Ty bym wziął załóżmy iBasso dx120 (przykład) + IMR R1. Masz taki zestaw u Marka, może Ci zrobi jakiś rabat ;) R1 są tak uzależniające, że wstałem dzisiaj (w sobotę) o 6 rano, żeby mieć spokój od narzeczonej i móc sobie w samotności posłuchać elektroniki przy kawie. Tak dobre one są.

 

Wszystko to prawda, podpisuję się obiema rękami.

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już miałem wszystko poukładane, zaplanowane i szczęśliwy że więcej będę mógł skupić uwagi na samej muzyce, niż czytaniu o niej a tu pojawił się @Najner no i zresetował mi poglądy :D
Wygląda na to, że R1 to sensowny wybór, możliwość modyfikacji mnie zaskoczył, nawet nie wiedziałem, że takie coś istnieje, w takim przypadku to jak kilka doków w jednym? wow.

Przeglądam wlaśnie oferty Marka na Alledrogo i nie widzę tych zestawów ani R1 Zenith a jedynie IMR Acoustics R1 i nie wiem, jaka jest różnica między tymi wersjami R1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Liquid Snake napisał:

Przeglądam wlaśnie oferty Marka na Alledrogo i nie widzę tych zestawów ani R1 Zenith a jedynie IMR Acoustics R1 i nie wiem, jaka jest różnica między tymi wersjami R1.

 

Mówiąc o "zestawie" chodziło mi bardziej o tym, że po prostu umówiłbyś się z Markiem na zakup dwóch przedmiotów od niego i dostałbyś może jakaś zniżkę ;) Czym się różnią Zenithy od "zwykłych" R1 - słyszałem tylko Zenithy, podobno R1 nie różnią się bardzo, ale to by trzeba było kogoś dopytać. Zaznaczam jednak, że te doki nie będą raczej "do wszystkiego" - one mają piękny bas, cudowną scenę i są bardzo dynamiczne, natomiast pewnie da się znaleźć w tej cenie coś grającego bardziej uniwersalnie i naturalnie. Te R1 to była też sugestia, że dysponując takim budżetem jesteś już w stanie pomyśleć o flagowych dokach kilku producentów ;)

@Vaiet - mógłbyś pomóc koledze i wskazać różnice pomiędzy R1 a Zenithami? Chyba miałeś styczność z tymi modelami, prawda? ;)

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Najner Ciężko mi będzie zrezygnować z iBasso DX150, żeby przenieść budżet na doki, bo ten DAP ma wszystko, czego potrzebuję (DAP, DAC, obsługa dużych microSD, Android).

Wiem oczywiście, co masz na myśli ze zmianą balansu budżetu "więcej na doki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Liquid Snake napisał:

@Najner Ciężko mi będzie zrezygnować z iBasso DX150, żeby przenieść budżet na doki, bo ten DAP ma wszystko, czego potrzebuję (DAP, DAC, obsługa dużych microSD, Android).

Wiem oczywiście, co masz na myśli ze zmianą balansu budżetu "więcej na doki".

 

Taka rada ode mnie, dx150 tylko w opcji amp7 lub amp8. Teraz są już takie zestawy u Marka.

Wcześniej czy później i tak kupisz 7 ,8. Kupując w zestawie zaoszczędzisz parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Liquid Snake @chico99 @Najner IMR R1 to doki z naprawdę dobrym basem. Może nie jest to poziom CA Atlas, DUNU DK-4001 czy Xelento, ale świetnie sprawdzają się w elektronice. Tyle jednak, że nie są szalenie uniwersalne i z innymi gatunkami nie będzie idealnie w parze z DX150 z AMP6. To funowe i mocno podkolorowane brzmienie. Przykładowo tańsze Oriolus Finschi wyraźnie lepiej sprawdzają się w metalu, ikko OH1 oddają o wiele lepiej emocje, a Moondrop Kanas Pro to technicznie po prostu... ciut lepsze słuchawki :) IMR R1 mają nieco większą scenę (głębia ze względu na odsunięty środek), lepszy bas i nieco więcej detalu, ale inne elementy są po stronie Moondropów. Różnica w cenie może być często zwodnicza :) Jeżeli inwestować w doki do 2000 zł z myślą o uniwersalnej sygnaturze, to pewnie postawiłbym na DK-3001, gdy elektronika ma być często odsłuchiwana. O wiele lepiej zestrojone niż R1, z jedynie nieco gorszym basem. Sprawdzają się praktycznie we wszystkim, ale nie dla każdego będą wygodne. Jeszcze lepsze są iBasso IT04, szczególnie, gdy idzie o żywe instrumenty. Inna sprawa to zapewne R1 Zenith, które są nieco bardziej zbalansowane podobno.

 

Zacząłbym od odtwarzacza, a potem dobrał doki. Kupno R1, z którymi Xperia sobie nie poradzi, nie ma sensu. Będziesz miał doki, które będą czekały do kupna odtwarzacza. Wspomniane też przez @Inszy Falcon-C (ze SpinFitami) w muzyce upbeat nie ustępują mocno IMR-om. Tyle, że mogą być dość agresywne (przynajmniej początkowo).

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Methuselah napisał:

Zacząłbym od odtwarzacza, a potem dobrał doki. Kupno R1, z którymi Xperia sobie nie poradzi, nie ma sensu. Będziesz miał doki, które będą czekały do kupna odtwarzacza. Wspomniane też przez @Inszy Falcon-C (ze SpinFitami) w muzyce upbeat nie ustępują mocno IMR-om. Tyle, że mogą być dość agresywne.

 

No właśnie zaczął.

30 minut temu, Liquid Snake napisał:

@chico99 iBasso DX150 + AMP7 Edycja Limitowana +Etui +Szkło  <- już czeka koszyku, po tym zakupie chyba nigdy nie będę musiał rozglądać się za kolejnym DAP ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Methuselah napisał:

@Inszy Falcon-C (ze SpinFitami) w muzyce upbeat nie ustępują mocno IMR-om. Tyle, że mogą być dość agresywne (przynajmniej początkowo).

 

 

potwierdzam dodam tylko, że Falcony imho to dosyć specyficzne słuchawki, potrzebują 15 minut grania by zaczęły grać pełniej. Początkowo myślałem, że mam coś z głową, ale kilka razy zapominając o tym się na tym łapałem. Polecam je do takiej muzyki jak upbeat i nawet nie wiem czy nie są lepszym rozwiązaniem od takich IMR Zenith, bo ich góra jest pełniejsza(Falconów).

Edytowane przez czaps
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
[mention=38236]Liquid Snake[/mention] [mention=25333]chico99[/mention] [mention=46892]Najner[/mention] IMR R1 to doki z naprawdę dobrym basem. Może nie jest to poziom CA Atlas, DUNU DK-4001 czy Xelento, ale świetnie sprawdzają się w elektronice. Tyle jednak, że nie są szalenie uniwersalne i z innymi gatunkami nie będzie idealnie w parze z DX150 z AMP6. To funowe i mocno podkolorowane brzmienie. Przykładowo tańsze Oriolus Finschi wyraźnie lepiej sprawdzają się w metalu, ikko OH1 oddają o wiele lepiej emocje, a Moondrop Kanas Pro to technicznie po prostu... ciut lepsze słuchawki  IMR R1 mają nieco większą scenę (głębia ze względu na odsunięty środek), lepszy bas i nieco więcej detalu, ale inne elementy są po stronie Moondropów. Różnica w cenie może być często zwodnicza  Jeżeli inwestować w doki do 2000 zł z myślą o uniwersalnej sygnaturze, to pewnie postawiłbym na DK-3001, gdy elektronika ma być często odsłuchiwana. O wiele lepiej zestrojone niż R1, z jedynie nieco gorszym basem. Sprawdzają się praktycznie we wszystkim, ale nie dla każdego będą wygodne. Jeszcze lepsze są iBasso IT04, szczególnie, gdy idzie o żywe instrumenty. Inna sprawa to zapewne R1 Zenith, które są nieco bardziej zbalansowane podobno.
 
Zacząłbym od odtwarzacza, a potem dobrał doki. Kupno R1, z którymi Xperia sobie nie poradzi, nie ma sensu. Będziesz miał doki, które będą czekały do kupna odtwarzacza. Wspomniane też przez [mention=21694]Inszy[/mention] Falcon-C (ze SpinFitami) w muzyce upbeat nie ustępują mocno IMR-om. Tyle, że mogą być dość agresywne (przynajmniej początkowo).
Jeżeli inwestować w doki do 2000 zł z myślą o uniwersalnej sygnaturze, to pewnie postawiłbym na DK-3001, gdy elektronika ma być często odsłuchiwana.

Miałeś może już doczynienia z Fearless audio s8 freedom?
Rozglądam się za słuchawkami w budżecie ok. 2tyś.
Obecnie używam Fiio M9+ifi audio ican nano+Moondrop kanas pro(z tych które posiadam te są moje ulubione)
DK-3001 wydają się być interesujące, ale jak wypadną vs Fearless?
A może masz jakieś wokółuszne które polecisz,do użytku domowego. Testowałem niedawno Sennheiser HD 650 i Beyerdynamic dt990 i były dla mnie nie akceptowalne.
Pozdro

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności