Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 2000zł?


hatori77

Pytanie

Chcę zakupić któryś z tych modeli:

-Fioo fh5 

-AKG N40 

-MEE 7 pro 

-SHURE 425 lub wyższe. 

Mogę wydać do 2000 zł ale taniej byłoby - lepiej. 

Odsłuch AK70, Ibasso dx90, telefon lg v49.

Lubię neutral... Ale jak jest efekciarsko to też ok. Trzeba łamać schematy. 

Muzyka to jazz, klasyka, ale i też nowoczesne klimaty elektro i filmowa. 

Ktoś coś doradzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak neutralne, to może Ibasso IT04?

 

FH5 z neutralnością nie mają nic wspólnego. N40 nie urywają, a Shure dawno przestały być konkurencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, hatori77 napisał:

Uważasz że to ciekawszy wybór od pozostałych? 

Z natury są całkiem neutralne, a filtrami można je ustawić na bardziej efekciarskie granie, więc powinny pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Porównam tylko FLC8N do R1 Zenith, bo reszty nie słyszałem, wyrażam tylko i wyłącznie własną opinię. W FLC8N wokale brzmią bardziej realistycznie, są szybsze i lepsze technicznie, są wygodniejsze, lepiej izolują. W R1 bas schodzi cholernie nisko i jest niesamowicie głęboki, ale słuchawki są zauważalnie ciemniejsze i wg mnie nie oddają dźwięku tak realistycznie jak FLC, wokalom zdarza się zabrzmieć nosowo, a talerze są jakby bardziej cyfrowe. Scena w FLC jest duża, ale w R1 jeszcze większa. R1 fantastycznie grają elektronikę i generalnie muzykę opartą o sample, "żywe" instrumenty i wokale jednak wg mnie lepiej w FLC. W R1 filtry potrafią zrobić większą różnicę niż w FLC, ale wg mnie żaden z nich nie gra tak realistycznie i poprawnie technicznie jak FLC8N. To są tak różne słuchawki, że wg mnie warto spróbować obie pary.

 

Edit: wymieniłeś jako pierwszy gatunek jazz - wg mnie R1 to nie są słuchawki do jazzu, powód podałem wyżej. 

Edytowane przez Najner
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, Vaiet napisał:

Jak neutralne, to może Ibasso IT04?

 

FH5 z neutralnością nie mają nic wspólnego. N40 nie urywają, a Shure dawno przestały być konkurencyjne.

Dlaczego Shure przestały być konkurencyjne? 

Jakość brzmienia? Cena? 

Mam 535 i jestem z nich zadowolony. Spoko dźwięk i są mega komfortowe jak dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Technicznie do 2000 zł to pewnie wyglądałoby to tak:

- iBasso IT04

- DUNU DK-3001 

- FLC8N
- FiiO FH5 (+ FiiO LC-C)

- FLC8S + kabelek srebrny

- Custom Art FIBAE Black (U)

- Oriveti New Primacy

- IMR Acoustics R1

 

Taniej to np.:

- Moondrop Kanas Pro

- iBasso IT01s

- Shozy & NEO CP

- ikko OH1

 

AKG N40 technicznie są przeciętne, grają na poziomie chińskich doków za 600-800 zł, a niektóre z nich je przebijają (ikko OH1, Oriolus Finschi). Shure SE425 też mało konkurencyjne. Mee Audio M7 Pro to dość specyficzne granie pod perkusistów. Sprawdzą się w elektronice, ale można wybrać o wiele bardziej uniwersalne doki o dużo lepszym stosunku cena-jakość.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Gourney napisał:

@up, coś więcej o tych Shozy możesz powiedzieć?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 

 

Mogę i o CP, i o BG. CP szalenie wygodne, ale potrzebują lepszych tipsów (te z zestawu... a nie chce mi się o nich nawet pisać...). Tulejka dość wąska, ale dobrze dogadują się ze SpinFit CP-100. Grają naturalnie, ocieplona sygnatura z podbitym, wyraźnie uderzającym środkowym basem. Jest gładko, przyjemnie, ale całkiem "rozdzielczo" z bliską średnicą i obecną górą. Jest trochę blasku, ale sopran jest przyjemny. Nie jest może najmocniej rozciągnięty, ale powietrza nie brakuje. Bardziej intymny i bezpośrednie granie. Są jeszcze drugie filtry, na których grają bardziej neutralnie, ale wyższa średnica jest dość agresywnie zaznaczona. Standardowe lepsze, ale wiele zależy od preferencji. Świetne doki za te pieniądze. Kabel bardzo fajny w zestawie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja napiszę o tych tipsach od shozy neo cp. Rewelacyjne dla liliputów, L-ka wygląda jak mała M-ka, M-ka jak S-ka, S-ka nie ma odpowiednika i to najmniejsze tipsy jakie widzialem. Nie złapałem poprawnego seala za żadnych z dołaczonych silikonow a dali dwa rodzaje. Zeby bylo smieszniej pianki juz dali w zwyklych ludzkich rozmiarach :)

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
Mogę i o CP, i o BG. CP szalenie wygodne, ale potrzebują lepszych tipsów (te z zestawu... a nie chce mi się o nich nawet pisać...). Tulejka dość wąska, ale dobrze dogadują się ze SpinFit CP-100. Grają naturalnie, ocieplona sygnatura z podbitym, wyraźnie uderzającym środkowym basem. Jest gładko, przyjemnie, ale całkiem "rozdzielczo" z bliską średnicą i obecną górą. Jest trochę blasku, ale sopran jest przyjemny. Nie jest może najmocniej rozciągnięty, ale powietrza nie brakuje. Bardziej intymny i bezpośrednie granie. Są jeszcze drugie filtry, na których grają bardziej neutralnie, ale wyższa średnica jest dość agresywnie zaznaczona. Standardowe lepsze, ale wiele zależy od preferencji. Świetne doki za te pieniądze. Kabel bardzo fajny w zestawie.
A CP vs Moondrop Kanas Pro?

Poza tym dobrze wyczytałem że cp mają jakieś filtry wymienne? Zmieniają coś?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Gourney napisał:

A CP vs Moondrop Kanas Pro?

Poza tym dobrze wyczytałem że cp mają jakieś filtry wymienne? Zmieniają coś?

 

Tak, zmieniają. Jak pisałem. Bas jest chudszy, a wyższa średnica i niższy sopran są bardziej prominentne. Mogą nawet nieco ostre się wydać, zbyt agresywne.

 

Moondrop KPE czy Shozy CP? Nie wiem, sam wziąłbym Kanasy, ale te pary to zupełnie inne granie.

-  Moondrop Kanas Pro to sporo większa scena, mocniej zaznaczony subbas i mocniej rozciągnięta i "napowietrzona" góra. Tonalnie grają bardziej neutralnie, mają większe źródła pozorne i potrafią zabrzmieć masywniej. Zgodnie z HRTF starają się symulować dochodzenie dźwięku do głowy, ale jednocześnie nie jest to granie z mocno wycofanym środkiem

- Shozy & NEO CP to bardziej bezpośrednie granie, nieco rozciągnięte na boki, ale bez dużej głębi. Średnica jest blisko, środkowego basu jest więcej, uderza mocniej i szybciej, dodając ciepła, ale nie zamula brzmienia. Góra jest rozciągnięta na tyle by nie zrobiło się duszno, ale trochę więcej blasku jest, by ekscytacji nie zabić. CP można chyba określić tymi bardziej "referencyjnymi".

 

W tym budżecie jest sporo ciekawych opcji. Z czystym sumieniem mogę polecić też ikko OH1, Oriolus Finchi, iBasso IT01s, DUNU Falcon-C (ale one grają z Effect Audio Ares II) oraz całą masę produktów, których nie ma oficjalnie w PL.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, supernova napisał:

A jak Ci się gitar i perkusji słuchało na R1? 

 

Średnica w Zenith bardzo dobra, gitary brzmią z pazurem, wokale też niczego sobie. Słucham właśnie "outlaw torn" z albumu S&M i pasuje mi praktycznie wszystko oprócz talerzy. Bębny mocarne, Hetfield brzmi bardzo dobrze, basowa mruczy pięknie, instrumenty grają tło. Talerze trochę cyfrowe, tylko one mi nie do końca pasują, ale może jestem rozpuszczony przez Andromedy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, supernova napisał:

@Najner Nie pomagasz :P

 

28 minut temu, Najner napisał:

Skok w bok, zupełnie inne słuchawki. Flc starają się być raczej bliższe prawdy, instrumenty brzmią bardziej realistycznie. Zenith to czysta energia, dynamika, koloryzacja. Do sampli bym wybrał IMR, do instrumentów i wokali FLC.

 

Mam co prawda tylko flc8s ale gdy je założę zaraz po R1, to brzmią mdło i nużąco. Z całym do nich szacunkiem, bo całkiem niedawno bardzo się nimi jarałem.;)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, chico99 napisał:

Mam co prawda tylko flc8s ale gdy je założę zaraz po R1, to brzmią mdło i nużąco.

Tu się zgodzę, ale wciąż będę utrzymywał, że jednak realizmu więcej w FLC ;) A talerze w R1 jak oceniasz? Może to tylko mi cyfrą zalatuje?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Najner napisał:

Tu się zgodzę, ale wciąż będę utrzymywał, że jednak realizmu więcej w FLC ;) A talerze w R1 jak oceniasz? Może to tylko mi cyfrą zalatuje?

 

Zgadzam się, że nie są naturalne. Lepiej brzmią na pionku, bardziej wyraziście i mniej wycofane, niż na dx158.

Cały czas mowa o brzmieniu talerzy ...

Edytowane przez chico99
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 13.04.2019 o 17:43, Najner napisał:

 

Średnica w Zenith bardzo dobra, gitary brzmią z pazurem, wokale też niczego sobie. Słucham właśnie "outlaw torn" z albumu S&M i pasuje mi praktycznie wszystko oprócz talerzy. Bębny mocarne, Hetfield brzmi bardzo dobrze, basowa mruczy pięknie, instrumenty grają tło. Talerze trochę cyfrowe, tylko one mi nie do końca pasują, ale może jestem rozpuszczony przez Andromedy.

Na pewno jesteś rozpuszczony ;) Jako że słuchaliśmy tych samych egzemplarzy, nie dziwię się zresztą ;) . Talerze są trochę cyfrowe, góra Zenithów nie dorównuje Andromedom, jest jej mniej i dla mnie bardziej męcząca. Elektronika na Zenithach na pewno brzmi bardzo, bardzo dobrze. Dla mnie również doskonale sprawdzają się w lżejszym rocku, utwory nabierają większej głębi. Jeśli jednak szukamy czegoś uniwersalnego to R1 nie są raczej dobrym kierunkiem, w metalu nie odpowiadają mi zupełnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności