Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ikko OH1 Meteor - Blue Bliss


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, chico99 napisał:

No wreszcie worek z reckami się rozwiązał. Wcześniej tylko obiecywał i obiecywał.:D

Gratuluję, kawał dobrej roboty, again. 👍

Kiedy zenithy?

Jeszcze tylko 2 nowości rynkowe i moje podejście do dwóch dobrze znanych modeli, a potem recka IMR'ów ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet poleciłbyś Ikko jako lżejszą alternatywę dla Aune E1? W E1 czasami przeszkadza mi ilość basu(za dużo), wolę również słuchawki, które bardziej akcentują sub niż mid bas. Myślę jeszcze o Anew U1 ale coś czuję, że to Ikko byłyby dla mnie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U1 zdecydowanie nie mają mniej basu, niż E1. OH1 z pewnością jednak mogę polecić jako alternatywę dla E1. Jest w sumie w recenzji Ikko porównanie tych dwóch modeli, ale ogólnie osobiście wolę jednak barwę Ikko od Aune :) Gładsze, delikatniejsze, może nie tak efekciarskie jak Aune i nie tak wciągające od pierwszych nut, ale mają brzmienie bardzo, bardzo fajne :)

 

P.S. Żeby nie wprowadzać w błąd. OH1 nie brakuje efekciarstwa, ale to słuchawki, grające w innym stylu, niż E1 ;)

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że w recenzji jest porównanie ale wolałem się upewnić czy można je rozważyć jako alternatywę. Jak wypadają pod względem izolacji*, sporo lepiej od Aune?

 

*chyba nie wspomniałeś o tym w recenzji albo przegapiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mihu83 napisał:

Tak, wiem że w recenzji jest porównanie ale wolałem się upewnić czy można je rozważyć jako alternatywę. Jak wypadają pod względem izolacji*, sporo lepiej od Aune?

 

*chyba nie wspomniałeś o tym w recenzji albo przegapiłem

Szczerze mówiąc, to przestałem pisać o izolacji w słuchawkach, bo tę odbiera się bardzo różnie. Dla mnie tłumią dostatecznie, żebym nie miał problemu z wyciszaniem otoczenia, ale żyję w takiej okolicy, że nie sprawdzę izolacji w środkach masowego transportu, a w pracy zwyczajnie rzadko kiedy zwracam uwagę na tłumienie, póki przez dźwięk muzyki nie przebija mi się ploter :) W warunkach domowych zaś, w których najczęściej słucham, skali porównawczej nie ma żadnej i co najwyżej mogę stwierdzić, czy słyszę gadającą do mnie żonę, kiedy muzyka nie leci, w stopniu dostatecznie czy niedostatecznie wytłumionym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności