Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do biura do 300 zł


Bumcykowy

Pytanie

Cześć,

 

poszukuje słuchawek których będę używał w open space jako izolacji od otoczenia. Chciałbym aby nie powodowały one dyskofortu po około 4h słuchania. Ogólnie z tego co wyczytałem w necie to w cenie do 300 zł jedynie IEMy będą w stanie mi to zagwarantować. Aktualnie używam w domu słuchawek AKG K702 i chciałbym aby te IEMy miały podobną moc basu i jeżeli się da to i jakość dzwięku. Dodatkowy problem to, że mam chyba dość małe kanały ponieważ nakładka silikonowa o rozmiarze S trochę mnie uwiera, choć może to wynikać z tego, że mam standardowe słuchawki dołączane do LG6, które są dość sporo i ledwo wlzała na nie nakładka w rozmiarze S. Aktualnie na oku mam Mee Audio M6 Pro gen. 2. Czy te Mee Audio będą spełniać moje wymagania? Jeżeli nie, to czy jesteście w stanie zaproponować jakąś alternatywę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

IEMy do użytku przez 4 godziny dziennie to moim zdaniem zły pomysł- dla uszu to będą warunki ekstremalne. Poszukałbym jakichś wygodnych słuchawek wokółusznych. Do biura dobrze sprawdzają się słuchawki BT z aktywną redukcją szumów ale niestety przekraczają budżet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja słucham po 5-9 godzin dziennie na IEMach  i nie narzekam na słuch. W zeszłym tygodniu w ramach badań okresowych byłem u laryngolog i brak ubytków we wszystkich częstotliwościach a wg laryngologa moje uszy są ok 30 lat młodsze od wieku biologicznego. Bo nie słuchanie niszczy słuch, tylko niewłaściwe użytkowanie lub dobór sluchawek. Ale niektórzy wolą przepisywać odkrycia pseudofachowcow z internetu. 

M6Pro są to słuchawki typu monitorowego czyli granie techniczne i nie każdemu może się spodobać. Jak masz problem z IEMami to może weź z aliexpress Oneodio Elysium. Nauszne, BT, całkiem przyzwoity dźwięk a kosztują normalnie 25$,a w promocjach 21-22$. Są warte każdego wydanego dolara. Sprawdzone w starym składzie elektrycznym i bardzo dobrze zdały egzamin z tłumienia hałasów zewnętrznych. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodziło mi o same uszy, ich higienę, odczuwanie słuchawek w uchu a nie o sam słuch. Może akurat ty nie masz z tym problemu, może się przyzwyczaiłeś ale dla wielu ludzi trzymanie słuchawek dokanałowych przez tyle godzin nie jest przyjemne (wyższa temperatura, uczucie ciała obcego w uszach). Ja na przykład mam z tym problem i to nie tylko ja. Jeśli autor nie ma takich przypadłości to najlepiej będzie przymierzyć kilka par IEMów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, kazikson91 napisał:

Chodziło mi o same uszy, ich higienę, odczuwanie słuchawek w uchu a nie o sam słuch. Może akurat ty nie masz z tym problemu, może się przyzwyczaiłeś ale dla wielu ludzi trzymanie słuchawek dokanałowych przez tyle godzin nie jest przyjemne (wyższa temperatura, uczucie ciała obcego w uszach). Ja na przykład mam z tym problem i to nie tylko ja. Jeśli autor nie ma takich przypadłości to najlepiej będzie przymierzyć kilka par IEMów.

 

Bardzo dużo zależy od doboru tipsów. Ja np nie trawie pianek. Tylko silikony. Do Klipsch Custom 3 odbierałem tipsy i przyzwyczajalem uszy ok 6 miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nigdy w życiu nie użwałem IEM więc zakładam że dyskomfort jest raczej związany z tym. Aktualnie używam dość budżetowych IEM aby się postarać do nich przyzwyczaić. Trwa to już 4 dzień i widzę mały progres jednak to nie to co chciał bym osiągnąć. Zakładam że tandetność aktualnych słuchawek też ma na to wpływ na komfort.

 

Te K702, które używam to też monitory i dzwięk mi pasuje bardzo a także poziom basu. Jednak nie wiem czy po dokanałowych słuchawkach typu monitor będę mógł się spodziewać czegoś podobnego (np. bass).

 

Aktualnie chyba jestem bardziej zdecydowany na IEMy. Czy istnieje jakaś dobra alternatywa (bez BT) dla podanego przezemnie wcześniej modelu? Nie chciał bym sobie zawężać wyboru tylko do jednego modelu.

 

Edytowane przez Bumcykowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności