Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Głośniki(monitory?) bliskiego pola do komputera do 2500 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuję głośników/monitorów bliskiego pola - odsłuch "przy biurku"(pokój 15m2, kształt L).  Muzyka głównie elektroniczna i "epic" filmowa, lubię detale...

Przy kompie mam w tej chwili na standach Edifiery 2600 podłączone za pośrednictwem Dac Fostex - chciałbym coś bardziej detalicznego, bo jak porównuję ze swoim drugim zestawem to sporo szczegółów brak lub je bardzo słabo słychać. Czy monitory studyjne bliskiego pola mogą zastąpić "komputerowe głosniczki"?

Ma sens kupowanie monitorów zamiast "typowo komputerowych" głosników jak np. Edifier 2000pro?  Jestem spod Opola, możliwości odsłuchowych brak.

Zastanawiam się nad monitorkami Kali Audio 6 które zbierają bdb recenzje i cena niewygórowana - znalazłem kilka opinii, że w idle troche słychać ich wzmacniacze i mam wątpliwości. Do 2.5 tys złotych mogę na monitorki wydać(no max 3k). Może ktoś ma podobne doświadczenia w budowaniu komputerowego nagłośnienia? :)

 

z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, kupowanie monitorów zamiast głośników komputerowych ma sens.

Do odsłuchu przy biurku dobre są głośniki 5 calowe - z bliskiego pola brzmią bardzo dobrze i zajmują niewiele miejsca. 8 calowe brzmią lepiej, ale trzeba mieć na nie zdecydowanie więcej miejsca, więc jeśli nie masz dużego biurka lub np komód po bokach, to może być problem.

 

Te Kali Audio 6 mają 6,5 cala, to też fajny rozmiar.

Z tańszych rozwiązań polecam Presonusy E5 - sam mam E8 przy komputerze (8 cali), e5 słuchałem wiele razy u kolegi, świetne brzmienie w dość niskiej cenie (1000zł za parę).

 

Jeśli chodzi o inne polecane głośniki to polecam ten wątek:

 

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonodyne SRP800, Adam A7x, Genelec M040 z używanych. Sonodyne SM200A kiedyś posiadałem i bardzo dobrze wspominam, grały bardzo szczegółowo, pasmo dobrze rozciągnięte i duża panorama dźwięku, przy czym brzmienie było przyjemne, bez oznak surowości. 

 

Ps.

Presonus-y nie są wybitnie szczegółowe, ogólnie dobrze zrównoważone i przyjemne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sredniaki rokit r6,a jestem z Opola,moze chcialbys posluchac,czy to za niska polka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bliskie pole to polecam rewelacyjne ATC SCM7.

W tym budżecie rozglądałbym się na używkami w werski mk2.

Wymagają wydajnej amplifikacji, ale odwdzięczają się neutralną sygnaturą ze świetnym jakościowo basem, rewelacyjną średnica i przejrzystą górą. Wersja mk3 jest jeszcze lepsza, ale również droższa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grabski5 napisał:

Ja mam sredniaki rokit r6,a jestem z Opola,moze chcialbys posluchac,czy to za niska polka?

 

Obejrzałem ich recenzję i wydają się być ciekawe, z chęcią bym ich posłuchał, biorę je teraz pod uwagę obok Focali Alpha 65, te Kali audio 6, wyżej przeze mnie wspomniane w bezpośrednim porównaniu z Focalami ponoć przegrywają zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje na pewno wypadna najgorzej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności