Skocz do zawartości

Iriver Ifp700 Series


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

iFP-ki nigdy nie obsługiwały plików OGG poprawnie - obsługa OGG w ich przypadku to jedynie bajer... to że ktoś twierdzi że nie miał z tym nigdy problemów to jedynie przypadek, nie potwierdzenie czegokolwiek

 

od piknięć i okazjonalnych trzasków przez obcięte początki/końcówki (co ciekawe zależy to od konkretnych plików) aż po obniżony poziom głośności i szum w tle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

iFP-ki nigdy nie obsługiwały plików OGG poprawnie - obsługa OGG w ich przypadku to jedynie bajer... to że ktoś twierdzi że nie miał z tym nigdy problemów to jedynie przypadek, nie potwierdzenie czegokolwiek

 

od piknięć i okazjonalnych trzasków przez obcięte początki/końcówki (co ciekawe zależy to od konkretnych plików) aż po obniżony poziom głośności i szum w tle...

 

Właśnie to mnie interesowało, bo gdyby były same "piknięcia" na początku czy nawet na końcu to jeszcze bym to zaakceptował. Ale z mp3 vbr chyba nie ma problemów?

 

btw KHRoN sorry za narobienie bałaganu w komisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formalnie rzecz ujmując z dźwiękiem plików VBR MP3 jest wszystko ok, jednak jeśli masz ustawiony equalizer "normal", to związany jest z tym znany i nigdy nie poprawiony bug (chyba że to chodziło o tagi ID3v2 a nie o VBR MP3 O_o nie pamiętam już o_O ) - odtwarzacz resetuje się w przypadkowych momentach... jak temu zaradzić? włączyć equalizer użytkownika ustawiony "na płasko" - dźwięk jest ten sam, ale odtwarzacz się nie resetuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formalnie rzecz ujmując z dźwiękiem plików VBR MP3 jest wszystko ok, jednak jeśli masz ustawiony equalizer "normal", to związany jest z tym znany i nigdy nie poprawiony bug (chyba że to chodziło o tagi ID3v2 a nie o VBR MP3 O_o nie pamiętam już o_O ) - odtwarzacz resetuje się w przypadkowych momentach... jak temu zaradzić? włączyć equalizer użytkownika ustawiony "na płasko" - dźwięk jest ten sam, ale odtwarzacz się nie resetuje...

 

Słyszałem o tym bug'u. Jaką jakość mp3 vbr wybrać żeby uzyskać najwyższy współczynnik jakości/wielkość?

Ja na razie zgrywam do 224 kbit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam ifp799 od 2005 roku do teraz i to bardzo w tym czasie intensywnie (prawie codziennie na szyi). Reset spowodowany plikami vbr nie zdarzył mi się w tym czasie nigdy. Słucham przeważnie na ustawieniu EQ normal, większość mp3 to vbr-y. Obecnie zmieniłem już ifpka na "nowego" bo stary niestety niedawno uszkodziłem (z własnej winy - podpiąłem go pod prawdopodobnie uszkodzone kolumny 3.1). Jestem po tak długim użytkowaniu bardzo zadowolony z trwałości i jakości jego wykonania oraz ergonomii. Na tym starym praktycznie nie widać śladów użytkowania, a noszę bez pokrowca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały jeszcze pliki wma(windows media audio??) i asf(ten format chyba lepiej odpuścić, nie?)

Czy np takie wma cbr 160kbps będzie poprawnie odtwarzane? Czy lepsze będzie mp3 vbr 192?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda mi zwisa, ale po paru latach "wyrzuciłem" T50 i znowu mam IFP-899. Jakaż to przyjemna zmiana!!!

Miły dźwięk na każdych słuchawkach, super ergonomiczne klawisze i joy, wyraźny wyświetlacz (nawet w słońcu) przechodzący w stan energooszczędny, wskaźnik baterii pokazujący jak trzeba, dobrze odbierające radio, mogę zaprogramować 240 minut nagrywania... Tyle lat minęło a nic lepszego w tym zakresie nie wyprodukowali :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób się ustawia odtwarzanie losowe? Zaznaczyłem w mode=>shuffle mode wszystko i dalej odtwarza po kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o synergii IFP'ka z q-Jays? Z opisów, wiem że q-Jays są dość ciepłe, z wyśmienitym basem i trochę zbyt ostrą górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o synergii IFP'ka z q-Jays? Z opisów, wiem że q-Jays są dość ciepłe, z wyśmienitym basem i trochę zbyt ostrą górą.

 

jezeli tak jest w istocie, to moze byc troche ZA ciepło i ZA bassowo :)

 

imho to IFPka pasuja znacznie bardziej sluchawki neutralne ewentualnie raczej zimnawe, bez specjalnych podbic pasma.

niestety nie mam pojecia co konkretnego moglbym zaproponowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli tak jest w istocie, to moze byc troche ZA ciepło i ZA bassowo :)

 

imho to IFPka pasuja znacznie bardziej sluchawki neutralne ewentualnie raczej zimnawe, bez specjalnych podbic pasma.

niestety nie mam pojecia co konkretnego moglbym zaproponowac.

 

Swój opis opierałem głównie na tym małym rankingu porównawczym ranking .

Co do basu to jest napisane "excellent bass on quantity and quality" , więc chyba nie chodzi o to że są przebasowione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie muszą to być słuchawki dokanałowe, to polecam HD-25.

 

Tylko dokanałówki (najlepiej małe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności