Skocz do zawartości

Iriver Ifp700 Series


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę się pochwalić- kupiłem na allegro iFP 899 w pełnym wyposażeniu, na gwarancji do końca lipca tego roku, za 175 zł. :) Jedyne co w nim nie tak to lekka wada wyświetlacza- nie wyświetla czterech pionowych lini. Ale jak jest na gwarancji, to chyba mi to zrobią? :) Dojdzie do mnie w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Ja Was wszystkich pobiję. Kupiłem iFP-790 za równo 100 zł w idealnym stanie ze wszystkimi akcesoriami :)

Wylicytowałem za 83 zł. ale "zlitowałem" się nad sprzedającym, bo aż głupio ;) Dzisiaj dostałem potwierdzenie wpłynięcia pieniędzy na konto, jutro wysyłka... ahhhh nawet nie wiecie jak nie mogę sie doczekać...

:) Ale jak to mówią czekanie wzmaga apetyt :)

 

BTW: świetna recka nfsu. Też pewnie coś tam napiszę jak go dostane. Kto wie może do końca tygodnia ?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już mam parę dni iFP-ka więc moge już coś o nim napisać, oczywiście to co tutaj napiszę, to tylko króciutki tekscik, obszerniejszy tekst może kiedyś zamieszcze razem z moimi fotkami :)

 

Pominę wszystkie te sceny z rozpakowywaniem pudełka, zakupem itp, pozwólcie, że odrazu przejde do konkretów :)

 

iFP jest wykonany bardzo dobrze, z bardzo, bardzo masywnego i grubego plastiku wysokiej jakości, dodatkowo wszystko jest precyzyjnie złożone, tak, ze nic nie trzeszczy :) no może leciutko rusza się pokrywa baterii, ale to jest element ruchomy, więc to mozna wybaczyć :) Soniacz, który mam jest złożony równie precyzyjnie, choć z mniej masywnego tworzywa, dodatkowo jest lakierowany, mi juz trochę ten lakier na obudowie się ściera. Ta sama przypadlośc co w iRiverze - lekko ruszająca się klapka od baterii... Pozatym iRiver jak dla mnie jest jednak za duży.

 

Oba odtwarzacze to istne arcydzieła jeżeli chodzi o wygląd. iFP jest śliczny, ma ładne zaokrąklone kształty i żywe kolory. Lusterko wokół LCD ślicznie się komponuje z resztą obudowy, jedyne co mi się wydaje to mogli by ten napis iRiver dać na jakiś inny kolor, np. srebrny. Sony E103 jest okrągły, stylistyką nawiązuje do odtwarzaczy discman, przedni panel jest wykonany z wysokiej jakości nierysującego się plastiku, pod którym jest coś w rodzaju szczotkowanego aluminium moim zdaniem w promieniach światła to świetnie wygląda. Całość jest z plastiku, oprócz wejścia na suchawki, które jest z jakiegoś metalu. Napisy na klapce od bateri dosyć łatwo się sciarają.

 

Nawiacja w iFPku jest dosyć trudna jak dla mnie, w każdym razie joystick jest nieprecyzyjny i czasami zdarza się kliknąc na coś innego niż zamierzaliśmy. O nawigacji jedną ręką nie ma mowy, iFP-k ma za dużo opcji. Sony można było obsługiwać jedną ręką, i wejść dosłownie w każde miejsce w menu i ręką w kieszeni nawet go nie wyjmując :)

Co do wad obsługi iFP to napiszę może innym razem za dużo ich tu jest, aby je wymieniać.

 

Na początku na EQ normal oczywiście myślałem, że iFP gra identycznie co Sony, naprawdę różnicę jest trudno wychwycić bez EQ. Wiem, ze na tym forum playery Sony mają przeciętną opinię, ale ten E103 prawie jak iFP gra. Jednak po dłuższym odsłuchu zauważyłem, że są detale które były mi nie znane w niektorych piosenkach w odtwarzaczu Sony. Największą różnice zauważyłem w talerzach perkusji na iFP słychac je dokladniej i czyściej, są jakby bardziej melodyjne. Wogóle w metalu słychać więcej szczegółow na iFP :) Dopalacze w iRiverze są bardzo zaawansowane jak na przenośny player, ma to swoje oczywiste zalety, jednak w E103 prostota korektora dźwięków sprawiała, ze obojętnie jak się go ustawiło jest dobrze. W iFP zawsze się chce coś poprawić ulepszyć, sprawdzić, nie daje to spokoju, ale daje możliwośc optymalnego ustawienia dźwieku, i tu Sony nie zabardzo daje rade, własnie poprzez brak możliwości regulacji dźwieków środkowych (są tam dwie 'kolumny': "BASS" i "TREBLE" w skali od -4 do +3). Za wadę iFP-ka uznaje trzaski wydobywające się jak się "skacze"(ale tylko na Xtreme 3D włączonym) przez piosenki w E103 tego nie ma. Szumy są jednak faktycznie minimalnie wieksze w Soniaczu ;) Sony wcale nie jest taki cichy bowiem na maksa głośności jest jak na iRiverza nastawionym na jakieś 25/40 no może 22-albo 23 coś w tym stylu w każdym razie.

 

Podsumowując iFP to świetny odtwarzacz, powalający ilością opcji, i jakością dźwięku, jednak nie ma nic idealnego. Blasku mu niewątpliwie odejmują te trzaski na X3D, oraz obsługa jednak, nadal jest to najlepszy przenośny odtwarzacz jaki kiedykolwiek widziałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony wcale nie jest taki cichy bowiem na maksa głośności jest jak na iRiverza nastawionym na jakieś 25/40 no może 22-albo 23

 

skali głośności nie da się porównywać "na cyferki"

 

np. okaże się że podłączysz bardziej wymagające słuchawki, i na iFP-ku ustawisz dajmy na to 35/40 a na soniaczku skala się już dawno skończy a słuchawki nie będą grały ani w połowie tak głośno jak byś tego chciał... mimo że "na cyferki" nie wyglądało to aż tak groźnie "bo to tylko parę jednostek w tą czy w tamtą"

 

... np. na Karmie przy CX300 faktycznie nie słucham głośniej niż bym słuchał na soniaczku (sprawdziłem na moim starym discmanie sony)... ALE:

- z jednej strony zapas mocy to nie tylko zapas psychiczny, to przekłada się także na skuteczniejszą pracę wzmacniacza (czytaj: lepszą jakość) przy niższych głośnościach

- z drugiej strony zapas jednak czuć - jak podłączam większe słuchawki kiedy discman sony mówi "sorry" po dojechaniu do końca skali głośności, oraz gdy chcę posłuchać sobie jakiegoś kawałka "z wykopem" (czytaj: głośno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiacja w iFPku jest dosyć trudna jak dla mnie, w każdym razie joystick jest nieprecyzyjny i czasami zdarza się kliknąc na coś innego niż zamierzaliśmy. O nawigacji jedną ręką nie ma mowy, iFP-k ma za dużo opcji.

Fakt, nawigacja jest dość trudna ale w żadnym wypadku nie powiedziałbym, że joy jest nieprecyzyjny.

Według mnie działa świetnie..

 

Także nie zgodzę się, że nie można nawigować jedną ręką - można, chodź jest to utrudnione rozmiarami ifpka.

Pozatym, beznadziejną nawigację ma T30 ;)

 

Za wadę iFP-ka uznaje trzaski wydobywające się jak się "skacze"(ale tylko na Xtreme 3D włączonym) przez piosenki w E103 tego nie ma.

U mnie nic takiego nie występuje.. Może to wina softu, jaki masz?

 

Sony wcale nie jest taki cichy bowiem na maksa głośności jest jak na iRiverza nastawionym na jakieś 25/40 no może 22-albo 23 coś w tym stylu w każdym razie.

To jest cichy :P

 

Pozatym, ifpek ma to coś czego nie ma żadny inny odtwarzacz - ifp jest wyjątkowo i ma duszę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie występuje.. Może to wina softu, jaki masz?

 

Mam 1.75 KR, i wcześniej miałem inny i było to samo. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale widocznie taki mam egzemplarz. Mi to nie przeszkadza (no przeszkadza, ale w sensie psychicznym, w praktyce i tak nie używam X3D)

 

Pozdrawiam :)

 

A to, że iFP-k jest wyjątkowy i ma dusze nie musisz mi tłumaczyć. Tak czy siak obsługa IFP jest 10000x mniej wygodna niż Sonego :)

 

PS: te trzaski występują tylko przy wyłączonym Beep, zaś przy włączonym jest cisza tylko właśnie to "bipnięcie", ale już bez trzasku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to KR nic nie daje.. soft US jest najlepszy ;)

 

Tak czy siak obsługa IFP jest 10000x mniej wygodna niż Sonego

A obsługa T30 jest 10000x mniej wygodna niż ifpka :D

 

PS: te trzaski występują tylko przy wyłączonym Beep, zaś przy włączonym jest cisza tylko właśnie to "bipnięcie", ale już bez trzasku ;]

U mnie przy nawet przy wyłączonym wszystko działa ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiacja w iFPku jest dosyć trudna jak dla mnie, w każdym razie joystick jest nieprecyzyjny i czasami zdarza się kliknąc na coś innego niż zamierzaliśmy. O nawigacji jedną ręką nie ma mowy, iFP-k ma za dużo opcji. Sony można było obsługiwać jedną ręką, i wejść dosłownie w każde miejsce w menu i ręką w kieszeni nawet go nie wyjmując smile.gif

Co do wad obsługi iFP to napiszę może innym razem za dużo ich tu jest, aby je wymieniać.

Fakt czasami joystick zamiast "entera" pójdzie w lewą stronę ale to wszystkie wady nawigacji jakie ja zauważyłem. Dla mnie obsługa iFPka jest dziecinnie prosta, juz po 2 dniach wiedziałem praktycznie wszystko.
Za wadę iFP-ka uznaje trzaski wydobywające się jak się "skacze"(ale tylko na Xtreme 3D włączonym)

U mnie nic takiego nie występuje a firmware to 1.95 UMS

Sony wcale nie jest taki cichy bowiem na maksa głośności jest jak na iRiverza nastawionym na jakieś 25/40 no może 22-albo 23 coś w tym stylu w każdym razie.

Ja nie przekraczam 20 na Epkach ba 17 to u mnie max.

 

P.S. Odtwarzacz pięknie brzmi na ustawieniu metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żadnych pyknięć, trzeszczeń i przeskoków joysticka nie ma, więc będę się upierał, że jedyne wady IFP to niepełna obsługa OGG, WMA i to, że pamięć kończy się na 1 GB. Sa jakeś takie nowości niby tak samo wyglądające, tylko więcej GB, ale czy gra toto tak samo dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po czasie jak słucham iFP-ka zauważylem że Soniacz gra cieplej i ciemniej niż iFP, ale góry też ma więcej niż iRiver. Ogólnie iriverek gra naturalniej, ale Soniacz to wkoncu konkurencja iPoda Shuffle, to by tłumaczyło jego charakterystyke.

 

Własciwie dzwie się dlaczego wcześniej tego nie zauważyłem o_O Być może szukałem różnic nie tam gdzie trzeba... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Czy ifp 799 poprawnie obsługuje pliki ogg w swoim zakresie? Wiem, że na początku utworów są "piknięcia", ale interesuje mnie czy później nie ma jakichś zniekształceń (bo nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności