Skocz do zawartości

Stereo do salonu 15 m2, do 800 zł


jouhou

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szukam sobie jakiegoś zestawu kolumn / monitorów 2.0 do takiego niewielkiego salonu:

 

image.png

 

Na czerwono orientacyjne planowane położenie kolumn - będę starał się rozstawić jak najszerzej da radę.

 

Na same kolumny chciałbym wydać nie więcej niż 800 zł, ewentualnie trochę więcej jeśli byłyby aktywne (chyba fajniejsza opcja). Co do dźwięku to przede wszystkim chciałbym żeby nie było żyletek na górze, ale nie muszą być też przesadnie łagodne - po prostu neutralne. Chcę żeby był bas, może być nawet nieco podbity, byle z jakąś kontrolą i możliwie jak najlepszym zejściem. Ogólnie neutralność z nutą ciepła to chyba coś w co celuję. Muzyka bardzo zróżnicowana, od spokojnej elektroniki, ambientu, popu, do ciężkich metali. Mogą jak najbardziej być vintage, byle jakoś się prezentowały ;)

 

Przejrzałem masę sprzętów na allegro, męczyłem też trochę @Oskar2905 na privie, ale na razie nie udało mi się dojść do jakichś większych konkretów. Wiem że jest sporo podobnych wątków, czytałem wszystkie albo większość, ale jak już było polecane coś co mogłoby mi pasować, to niestety aktualnie zupełnie niedostępne. Nie ukrywam że mam nadzieję kupić coś w najbliższym czasie i średnio mi się widzi polować na konkretny model przez pół roku. Na razie wiem tyle, że najlepiej szukać czegoś z przełomu lat 80/90, na głośnikach seas/vifa/peerless, z niskotonowymi max. 20 cm, unikać kopułek poliwęglanowych i piankowych zawieszeń. Tylko trochę ciężko mi wyłuskać konkretne modele na podstawie tych kryteriów, przynajmniej wśród obecnie dostępnych np. na allegro. W większości przypadków niestety nie dam rady sprawdzić / posłuchać sprzętu osobiście.

 

Inna kwestią będzie dobór toru, ogólnie myślę nad jakimś adapterem BT + wzmacniacz w przypadku pasywnych (muzyka z laptopa, ew. telefonu).

 

Przykładowe, które mnie zainteresowały:

 

Philipsy z MFB, np 585 - chyba mój faworyt ale nic akurat nie ma, przynajmniej w Polsce

Cantony (Karat 200 / GLE 70 / Quinto) - wydawały mi się dobre, ale odradzono mi ze względu na ostrą górę

Braun LS-80 / L8070HE / pokrewne - bardzo mi się podobają, przynajmniej wizualnie ;), ale nie wiem jak to gra, czy też nie będzie ostro

Sony SS-2070 - fajne ale zbyt duże, 2050 mniejsze ale mają niskotonowy wątpliwej jakości

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jouhou napisał:

Na razie wiem tyle, że najlepiej szukać czegoś z przełomu lat 80/90, na głośnikach seas/vifa/peerless, z niskotonowymi max. 20 cm, unikać kopułek poliwęglanowych i piankowych zawieszeń.

To już wiesz wszystko ;) . Reszta to już tylko znajomość  tego co jak gra ;) .Co do tego basowca max 20cm to oczywiście chodzi o twój metraż. Więcej IMO nie ma sensu.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Sony SA S1 z MFB w tej chwili na allegro, realna maksymalna wartość to 700 zł jak dla mnie, bo za około tyle można było kupić używaną całą kompletną wieżę wraz z nimi w licytacji. Mimo to sam dałbym 400 zł i to nie w tej chwili, bo jestem na etapie zakupu 3 innych kolumn Sony w tym jeden bliźniaczy model z MFB.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności