Skocz do zawartości

Słuchawki do spania


paczek68

Rekomendowane odpowiedzi

przepraszam za mały offtop ale za bardzo nie wiem w którym miejscu mogę umieścić moje zapytanie. Może któryś z forumowiczów będzie w stanie mi coś podpowiedzieć . Lubię usypiać słuchając muzyki lub audiobooków ale ponieważ śpię w masce do bezdechu sennego która jest głośna muszę używać słuchawek. Z racji wagi śpię na boku więc jedna muszla uciskając na ucho przytyka mi go, z drugiej strony boję się że spiąc w słuchawkach dokanałowych mogę mieć uszczerbek na słuchu. zastanawiałem się nad zamówieniem jakichś większych padów robionych na zamówienie tylko nie wiem kto robi takie pady. Może ktoś by mi coś podpowiedział. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problemem nie jest długotrwały odsłuch na dokanałowych, bo uszkodzenia słuchu powstają, gdy jest za głośno i nieważne z jakiego źródła (otwarte, czy zamknięte, nagłowne czy dokanałowe). Tutaj nawet słuchawki zamknięte, czy dokanałowe, będą lepsze, bo lepiej tłumią otoczenie (które nie jest ciche w tym przypadku), czyli można ciszej słuchać.

Jedyny problem z dokanałowymi jest taki, że po "zakorkowaniu ucha" podnosi się w nim temperatura i wilgotność, co znacząco zwiększa szybkość namnażania się bakterii. Kiedyś przysnęło mi się w dokanałowych i wyciągnąłem je z uszu po jakichś 3-4 godzinach, po czym poszedłem spać. Jak obudziłem się rano to niestety jedno moje ucho, podatne na zapalenia, miało  jego początki. Na szczęście wyleczyłem dość szybko, bez antybiotyku swoimi sposobami ;).

Dokanałowe nieźle tłumiące i wygodne na tyle, żeby w nich leżeć na boku, to są Audeo, tylko trzeba pamiętać, żeby wyjąć je po powiedzmy max 2 godzinach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bakus1233 napisał:

Właśnie chodziło mi o ten brak wentylacji :) jak już ktoś zaśnie w sluchawkach, to przecież nie wyciagnie ich po 2h.

Ja akurat nagminnie zasypiam w słuchawkach, z tym, że nagłownych. Oczywiście jedyna pozycja w jakiej można to zrobić, to na wznak.

Budzę się po 1-2 godzinach, ściągam słuchawki i idę spać dalej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy masz dokanalowe cała noc czy zamknięte wg mnie nie robi różnicy - tak czy inaczej temperatura rośnie.

Dokanałowe na te 6 czy 8h snu, to moim zdaniem średni pomysł, bardziej pchełki
Pchelki mnie uwieraja. Do spania kupiłem fa1 fiio i jest ok.
Ale tak czy inaczej - po przebudzeniu w nocy zawsze wyjmuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doków W1 pro są genialnie wygodne, sprawdzone doświadczalne można w nich spać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja notorycznie śpię w dokach, często po 5-7 godzin. Ostatnio moje ulubione to Ikko OH1. Lekkie, świetnie leżą, mają niski profil i z wygodą zero problemów. Do tego klasa brzmienie. Spałem w nich na boku i zero bólu po dłuższym leżeniu w tej pozycji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spałem ze wszystkimi słuchawkami IEM. oprócz Orilusów, Audio 64 i Solaris, bo się wygodnie nie da pospać. ucha mi się nie pocą ani nie grzeją, mogę i 15h przespać.

 

najważniejsze - nie wolno słuchać głośno, bo jak się śpi smacznie, to wiadomo że z 10h gra muzyka - ja nie ustawiam timera, bo lubię jak się obudzę, żeby ładnie grało, zwłaszcza w środku nocy, nawet sobie płytę zmienię czasem...

 

najwygodniejsze to seria Flare Audio, tak małe, że znikają w uchu, a pianki są wygodne i trochę oddychają

 

są też specjalnie dedykowane do snu konstrukcje, np:

 

https://dubslabs.com/products/bedphones-sleep-headphones-gen-3-5/path

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myku a takie panie dodają do tych słuchawek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni zabronić takich reklam wprowadzających w błąd. Na zdjęciu powinno być miejsce do wstawienia swojej partnerki. Część być może porzucilaby hobby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi. na razie spię w nausznych. zastanawiałem sie nad kupnem profilowanej poduszki  lub zamówieniem padów specjalnie wyprofilowanych i powiększonych tylko nie wiem za bardzo gdzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, paczek68 napisał:

dzięki za podpowiedzi. na razie spię w nausznych. zastanawiałem sie nad kupnem profilowanej poduszki  lub zamówieniem padów specjalnie wyprofilowanych i powiększonych tylko nie wiem za bardzo gdzie

 

a zdajesz sobie sprawę, że takie pady mogą znacząco zmienić brzmienie słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Perul napisał:

a zdajesz sobie sprawę, że takie pady mogą znacząco zmienić brzmienie słuchawek?

 

W dniu 5.04.2019 o 18:43, paczek68 napisał:

 Lubię usypiać słuchając muzyki lub audiobooków

 

Tu chyba chodzi, bardziej, o wygodę i ergonomię. Brzmienie jest na drugim miejscu, raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności