Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

szukam DAC do iPhone 6 SE z LDAC . IPhone -> DAC ->LDAC -> Słuchawki BT . Budżet 1000 PLN . Z góry dziękuję za wszystkie sugestie. 

 

P.S. Fajnie jak by dekodował MQA :) 

DAC lub DAP :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli "na końcu" toru będą słuchawki BT, to nie ma znaczenia jakiego DACa użyjesz wcześniej, bo to DAC w słuchawkach będzie przetwarzał sygnał cyfrowy na analogowy. Poczytaj o Radsone ES100 i Shanlingu M0. Oba mają LDAC i oba grają bardzo dobrze, można je podłączyć po kablu i używać jako USB DAC (nie wiem jak takie połączenie z iphone, nie mam jabłka), a następnie przesyłać sygnał codeciem LDAC na słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest Fiio BTR-3. W każdym przypadku potrzebujesz odpowiedniego kabla lighthing- usb-c lub micro, 

A co ci da dekodowanie MQA jeśli w źródle nie masz dekodowania? Najlepiej kup sobie DAP-a z odpowiednią funkcjonalnością a chyba słuchawki, które masz pozwalają na podłączenie 2 urządzeń, więc Iphone zostanie telefonem, a DAP da ci muzyke

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc całe przedsięwzięcie do modyfikacji, wg moich propozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by trzeba z iPhone'a po kablu lightning do osobnego DACa, z którego po BT wyślemy LDAC do słuchawek. Ale czy jest taki DAC z komunikacją BT wyjściową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba póki co żaden DAC nie obsługuje MQA (w sumie szkoda trochę p/k Tidala). Producenci nowego Fiio Q5s czy M11 też słowem nie wspominają o MQA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale LG V30 i nowsze obsługują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Najner napisał:

Jeżeli "na końcu" toru będą słuchawki BT, to nie ma znaczenia jakiego DACa użyjesz wcześniej, bo to DAC w słuchawkach będzie przetwarzał sygnał cyfrowy na analogowy. Poczytaj o Radsone ES100 i Shanlingu M0. Oba mają LDAC i oba grają bardzo dobrze, można je podłączyć po kablu i używać jako USB DAC (nie wiem jak takie połączenie z iphone, nie mam jabłka), a następnie przesyłać sygnał codeciem LDAC na słuchawki. 

M0 posiadam  i w funkcji DAC po lighthing działa tylko po kablu, nie ma możliwości jednoczesnego funkcjonowania DAC i transmisji BT .

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

iPhone nie będzie miał kodeka LDAC...

To wiem stąd temat.

6 godzin temu, Jaro54 napisał:

I jest Fiio BTR-3. W każdym przypadku potrzebujesz odpowiedniego kabla lighthing- usb-c lub micro, 

A co ci da dekodowanie MQA jeśli w źródle nie masz dekodowania? Najlepiej kup sobie DAP-a z odpowiednią funkcjonalnością a chyba słuchawki, które masz pozwalają na podłączenie 2 urządzeń, więc Iphone zostanie telefonem, a DAP da ci muzyke

Czy ktoś posiada Fiio BTR-3 i jest w stanie potwierdzić ,że działa jako DAC oraz BT LDAC równocześnie jako transmiter ? 

Upieram się przy jabłku , bo służy jako źródło z Tidal Masters.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na LG też masz od dłuższego czasu Master. BTR-3 nie będzie działał tak jak chcesz, albo dac po kablu albo BT 

No i japko nie obsługuje sprzętowo MQA, nie będziesz miał za bardzo pożytku z Master 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Jaro54 napisał:

Na LG też masz od dłuższego czasu Master. BTR-3 nie będzie działał tak jak chcesz, albo dac po kablu albo BT 

No i japko nie obsługuje sprzętowo MQA, nie będziesz miał za bardzo pożytku z Master 

Z MQA nie zgodzę się z kolegą , ponieważ podłączałem pod jabłko DFR i następowało pełne dekodowanie MQA ( ważka w kolorze magenta)  :)

2 godziny temu, Joseph_k78 napisał:

Chyba póki co żaden DAC nie obsługuje MQA (w sumie szkoda trochę p/k Tidala). Producenci nowego Fiio Q5s czy M11 też słowem nie wspominają o MQA.

Owszem obsługuje DFR  i DFB :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bierz z Playa lub Orange LG V30 lub G7 i wtedy zobaczysz co naprawdę potrafią te soniacze. A IPhone jako telefon, ewentualnie jako router też 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednam Fiio M11 prześle muzykę po BT w trybie USB DAC

"Two-way USB2.0 Bluetooth transmit LDAC/aptX/aptX HD/SBC(Available when playing on M11 or using M11 as USB DAC)"

Tak więc da się połączyć z Jabłkiem i przesłać LDAC do słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale na M11. I kosztuje bez opłat 460$ plus ewentualne 105,8$ VAT plus osiemnaście z groszami obsługi celnej czyli ok 2200 PLN. Jak zwykle z japkami kupa kasy by wykrzesac coś z nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie opcja z LG będzie chyba najlepsza , szukałem innego rozwiązania ponieważ jabłko jest integralną częścią całego systemu i tak zostanie . Nie za bardzo chciałem nosić drugi telefon , poza tym sony obsługuje na raz tylko jedno źródło . No cóż ale ż.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Życie to sztuka kompromisów ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale na M11. I kosztuje bez opłat 460$ plus ewentualne 105,8$ VAT plus osiemnaście z groszami obsługi celnej czyli ok 2200 PLN. Jak zwykle z japkami kupa kasy by wykrzesac coś z nich. 
Wiem. To byłoby mijanie się z celem. Ale jakaś opcja ostatecznie jest



Nie za bardzo chciałem nosić drugi telefon


Cóż, w przypadku iPhone'a i tak zawsze musiało by to być jakieś drugie urządzenie (DAC).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ale daleko poza budżetem :) no i wielkość paletki do tenisa stołowego ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może ktoś na forum ma na zbyciu LG albo zamieni na inne graty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Faktycznie opcja z LG będzie chyba najlepsza

 

Razem z ojcem zamówiliśmy właśnie niebieską V30 na raty w play24 za 1444 zł. Formularz wypełniony, czekamy jedynie na decyzję banku. Pomimo że ojciec emeryt trzeba było podać datę zatrudnienia. Nie wiem czy trzeba było to odczytać jako początek pobierania emerytury. Wpisaliśmy rok jego rzeczywistego zatrudnienia, mam nadzieję że nie będzie to rzeczywiście odczytane jako początek pobierania emerytury

 



Faktycznie opcja z LG będzie chyba najlepsza


I jeszcze jedna opcja, szybkie przełączanie pomiędzy BT a V30, bez konieczności wyłączania BT. Po wysunięciu belki powiadomień2ee93da8d48ec08d7ce3d58d2c98dc33.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności