Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poczyniłem sobie przewód...


davenieadiofil

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie ostatnio świetny przewód zasilający :) Miedź monokrystaliczna 3 x 16AWG, każda żyła w izolacji PTFE, a całość w ozdobnym, rozciągliwym nylonie. Bardzo ciekawie wpływa na dźwięk lekko rozjaśniając system i dodając nieco przestrzeni. Słuchałem wraz z Gato Audio DIA-400S i tam bardzo dobrze sobie poradził z prezentacją wokali - bardzo płynna, dość przestrzenna i subtelnie cofnięta może o ćwierć kroku. No i jeszcze ten wygląd... kabelek udał się całkiem nieźle :D

 

20190401_203527-01.thumb.jpeg.135c53ebc41bb3e414e7c60827dfea3b.jpeg20190401_203518-01.thumb.jpeg.e599339a5352c504dbf7b0078d54801a.jpeg

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji to zbieram chętnych na druty, na razie powyższa sztuka czeka na nowego właściciela :) Chętni niechaj skrobną coś do mnie w wiadomości prywatnej tu na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bakus1233 napisał:

Nie wątpię, że taki gruby kabel gra słabo :D

 

To to jeszcze cienki jest :D W planach siedmio-żyłowe ze srebra i z ciekawszą geometrią, ale na razie jest to co jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mam ubaw, jak czytam o cudach w kablu sieciowym.
Co tam, że do gniazdka w ścianie idą kilometry badziewnego przewodu, te ostatnie
1,5m uczyni Cię szczęśliwym. Oby tak było.

 

Ostatnio obśmiałem się jak norka, kiedy kumpel pokazywał mi, jak polepszył się obraz
w TV po podpięciu "cudnej" listwy zasilającej. Nastawienie czyni efekt.

Edytowane przez holdegron
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@holdegron - sama listwa zasilająca nic nie zrobi w jakości obrazu chyba, że poprzednia iskrzyła, albo zbierała wszystkie przepięcia. Jak nowa listwa ma jakieś tłumiki czy kondycjoner to po prostu naprawi część problemów - teoretycznie może nastąpić poprawa nawet dla sceptyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, holdegron napisał:

Zawsze mam ubaw, jak czytam o cudach w kablu sieciowym.
Co tam, że do gniazdka w ścianie idą kilometry badziewnego przewodu, te ostatnie
1,5m uczyni Cię szczęśliwym. Oby tak było.

 

Ostatnio obśmiałem się jak norka, kiedy kumpel pokazywał mi, jak polepszył się obraz
w TV po podpięciu "cudnej" listwy zasilającej. Nastawienie czyni efekt.

Nie ma ludzi zdrowych, są tylko nie zdiagnozowani.

Michał

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sn4ke napisał:

sama listwa zasilająca nic nie zrobi w jakości obrazu chyba, że poprzednia iskrzyła, albo zbierała wszystkie przepięcia

Jakbyś zajrzał do środka TV, to zobaczysz, że pierwszy po gniazdku jest filtr, który wycina zakłócenia wchodzące i wychodzące.
A następna jest przetwornica. Poczytaj na necie jak działa. Tyle.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności