Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO M11


Corvin74

Rekomendowane odpowiedzi

Po czterech dniach raczej wygrzewania (na monkach capucino balansino) niż słuchania, mam więcej basu niż z pudełka. Bas jest na Momentum M2. Na moich ulubionych Ath-EW9 po balansie bas jest też, ale to nie on mnie angażuje-  bogactwo wyższych tonów, ich pozycjowanie, ilość i jakość (u mnie- po przesiadce z FiiO X5III) może powodować przesyt i wrażenie nieładu. Ja jestem zadowolony.

Sam system chodzi bardzo płynnie: mogę mieć równocześnie otwartego Tidala i Fiio Music i porównywać jakość nagrań z obu źródeł praktycznie bez przerw. Tidal wrzuca płyty do offline błyskawicznie. Spolszczenie menu jest bez zarzutu, samego odtwarzacza FiiO ma parę literówek, ale nieuciążliwych. Zimny, niebieski ekran można ocieplić dostępną w Apk Pure "Twilight", tryb uśpienia nie drenuje baterii, USB-C ładuje szybko. Mi pasuje.

A jak wypada do iBasso DX220? Na oko, o wiele delikatniej- nie ma bumpera ani stref zgniotu, więc wypadnie raz i d... zbita. Czyli pewnie iBasso lepszy ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czterech dniach raczej wygrzewania (na monkach capucino balansino) niż słuchania, mam więcej basu niż z pudełka. Bas jest na Momentum M2. Na moich ulubionych Ath-EW9 po balansie bas jest też, ale to nie on mnie angażuje-  bogactwo wyższych tonów, ich pozycjowanie, ilość i jakość (u mnie- po przesiadce z FiiO X5III) może powodować przesyt i wrażenie nieładu. Ja jestem zadowolony.
Sam system chodzi bardzo płynnie: mogę mieć równocześnie otwartego Tidala i Fiio Music i porównywać jakość nagrań z obu źródeł praktycznie bez przerw. Tidal wrzuca płyty do offline błyskawicznie. Spolszczenie menu jest bez zarzutu, samego odtwarzacza FiiO ma parę literówek, ale nieuciążliwych. Zimny, niebieski ekran można ocieplić dostępną w Apk Pure "Twilight", tryb uśpienia nie drenuje baterii, USB-C ładuje szybko. Mi pasuje.
A jak wypada do iBasso DX220? Na oko, o wiele delikatniej- nie ma bumpera ani stref zgniotu, więc wypadnie raz i d... zbita. Czyli pewnie iBasso lepszy
Piszesz o m11 prp ,czy m11?

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam- trafiła się okazja sprzedać X5III (uff!) to "stłukłem świnkę" i dzień później wziąłem M11Pro, jak tylko weszły na stan mp3Store. 

Na minus:

- brak etui, bumpera i nie planują wydania, a ponoć jest git grubszy i etui M11 nie pasuje. 

- większa bateria a krótszy czas działania, mocniej się grzeje i może stąd brak bumpera.

- tylko jeden slot micro sd, więc mam połowę podręcznej muzyki i częściej sięgam do Tidala. 

Na plus: pewnie o 15% lepsza separacja i holografia, o 12% wyższa czystość i tak dalej ☺ 

Gdybym miał M11 (w cenie preorderu albo dziś- komisowej) kompletnie bym się nie rozpraszał obecnością Pro. Jakby ktoś-coś, to mogę na 24 godziny udostępnić do badań porównawczych. Zapraszam: Warszawa, Ursynów "na metrze".

Edytowane przez Lucky-Luke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego m11 pro już zwróciłem.

Moim zdaniem nie warto płacić 3 kafle za niuanse, w porównaniu do note 8 może i są lepsze wyższe tony, średnica bass bardziej kontrolowany ale żeby przelaczac słuchawki 10 razy aby usłyszeć różnice? Zatrzymam 3 kafle w portfelu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bols244 napisał:

Moim zdaniem nie warto płacić 3 kafle za niuanse, w porównaniu do note 8 może i są lepsze wyższe tony, średnica bass bardziej kontrolowany ale żeby przelaczac słuchawki 10 razy aby usłyszeć różnice?

Hej, coś oprócz Fidelio do niego podłaczałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu słuchania absolutnie niczego mi w niskich tonach nie brakuje. Czy to w muzyce elektronicznej, czy w jazzie- wszystko gra jak należy. Nie jestem tak osluchany, żeby opisać przewagi soniczne nad konkurencją, mogę za to zauważyć kilka różnic z FiiO X5III:

- tylna szyba (ponoć tworzywo PET) rysuje się masakrycznie i trzeba nakleić choćby silikonowe stopery do szafek z Ikei, żeby był dystans od podłoża,

- przednia szyba hard, ale oleofobowa- ślizga się i może spaść z mebla na glebę- ołówek się nie sturla, a FiiO jeździ

- brak bumpera, czy etui bardzo doskwiera, ja chowam póki co do filcowych etui po dyskach 2,5 cala,

- system Android szybko działa i szybko ubija: zapauzuję Tidala na pół minuty, wciskam play i czekam 10 sekund aż powstanie i wznowi odtwarzanie. 

 

Od biedy to tyle żalów, poza tym wszystko pod ręką, YouTube: koncerty odtwarza na cały ekran, dzielenie ekranu działa, WiFi śmiga piorunem, pamięć wewnętrzna pliki ogarnia błyskawicznie, bluetooth jest bezkresny i nie prądożerny, nawet "ciepły kocyk"- tryb DSD- nie drenuje baterii jakoś nieprzyzwoicie, a USB-C ładuje jak trzeba. Słowem: nie ma się na co uskarzać. Wreszcie mam inteligentnie pamiętliwy poziom głośności: kiedy słucham po balansie na poziomie 40 i w pracy przełączę na nadawanie bluetooth, to bestia pamięta, że wczoraj ustawiłem głośność 100 dla transmisji bluetooth. Uff! Trzy lata po dwa razy dziennie się za to modliłem nad X5III. A kółeczko głośności chodzi lekko jak trzeba, a ekran się wybudza dwutapnięciem, a dioda świeci (w końcu!) gdy się ładuje i gaśnie gdy 100%. Slowem: kompletnie wszystkomający DAP.

Sorry- no, rozgadałem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Lucky-Luke said:

Po tygodniu słuchania absolutnie niczego mi w niskich tonach nie brakuje. Czy to w muzyce elektronicznej, czy w jazzie- wszystko gra jak należy. Nie jestem tak osluchany, żeby opisać przewagi soniczne nad konkurencją, mogę za to zauważyć kilka różnic z FiiO X5III:

- tylna szyba (ponoć tworzywo PET) rysuje się masakrycznie i trzeba nakleić choćby silikonowe stopery do szafek z Ikei, żeby był dystans od podłoża,

- przednia szyba hard, ale oleofobowa- ślizga się i może spaść z mebla na glebę- ołówek się nie sturla, a FiiO jeździ

- brak bumpera, czy etui bardzo doskwiera, ja chowam póki co do filcowych etui po dyskach 2,5 cala,

- system Android szybko działa i szybko ubija: zapauzuję Tidala na pół minuty, wciskam play i czekam 10 sekund aż powstanie i wznowi odtwarzanie. 

 

Od biedy to tyle żalów, poza tym wszystko pod ręką, YouTube: koncerty odtwarza na cały ekran, dzielenie ekranu działa, WiFi śmiga piorunem, pamięć wewnętrzna pliki ogarnia błyskawicznie, bluetooth jest bezkresny i nie prądożerny, nawet "ciepły kocyk"- tryb DSD- nie drenuje baterii jakoś nieprzyzwoicie, a USB-C ładuje jak trzeba. Słowem: nie ma się na co uskarzać. Wreszcie mam inteligentnie pamiętliwy poziom głośności: kiedy słucham po balansie na poziomie 40 i w pracy przełączę na nadawanie bluetooth, to bestia pamięta, że wczoraj ustawiłem głośność 100 dla transmisji bluetooth. Uff! Trzy lata po dwa razy dziennie się za to modliłem nad X5III. A kółeczko głośności chodzi lekko jak trzeba, a ekran się wybudza dwutapnięciem, a dioda świeci (w końcu!) gdy się ładuje i gaśnie gdy 100%. Slowem: kompletnie wszystkomający DAP.

Sorry- no, rozgadałem się.

Czy na zwykłym wyjściu jest słyszalnie gorzej niż na bal ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




- tylna szyba (ponoć tworzywo PET) rysuje się masakrycznie i trzeba nakleić choćby silikonowe stopery do szafek z Ikei, żeby był dystans od podłoża,
- przednia szyba hard, ale oleofobowa- ślizga się i może spaść z mebla na glebę- ołówek się nie sturla, a FiiO jeździ
- brak bumpera, czy etui bardzo doskwiera, ja chowam póki co do filcowych etui po dyskach 2,5 cala,
- system Android szybko działa i szybko ubija: zapauzuję Tidala na pół minuty, wciskam play i czekam 10 sekund aż powstanie i wznowi odtwarzanie. 

(...) a dioda świeci (w końcu!) gdy się ładuje i gaśnie gdy 100%.


Dokup sobie oryginalne etui skórzane, jest bardzo wygodne, eleganckie i super wykonane. Tył zabezpieczony lewą stroną skóry. Ja na swoim nie mam żadnych śladów użytkowania.

Bumper był w zestawie do Fiio. Nie masz? Może bym Ci swoje odsprzedał ;)

Co do Tidala to imho nie jest to wina systemu, tylko aplikacji Tidal. Taki sam problem miałem na pioneerze xdp-100r. Jakby Tidal nie do końca współpracował z przyciskami mechanicznymi do sterowania odtwarzaniem. Przy wyłączonym ekranie i wznowieniu odtwarzania pomaga wybudzenie ekranu aby odtwarzanie ruszyło. Nie sprawdzałem w sumie czy odtwarzanie samo ruszy czy nie. Mówisz, że 10 sekund potrzeba?

A co do diody to szkoda, że nie dodali kolorków zależnie od odtwarzanych plików i ich jakości, jak w M9 :)

Czy na zwykłym wyjściu jest słyszalnie gorzej niż na bal ? 
Osobiście nie zauważyłem jakichś różnic :) Oczywiście poza mocą.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, x X x napisał:


 

 


Dokup sobie oryginalne etui skórzane, jest bardzo wygodne, eleganckie i super wykonane. Tył zabezpieczony lewą stroną skóry. Ja na swoim nie mam żadnych śladów użytkowania.

Bumper był w zestawie do Fiio. Nie masz? Może bym Ci swoje odsprzedał ☺

 

Fiio pisało, że Pro jest o 1mm grubszy, więc nie dołączyli bumpera i nie zamierzają w przyszłości. W tygodniu skoczę do mp3store porównać. I dziękuję za pomocną dłoń ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2019 o 22:05, Lucky-Luke napisał:

Fiio pisało, że Pro jest o 1mm grubszy, więc nie dołączyli bumpera i nie zamierzają w przyszłości. W tygodniu skoczę do mp3store porównać. I dziękuję za pomocną dłoń ☺

 

Jest jeszcze coś takiego na M11:

 

https://pl.aliexpress.com/item/33037027595.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4c652c0b9YztK6&algo_pvid=c2499449-e9da-4d22-918c-03911a0e27d1&algo_expid=c2499449-e9da-4d22-918c-03911a0e27d1-2&btsid=00b4ac00-d1db-4fa1-8acd-f4d5044e647c&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_6,searchweb201603_55

 

Wydaje mi się, że to etui pojawiło się w sprzedaży wczesniej, niż etui producenta na M11, więc może mają w planach wypuszczenie czegoś na M11 PRO, a może to pasuje?

 

A tak btw co do grubości, można by pomyśleć nad ściągnięciem z ekranu szkiełka, wtedy może by pasowały te oryginalne :P Zmierz swój odtwarzacz ile ma grubości,  ale od frontu do krawędzi obudowy, a nie ze szkłem. Mój ma 16,10 mm ze szkłem, 15,30 mm bez frontowego szkła (wg. Fiio 15.5mm w M11 vs 16.5mm w M11 PRO, więc jak widać faktyczna różnica może być).

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2019 o 11:37, robertos napisał:

recenzja M11 vs iBasso DX220:

 

 

Lubię tego gostka 

W dniu 13.09.2019 o 12:39, Veechu napisał:

Krtos moze cos poradzic ? ten załączony program Fiio jest naprawdę upierdliwy 

okno nie daja możliwości zarzadzania plikami i folderami - ktos ma no to radę ??

hej, rozgryzłeś temat ? też maczek jestem. Napisz proszę jak się w tym odnajdujesz . dzięki z gory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2019 o 12:39, Veechu napisał:

Krtos moze cos poradzic ? ten załączony program Fiio jest naprawdę upierdliwy 

okno nie daja możliwości zarzadzania plikami i folderami - ktos ma no to radę ??

Poradziłeś sobie ? też na mac'u jeżdzę i jakoś daje radę przerzucać te pliki. Ja na kartę w playerze wrzucam pliki . 

Kupiłem M11 tydzień temu i trochę mnie brak google play martwi - przez apk nie mogę kupic pełnych wersji playerow jak audioamp . 

Bądźmy w kontakcie - może temat zalożyć android DAP + Mac? 

pozdro 

26 minut temu, baba napisał:

Poradziłeś sobie ? też na mac'u jeżdzę i jakoś daje radę przerzucać te pliki. Ja na kartę w playerze wrzucam pliki . 

Kupiłem M11 tydzień temu i trochę mnie brak google play martwi - przez apk nie mogę kupic pełnych wersji playerow jak audioamp . 

Bądźmy w kontakcie - może temat zalożyć android DAP + Mac? 

pozdro 

jak coś to mogę wrzucić sreeny jak spodlączę sprzęt 

W dniu 1.07.2019 o 12:02, rafik87 napisał:

To już musisz sprawdzić sam czy Ci hiby będzie pasował. Z alternatywnych odtwarzaczy to niestety w przypadku m11 nie poszalejemy z racji braku sklepu Google, płatne playery potrzebują sklepu do sprawdzenia oryginalności licencji a skoro sklepu brak (przynajmniej na obecną chwilę) to nie będą działać. Ja osobiście używałem USB Audio Player Pro i ubolewam nad jego brakiem. Z innych aplikacji mozna spróbować PowerAmpa zainstalować podobno działa.

 

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Hej, 

 

Szukając możliwośćią obejścia braku Google Play trafilem na kola, który zaintalował AMAZON MARKET z poziomu przeglądarki.

Faktycznie instalacja działa i mogę polączyć swoj konto. Czy to jest lekarswo na Google Play - muszę sprawdzić jak będę miał więcej czasu - może ktoś obczaił temat?

 

Chętnie skumam się z mixerami Android DAP + Mac .

Miłego Tęczowego :)

 

 

Edytowane przez baba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, baba napisał:

 

 

Szukając możliwośćią obejścia braku Google Play trafilem na kola, który zaintalował AMAZON MARKET z poziomu przeglądarki.

Faktycznie instalacja działa i mogę polączyć swoj konto. Czy to jest lekarswo na Google Play - muszę sprawdzić jak będę miał więcej czasu - może ktoś obczaił temat?

 

 

Można się zalogować na konto Google Play ale i tak nic nie ścuągniesz i nie zaistalujesz bo przy opcji instalowania nie widnieje urządzenie Fiio M11

IMG_20191025_183012.jpg

Edytowane przez tomo75
Dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tomo75 napisał:

Można się zalogować na konto Google Play ale i tak nic nie ścuągniesz i nie zaistalujesz bo przy opcji instalowania nie widnieje urządzenie Fiio M11

IMG_20191025_183012.jpg

Hej, wiadomo, ze nie ma współpracy z Google Play. Ja piszę o Amazon App . Store jednak . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baba napisał:

Hej, wiadomo, ze nie ma współpracy z Google Play. Ja piszę o Amazon App . Store jednak . 

Już wiem o co Ci chodzi.Próbowałem kupić dziś ale nie miałem karty zapisanej.I to chyba może wypalić

 EDIT;Zakupiłem apke i zainstalował bez problemu.Tylko jednak nie wszystko jest.Ważne że jest mój ulubiony playerek który i tak w sumie mam w pełnej wersji :)

Edytowane przez tomo75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Hej, 
 
Szukając możliwośćią obejścia braku Google Play trafilem na kola, który zaintalował
z poziomu przeglądarki.
Faktycznie instalacja działa i mogę polączyć swoj konto. Czy to jest lekarswo na Google Play - muszę sprawdzić jak będę miał więcej czasu - może ktoś obczaił temat?  


Na DX220 apka ta mi się wywalała. Zainstalowałem, bo chciałem ponownie zakupić UAPP i Bubble UPnP, skoro GP nie działał. Ostatecznie skończyłem z GP na Lurkerze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Joseph_k78 napisał:


Ja zainstalowałem Amazon Market i podpiąłem swoje konto - i mogę instalować stamtąd aplikacje. Mam Fiio M11. Nie próbowałem jeszcze płatnych apek - mam nadzieję, że nawet mogę jakąś kupić przez komp i ściągnąć z konta Amazon


Na DX220 apka ta mi się wywalała. Zainstalowałem, bo chciałem ponownie zakupić UAPP i Bubble UPnP, skoro GP nie działał. Ostatecznie skończyłem z GP na Lurkerze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nowy wersja firmowej aplikacji FiiO Music dla iOS,Android,M11/M11PRO and X5III/X7/X7MKII

https://www.fiio.com/newsinfo/342482.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności