Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FiiO M11


Corvin74

Rekomendowane odpowiedzi

A ja z innej beczki.Ktoś używał odtwarzacza HiBy Music?

Warto sie przerzucić ewentualnie co polecacie zamiast fabrycznego playera

To już musisz sprawdzić sam czy Ci hiby będzie pasował. Z alternatywnych odtwarzaczy to niestety w przypadku m11 nie poszalejemy z racji braku sklepu Google, płatne playery potrzebują sklepu do sprawdzenia oryginalności licencji a skoro sklepu brak (przynajmniej na obecną chwilę) to nie będą działać. Ja osobiście używałem USB Audio Player Pro i ubolewam nad jego brakiem. Z innych aplikacji mozna spróbować PowerAmpa zainstalować podobno działa.

 

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafik87 napisał:

 Z innych aplikacji można spróbować PowerAmpa zainstalować podobno działa

na APKPure masz Neutrona i chyba darmowy jest. A co do HiBy to nawet spoko

Edytowane przez tomo75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, x X x napisał:

Najnowszy Tidal High Quality + WiFi 2,4 G z OnePlus 6 + najnowszy soft na M11 + Sony WH-1000XM3 + LDAC Quality = lekko niestabilne połączenie. Ale zauważyłem tylko na Tidalu, więc nie wiem czy to kwestia zakłóceń na linii WiFi - BT, czy softwarowy problem.

 

 

 

A nie lepiej prosto z telefonu do słuchawek przez LDAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, x X x napisał:

Nie po to kupiłem M11 aby słuchać muzyki z telefonu 😜

 

Docelowo będę słuchał offline na FiiO, ale to za jakiś czas jak uaktywnię sobie HiFi, a tymczasem to nie problem dla mnie odpalić hotspota.

 

Ale co konkretnie zyskujesz przepuszczając dane przez M11?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale co konkretnie zyskujesz przepuszczając dane przez M11?
Nie wiem czy coś zyskuje czy nie (chyba kodek i jakość przesyłu nie jest niezależna od źródła), ale nie napisałem tego by dyskutować czy warto czy nie. Jeżeli to problem softwarowy to warto by to zgłosić do FiiO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, x X x napisał:
1 godzinę temu, Spawn napisał:
 
Ale co konkretnie zyskujesz przepuszczając dane przez M11?

Nie wiem czy coś zyskuje czy nie (chyba kodek i jakość przesyłu nie jest niezależna od źródła), ale nie napisałem tego by dyskutować czy warto czy nie. Jeżeli to problem softwarowy to warto by to zgłosić do FiiO.

Spawnowi chyba chodzi bardziej o to, że obróbkę dźwięku i tak bierze na siebie DAC w Sonkach, więc dodanie do toru M11 raczej tutaj nic nie wnosi ;) No może oprócz tego, że jest mniej wygodnie, tracisz więcej baterii w Oneplusie i w Fiio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że w albumach 24/96 pomiędzy utworami (jeżeli jest cisza na końcu utworu) jest duży szum? Czy to specyfika tego typu realizacji, czy to wychodzi z odtwarzacza? Mam kilka takich albumów i na każdym jest tak samo.

 

Edit:

 

Heh nie musi być to cisza na końcu albumu. Słychać to dobrze na kawałku Tool - Wings of Marie (part 1), mam plik we flacu 24/96 i mp3 16/44,1 320 kbps, na mp3 cisza, a we flacu słychać tak jakby coś wiało w tle ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, x X x napisał:

Heh nie musi być to cisza na końcu albumu. Słychać to dobrze na kawałku Tool - Wings of Marie (part 1), mam plik we flacu 24/96 i mp3 16/44,1 320 kbps, na mp3 cisza, a we flacu słychać tak jakby coś wiało w tle ;)

 

 

Popraw mnie jak żle rozumuje,czy to nie jest tak że pasmo szumów w mp3 zostało wycięte ? We flac-u masz bez kompresji.Co do szumów też czasem słyszę ale nie we wszystkich.Więc może to wina albumów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw mnie jak żle rozumuje,czy to nie jest tak że pasmo szumów w mp3 zostało wycięte ? We flac-u masz bez kompresji.Co do szumów też czasem słyszę ale nie we wszystkich.Więc może to wina albumów

To już muszą się tęższe głowy wypowiedzieć, brzmi to logicznie i w sumie cholera na plus pliku skompresowanego. Pytanie gdzie w tych albumach jest granica szumu, a ew. elementy oryginalnego nagrania, które zostały wycięte przy okazji wycinania szumów.

 

Osobiście dopiero zaczynam wchodzić w tego typu realizacje, wcześniej nie korzystałem z takich plików (co najwyżej flac 16/44,1/48) i jest mi to obce (bynajmniej nie odnotowywałem takich artefaktów w typowym flacu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie coś zauważyłem na Onkyo DP-X1 i także, zdaje mi się, na LG V30. Utwór się kończy fading outem i przy samym końcu dźwięk nagle rwie się z efektem tego szumu. Może to trochę zależy od zastosowanego gaina oraz słuchawek? Miało to miejsce przy HG na Onkyo i trybie 50Ω na V30, na Vsonikach gr07. Na innych sluchawkach szczerze mówiąc nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie coś zauważyłem na Onkyo DP-X1 i także, zdaje mi się, na LG V30. Utwór się kończy fading outem i przy samym końcu dźwięk nagle rwie się z efektem tego szumu. Może to trochę zależy od zastosowanego gaina oraz słuchawek? Miało to miejsce przy HG na Onkyo i trybie 50Ω na V30, na Vsonikach gr07. Na innych sluchawkach szczerze mówiąc nie pamiętam.
U mnie na 1000XM3 po LDAC Quality ;) Sprawdzę po kablu, ale pewnie będzie to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że opisywany problem jest związany z masteringiem albumu, bo jednak nie na wszystkich tego typu albumach zachodzi to zjawisko. No bicz tematu nie było :)

Ale mam inny ;)

Czy kojarzy ktoś jakieś narzędzie dzięki któremu będę mógł na Windows 10 zarządzać biblioteką bezpośrednio na FiiO? Chciałbym przeglądać bibliotekę, sprawdzić co pasowało by zaktualizować (jeżeli chodzi o jakość zgromadzonej muzyki), może zedytować tagi. Chciałbym też masowo (bądź od biedy ręcznie) zaktualizować nazwy wszystkich folderów z albumami w znacznik jakości muzyki wewnątrz (np. "[24@96]" lub coś w tym stylu), więc dobrze by było aby aplikacja to potrafiła bądź pokazywała dane o utworach w bibliotece.

Nie wiem, czy Groove to potrafi? Jeszcze nie sprawdzałem. Foobar2000 względnie fajnie pokazuje informacje, ale nie obsługuje urządzeń MTP (bynajmniej nie znalazłem do tego wtyczki), oio. W ostateczności mogę ogarnąć to na jakiejś dystrybucji linuksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zadziała z androidem ale ja używam AIMP do edycji tagów wsadowo dla całego albumu lub wieloplytowej składanki. Zresztą do ripowania też go używam. Dużo wygodniejszy i szersze możliwości niż Foobar 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak zadziała z androidem ale ja używam AIMP do edycji tagów wsadowo dla całego albumu lub wieloplytowej składanki. Zresztą do ripowania też go używam. Dużo wygodniejszy i szersze możliwości niż Foobar 

Do edycji tagów używam mp3tag, ale on nie działa na danych z urządzenia mtp. Sprawdzę aimpa, dzięki. W takich sytuacjach przydał by się iTunes default_wink.png 

Edit:

W sumie mógłbym spróbować z iTunes default_wink.png

 

Edit2:

W sumie truje internetowi dupę o jakąś solucję (która wygląda na to, że nie istnieje), a przecież całą muzykę mam na karcie... -_-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera  M11Pro ma być w Londynie - 27 lipca, pewnie wtedy będzie więcej informacji.

info na stronie FiiO

https://www.fiio.com/newsinfo/273594.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności