Skocz do zawartości

Bateria to priorytet - nowy DAP


Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie posiadam XDuoo X3 II który natywnie był kupowany z myślą o mocy do napędzenia słuchawek. Teraz kiedy porzuciłem wszystko dla IEMek pomyślałem nad zmianą DAPa na taki z którego uzyskam czas pracy dłuższy niż 11 godzin, ale też X3 II ma bardzo fajne feature'y które chciałbym zachować w nowym grajku dlatego moje wymagania są następujące:

- USB-C

- BT dwukierunkowe (bez jakoś przeżyje)

- Bateria 13h+

- Fizyczne przyciski

Budżet jaki mam na to wynosi ~1000 zł, nówki, używki

Najbardziej do wymagań pasuje Shanling M3S ale niestety już go nie produkują. Też wolałbym żeby nie miał on Androida. Nie będę w ogóle korzystał z jego funkcjonalności a bateria i tak poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, requal napisał:

Dapy od Sony maja dobry czas pracy. 

WM-Port doprowadzi mnie do depresji... poza tym z tego co czytam to szumią na IEMkach więc będzie słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zerknij na amazonie na HiFi Walker H2. Mam H9 i dźwiękowo rewelacyjny, spora moc, brak szumów. Pracuje toto ok 25 godzin, jedyny mankament to brak usb-c.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sony NW-A35, 45, 55 (jeszcze niedostępny w PL, ale można ściągnąć). Nie frustruje w obsłudze, bateria trzyma rewelacyjnie, a i gra przyzwoicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli głównie chodzi o baterię to Cowon  Plenue D kładzie wszystkie odtwarzacze na łopatki z czasem odtwarzania ~ 100 godzin 
Tak, wiem, mocno się nad nim zastanawiałem ale nie ma BT i to trochę boli jak już daje za grajka tego tysiączka... Poza tym widziałem wiele opinii że niemiłosiernie szumi na IEMkach.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 na HF ma dobre opinie, głównie właśnie na jego prehistoryczne oprogramowanie i braki funkcjonalności użytkownicy narzekają, brak BT, brak USB DAC, formatowanie karty do FAT32 i jakieś tam inne manewry. Bo co do samego dźwięku i jakości wykonania bardzo pozytywne opinie relacja cena/jakość. Ale D2 to już powyżej tysiaczka... więc w sumie nie ma w ogóle tematu.

Edytowane przez czaps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 na HF ma dobre opinie, głównie właśnie na jego prehistoryczne oprogramowanie i braki funkcjonalności użytkownicy narzekają, brak BT, brak USB DAC, formatowanie karty do FAT32 i jakieś tam inne manewry. Bo co do samego dźwięku i jakości wykonania bardzo pozytywne opinie relacja cena/jakość. Ale D2 to już powyżej tysiaczka... więc w sumie nie ma w ogóle tematu.
Zastanawiałem się nad D2 bo myślę sobie będzie miał USB C... Niestety pomyliłem się...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bigmaras napisał:

@BitWolf ibasso dx120 powinien spełnić wymagania o ile z BT jesteś w stanie zrezygnować

No właśnie kwestia w tym, że jeżeli już byłbym z BT w stanie zrezygnować to o wiele bardziej jestem skłonny pójść w stronę Plenue D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, userfrom napisał:

Fiio M6 spełnia Twoje wymagania (oprócz ekranu dotykowego).

No właśnie najbardziej mnie boli ekran dotykowy.
Za każdym razem kiedy będę chciał zmienić utwór muszę wyciągać DAPa z kieszeni i włączać ekran.
A tak poza tym Android :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BitWolf napisał:

No właśnie kwestia w tym, że jeżeli już byłbym z BT w stanie zrezygnować to o wiele bardziej jestem skłonny pójść w stronę Plenue D.

 

Weż plenue, ja ci podeśle dx120 i sam zobaczysz co lepiej leży. Wirtualnie nie ma co debatować.

 

4 minuty temu, userfrom napisał:

Fiio M6 spełnia Twoje wymagania (oprócz ekranu dotykowego).

 

70mW na wyjściu do raczej mało wpasowuje się w wymagania co do mocy mając jej nie wiele więcej od sansy clip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bigmaras napisał:

70mW na wyjściu do raczej mało wpasowuje się w wymagania co do mocy mając jej nie wiele więcej od sansy clip

Tyle że właśnie kwestia w tym, że wolę by mocy miał mniej jeżeli dzięki temu mam zyskać lepszy czas na baterii...
Tak jak mówiłem teraz już pod niego będą podpinane tylko IEMki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BitWolf napisał:

Tyle że właśnie kwestia w tym, że wolę by mocy miał mniej jeżeli dzięki temu mam zyskać lepszy czas na baterii...
Tak jak mówiłem teraz już pod niego będą podpinane tylko IEMki.

 

tylko dx120 i tak ma dłuższy czas mimo zupełnie innej klasy sprzętu ;)

najlepiej porównaj samodzielnie, czasem sugerowanie się opiniami na forum co jest lepsze, co gorsze może być złudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bigmaras napisał:

najlepiej porównaj samodzielnie, czasem sugerowanie się opiniami na forum co jest lepsze, co gorsze może być złudne

Muszę się uśmiechnąć do kogoś kto ma Plenue D w takim razie...
W międzyczasie bacznie także obserwuję Fiio M11. Wiem, że mocno ponad budżet ale może będzie warto dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BitWolf napisał:

Muszę się uśmiechnąć do kogoś kto ma Plenue D w takim razie...
W międzyczasie bacznie także obserwuję Fiio M11. Wiem, że mocno ponad budżet ale może będzie warto dołożyć. 

M11 to kombajn z pełnym androidem, ale jeszcze nie wiadomo jaka jest jakość dźwięku.

Plenue D - ładny design i bardzo długi czas pracy na baterii, ale dźwiękowo przeciętnie.

Fiio M6 - spełnia większość Twoich wymagań, dotyczących funkcji.

Ibasso DX120 - dźwiękowo najlepszy z powyższych (nie licząc M11 - bo na razie to niewiadoma).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/odtwarzacz-muzyczny-hi-res-sony-nwz-a15-CID99-IDv9eHe.html#f8a3f9f872

 

Tylko cena przesadzona, ogólnie fajny dap spełnia wszystkie wymagania po za usb-c ale to sony.

Jak zaczniesz używać zmienisz zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności