Skocz do zawartości

Projekt Wrocławska MiTa 2019 czerwiec


Corvin74

Rekomendowane odpowiedzi

Moje spostrzeżenia:

Mi się z nowych iemow podobały te A&K 9i, ale nigdy bym za nie takiej kasy nie dał. Brałbym Moondrop Kanas za ułamek ceny i dobry kabel i byłoby też dobrze. 

Co do Campfire to stwierdzam, że nic z ich lineupu nie przemawia do mnie jednak. To zwykly hajp i suchary. 

EE Valkyrie: sucha, szeleszcząca góra, natomiast reszta pasma super. Czyli tam gdzie miały być fajerwerki była klapa. 

Dap: M11, normalny cyfrowy grajek, Colorfly C4, którego miałem okazję chwilę odsłuchać na nie swojej muzyce na dodatek to niedościgniony wzór. 

Organizacja i klimat pierwsza klasa! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dj1978 napisał:

sorry ale to takie same oksymorony jak powiedzieć, że Beyerdynamic T1 to słuchawki idealne dla bassheadów😉

Z cytowanych jedne mam a drugie słuchałem i totalnie się nie zgadzam.

Sorry ale takie meety, może dla towarzystwa mają nie bagatelną wartość, ale żeby wyrabiać sobie wiążące opinie o jakichś słuchawkach w takich warunkach (hałas, krzyżowanie słuchawek z przypadkowym sprzętem) byłbym daleki od tego.

Nie denerwuj się, ja opisałem tylko to co usłyszałem po kilku minutach odsłuchów - rzeczy które rzucają się prima facie. Z pewnością są osoby, którym się spodobają te słuchawki, tyle że ja opisałem tylko konkretne cechy dźwięku, a to czy mi się podobają czy nie to inna sprawa. Nie było żadnych problemów przy odsłuchach, nic mi nie przeszkadzało.

 

Co do Bursona to przesłuchałem go na swoich słuchawkach i chyba jest tak jak pisano w przypadku 2, z konkretnymi słuchawkami gra super, a z innymi się nie lubi. Z tymi co się lubi ma fajną płynność w średnicy i górze. Ale nie wałkowałem go, więc nic więcej nie napiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, requal napisał:

Dunu 3001P, dla mnie miały sporo podbicia na basie. Lepsze może całościowo od FH7, ale żeby Falcony miażdżyły FH7? No way! 😎

 

42 minuty temu, chico99 napisał:

dunu

 

Słuchałem ich na m11pro po singlu i po balansie 4,4mm. Wg mnie (były następne po Solarisach) zagrały trochę mniej przestrzennie, ale równie angażującao. Balans dał im nieco więcej kontroli/zdyscyplinowania - i to było słychać. Generalnie dużo detalu, trochę kredowa barwa (ale to może wina m11pro bo był ewidentnie nie wygrzany) i zwarty delikatnie podbity bas, dźwięk malowany grubszą kreską. Kolanko chodziło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lsd napisał:

Rozpatruję wartość takich meetów wielopłaszczyznowo. Nawet gdybym nie testował żadnego sprzętu, to spotkanie tylu pasjonatów audio hobby w jednym miejscu i możliwość wymiany ocen i poglądów z ludźmi szukającymi swojej dorgi w tym świecie, to wartość sama w sobie. AVS tego nie daje, bo tam każdy biegnie do kolejnych roomów, bo "jeszcze 100 pokoi do odwiedzenia a tylko 4 godziny do zamknięcia"

Dzięki, dla takich opinii i z takiego powodu organizuje te spotkania, robię to po części dla zabawy, ok części dla naszego hobby.

Sam wiele się uczę, zaczynam doceniać pewne elementy które dla mnie wcześniej nie miały znaczenia. Jestem trochę jak "niewierny Tomasz" jak nie dotknę to nie wierzę. @lsd Rozmowa z Tobą to wielka przyjemność, ilość sprzętu jaką słuchałeś lub masz robi wrażenie..  rozumiem czemu w domu masz trzy wzmacniacze.. szukanie synergii, robi różnicę.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Dokładnie.
 
Zagrały Ci w końcu te NX7. Cieszę się. Lepszych doków w tej cenie nie słyszałem.
Zagrały
Tak dobrze że mi je córka zabrała. Więc kupiłem bieda-nx7 czyli DB3 i no niestety to nie to. Mimo wygrzewania. Widać że Chińczycy też mają jakieś bariery cenowe i po prostu poniżej ceny NX7 już się nie da dużo zdziałać z SQ.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, espe0 napisał:

trochę kredowa barwa (ale to może wina m11pro bo był ewidentnie nie wygrzany

 

@Loke13 pisał, że M11 to nie jest dobry partner dla dunu pro. Może M11pro również nie jest.

28 minut temu, Nicodem napisał:

 Więc kupiłem bieda-nx7 czyli DB3 i no niestety to nie to.

 

Też je mam.:) Racja to nie NX7, ale za kilkanaście $ ... Są tak zestrojone, że mogę ich słuchać, a to już jest całkiem sporo.

Edytowane przez chico99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chico99 napisał:

 

@Loke13 pisał, że M11 to nie jest dobry partner dla dunu pro. Może M11pro również nie jest.

Chciałem tego pro bardzo posłuchać. Poszedłem do tego racjonalnie biorąc swoje Billie Jeany i swoją dobrze znaną muzykę na microSD. Nie myślę żeby jakoś diametralnie coś tam nie pasowało w połączeniu dunu + fiio, z tym że fiio brakowało wygrzania i było to słychać taką właśnie kredowością w wyższej średnicy, co nie pozwalało może do końca ocenić walorów nowo poznawanych słuchawek. Podpinałem do niego właśnie EE Valkyrie, Billie Jean, CA Solaris i Dunu 3001p - żadne z nich nie miały jakichś braków czy symptomów niedopasowania. Z pamięci przywołuję A45 jak był niewygrzany, to właśnie podobnie grał (ostrawo i z kiepskim rozliźnieniem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M11pro to duży krok do przodu względem m11. Nie przekladalbym problemów M11 na PRO. Jedyny problem z Fiio wg mnie to ich dziwne zagrania z firmware kiedy po upgrade grajek zaczyna grać inaczej... Zmiana sygnatury to wg mnie o krok za daleko.
Jak ktoś kupuje sprzęt to nie bardzo pewnie chciałby by jego SQ się zmieniało w którąś stronę. Po to są AMPy a nie firmware.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chico99 napisał:

Na tych 3 nie zagrały jednej osobie ... Co tu jeszcze pisać?!

 

He, he. FH7 ... Słuchałem ich (wygrzanych) kilka godzin, bo się uparłem, słabe. Imo to jest przykład przeszacowanej ceny, o połowę tańsze falcony je miażdżą. Nie mówiąc już o dunu pro.

 

@BitWolf jaki mają przebiegu te Twoje dunu 3001 pro ...?

Braki na basie, jak pisał @Najner, świadczą ewidentnie o niewygrzaniu.

Hmm ... Absolutnie się nie zgadzam... No ale fakt każdy słyszy inaczej ...

 

Widzę, ze tylko @Loke13 właściwie poznał dunu 3001pro, może dlatego, że, tak jak ja, ma je i ich słucha na bieżąco, od kilku tygodni, po kilka godzin dziennie.

 

Wiem, to był trochę żart. W realu wiem że o wszystkim powinny zdecydować moje własne uszy. Tyle subiektywnych i obiektywnych czynników może przecież zaważyć o cudzej ocenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dj1978 napisał:

sorry ale to takie same oksymorony jak powiedzieć, że Beyerdynamic T1 to słuchawki idealne dla bassheadów😉

Z cytowanych jedne mam a drugie słuchałem i totalnie się nie zgadzam.

Sorry ale takie meety, może dla towarzystwa mają nie bagatelną wartość, ale żeby wyrabiać sobie wiążące opinie o jakichś słuchawkach w takich warunkach (hałas, krzyżowanie słuchawek z przypadkowym sprzętem) byłbym daleki od tego.

To, że D8000 grały gęsto, zbicie i brakowało tam powietrza to jest akurat bardzo możliwe.  

Wiele osób szuka sprzętu, który nasyca i wypełnia dźwięk + powiększa źródła pozorne. Ale kiedy podłączysz do niego, które słuchawki ( tak jak D8000 ) grają same z siebie dużym dźwiękiem, nasyconym i odpowiednio wypełnionym, to po prostu robi się klucha, szczególnie jak ktoś słucha klasyki ... albo metalu :D 

D8000 z Cayina ha300 robiły z koncertów Rachmaninowa kluchę. Zlepek dźwięku, w dodatku scenicznie z dziurami. Ale nie uważam, że to złe słuchawki - są bardzo dobre. Tylko trzeba im dobrać tor zupełnie inny, niż ten jaki dobiera się pod hifimany czy ( w przypadku DACA i kabli ) staxy. Są po prostu takie słuchawki, które ciężko ocenić bez odpowiednio skonstruowanego toru, takie słuchawki są po prostu mało uniwersalne. Podobnym przykładem są T1 czy do pewnego stopnia HD800. 

 

Podobnie mam z empyreanami, w życiu nie szukałbym im lampy ( chyba, że baaaaaaaaaardzo dobrego lampowca, ale to jest już spory koszt ). Dużo lepszym rozwiązaniem byłby tranzystor ze świetną dynamiką i rozdzielczością +/- neutralny - i byłaby bajka. 

 

 

Edytowane przez Firegon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blueme napisał:

Wiem, to był trochę żart. W realu wiem że o wszystkim powinny zdecydować moje własne uszy. Tyle subiektywnych i obiektywnych czynników może przecież zaważyć o cudzej ocenie!

 

To truizm, ale jak sam nie posłuchasz to nie będziesz wiedział.

Możemy tu sobie pitolić o sygnaturach, synergii i sq ale tylko bezpośredni kontakt i odsłuch da Ci, subiektywną, bo niby jaka ma być, ocenę.

Czasem trafiam na mocno hejtowany sprzęt, który gra mi przeuroczo i co mam z tym zrobić ?! Nic, tylko się cieszyć, że na taki trafiłem ...

 

Edytowane przez chico99
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Firegon napisał:

To, że D8000 grały gęsto, zbicie i brakowało tam powietrza to jest akurat bardzo możliwe.  

 

Jeśli egzemplarz demo to mnie to nie dziwi. Moje Finale grają daleko od tego, na tyle, że właśnie szukałem im źródła grającego cieplej i bez podbitej góry i na pewno nie powiedziałbym, że grają gęsto, zbicie i bez powietrza.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karmazynowy napisał:

 

Jeśli egzemplarz demo to mnie to nie dziwi. Moje Finale grają daleko od tego, na tyle, że właśnie szukam im źródła grającego cieplej i bez podbitej góry i na pewno nie powiedziałbym, że grają gęsto, zbicie i bez powietrza.

Być może chodzi o testówki, ale słyszałem dwie różne pary, więc nie jestem pewien, ALE

chyba nie do końca się zrozumieliśmy :D Mówiłem o tym, że jeśli podłączysz je do sprzętu, który np. powiększa źródła pozorne, nasyca dźwięk, dodaje wypełnienie od siebie TO WTEDY robi się przesada i zaczynają mulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Firegon napisał:

Być może chodzi o testówki, ale słyszałem dwie różne pary, więc nie jestem pewien, ALE

chyba nie do końca się zrozumieliśmy :D Mówiłem o tym, że jeśli podłączysz je do sprzętu, który np. powiększa źródła pozorne, nasyca dźwięk, dodaje wypełnienie od siebie TO WTEDY robi się przesada i zaczynają mulić.

 

Aha, no chyba że tak, ale to muszą już być ekstremalnie mulące sprzęty, bo słuchałem Finali z 10 różnych dziurek i nigdy tak nie zagrały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Firegon napisał:

@Name44

Ten WBA Electron to Twoja zabawka? Nawet jeśli nie, to jak się ma do w pełni upgradowanego Virtusa?

 

No i jako, że NIKT jeszcze nie pytał wcześniej, to będę pierwszy i prosiłbym uczestników o jakiś krótki wpis na temat nowego Bursona ;)

@Firegon Tak!:-) Więcej wkrótce...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, requal napisał:

EE Valkyrie: sucha, szeleszcząca góra, natomiast reszta pasma super. Czyli tam gdzie miały być fajerwerki była klapa. 

To ja dla kontrastu dodam, że nigdy w dokach nie skyszem tak pięknej, czystej, prawdziwej góry ;) Wiedziałem, że będą Valkyrie i specjalnie przygotowałem sobie kilka kawałków z żywą, mocną perkusją (Tool, SOAD, Metallica, Gojira), żeby sprawdzić ten przetwornik elektrostatyczny. No i nie zawiodłem się, zagrał pięknie zarówno na Hiby R6 (2x Sabre ES9028Q2M) i Radsone ES100 (2x AK4375A).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Najner napisał:

To ja dla kontrastu dodam, że nigdy w dokach nie skyszem tak pięknej, czystej, prawdziwej góry ;) Wiedziałem, że będą Valkyrie i specjalnie przygotowałem sobie kilka kawałków z żywą, mocną perkusją (Tool, SOAD, Metallica, Gojira), żeby sprawdzić ten przetwornik elektrostatyczny. No i nie zawiodłem się, zagrał pięknie zarówno na Hiby R6 (2x Sabre ES9028Q2M) i Radsone ES100 (2x AK4375A).

Tak, protokół niezgodności spisany już na meecie został między nami :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, chico99 napisał:

 

Spróbuj coś dobrze zestrojonego, co ogarnia górę piezoelektrykiem. Nie trzeba wydawać kroci żeby mieć krystalicznie czystą i rozciągniętą górę.

Nie ma takiego stwora ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, prolim napisał:

Nie denerwuj się, ja opisałem tylko to co usłyszałem po kilku minutach odsłuchów - rzeczy które rzucają się prima facie.

Spoko, daleko mi do taki stanów emocjonalnych😉 tylko uważam, ze trzeba mocno się postarać, żeby D8000 miały problem z brakiem powietrza.

Prawda, "wyświetlają" dźwięk dużymi bryłami i to jest jak najbardziej dla mnie ich zaleta, przy czym dobra konfiguracja toru potrafi wydobyć z Finali ogrom przestrzeni, powietrza i super holografii. Dlatego osobiści mocno na nie postawiłem modyfikując pod takie rezultaty swój system (w tym oczywiście wymiana fabrycznego kabla).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lsd napisał:

Warte wspomnienia też są Arie. Również z WA8 grały na bardzo wysokim poziomie, z dużą rozdzielczością, masą detalu i piełknymi, gladkimi wokalami.

Muszę potwierdzić, że z WA8 zaskoczyła mnie dynamik i detal... bardzo przyjemne połączenie, takie fajne combo w delegację😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Corvin74 napisał:

Muszę potwierdzić, że z WA8 zaskoczyła mnie dynamik i detal... bardzo przyjemne połączenie, takie fajne combo w delegację😁

U mnie ma ciągłe delegacje z jednego pomieszczania do drugiego ;) Mile zaskoczyło mnie jak dobrze wysterował LCD-XC, fajną tworzą parę. Gdyby te XC tyle nie ważyły 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lsd napisał:

U mnie ma ciągłe delegacje z jednego pomieszczania do drugiego ;) Mile zaskoczyło mnie jak dobrze wysterował LCD-XC, fajną tworzą parę. Gdyby te XC tyle nie ważyły 😕

Kurcze, żałuje że nie posłuchałem XC na WA8... w sumie ten nieduży wznak ma sporo mocy, a XC jej wcale nie potrzebują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności