Skocz do zawartości

Projekt Wrocławska MiTa 2019 czerwiec


Corvin74

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, espe0 napisał:

Sp2000 ma kremową konsystencję. Jest gęsto i grubo na dole, ale mocno szczegółowo. Delikatnie jest podbity średni, wysoki bas i przełom basu i średnicy. Podbicie jest mocno bezpieczne i kulturalne. Zyskuje na tym czytelność i zjawiskowość basu. Dużo czarnego tła. Dużo organiczności i empatii przekazu. Zjawiskowa separacja nawet na gęstych utworach wszystko jest mocno zarysowane i czytelne - można się bez trudu skupić na każdym instrumencie. Bardzo robra scena. To tak w skrócie.

 

Słuchane na AK Billie Jean (prywatnych - które dobrze już znam)

 

A w temacie o SP2000 piszą, że chudo na dole i bas słabowity. I bądź tu mądry :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prolim napisał:

Bardzo fajny event. Dzięki za zaproszenie i organizację 😉

Takie spotkania pokazują jak relatywne jest audio. Więc tak subiektywnie:

Stellia, pierwsze skojarzenia? Piasek i karton + ciemność/mgła. Fajne za 1.500 zł. A pisałem o kompletnym braku sceny?

D8000, trochę zbite, problemy z separacją, mało powietrza. Dół fajny.

LCD-X, musi komuś podpasować. Spory rolercoaster w tonalności. Fajna przestrzeń i budowanie sceny.

Ananda tak jak opisują w reckach, równe, bez wodotrysków ale i bez specjalnych wad - no może bas nieco poniżej średniej.

D7200 spodobały mi się ;) coś mają w sobie.

 

LCD-3 mają potencjał, XC fajny detal, ogarniający dźwięk i bas wysokiej klasy (dla mnie lepszy niż w d8000).

Ale królowa może być tylko jedna: Arya, kompletne, wybitne. Trochę góra mogłaby być ostrzejsza :)

 

Niestety moje t1v2 wróciły bez jednego kanału :(

Sprzęt od Lucarto robi wrażenie, nie trzeba go nawet słuchać, wystarczy że wygląda niesamowicie 😉

Masz na serio jakieś dziwne uszy....

 

Ja nie żałuję że nie byłem patrząc po ilości osób i pewnie zgiełku który tam był to raczej mija się z sensem...

90% słuchawek już znam a te które chciałbym jeszcze posłuchać (np Emperyany) mam w sklepie.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qutest + cayin iha6/questyle cma800r. Obie pary na stackowych przewodach. O ile d8000 były przynajmniej poprawne w większości elementów, to stellia miała fatalny bas, podbity, wylewający się, bez konturu i wypełnienia, bez sceny, pozycjonowanie i 3d były, i miały ten xfactor, jakąś niesamowitą jakość w średnicy i sopranach - płynność, fakturę. Ale detal był tylko ok. Ale mówimy o słuchawkach +10k. Nie moja bajka.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, vonBaron napisał:

Masz na serio jakieś dziwne uszy....

 

Ja nie żałuję że nie byłem patrząc po ilości osób i pewnie zgiełku który tam był to raczej mija się z sensem...

90% słuchawek już znam a te które chciałbym jeszcze posłuchać (np Emperyany) mam w sklepie.

Jaki zgiełk ? Tam pełna kultura była. Ludzie skupieni na odsłuchach, wymieniający uwagi co do sprzętu i muzyki. Nikt nikomu nie przeszkadzał, za to pomagano sobie w kwestiach technicznych (przejściówki, kable, tipsy). Kręcił się vinyl, grzały lampy, pachniała pizza (w kuchni), portfele drżały ze strachu przrd schudnięciem 😉

Pewnie że nie były to odsłuchy przed zakupem ale raczej "wieczorek zapoznawczy" z ludżmi i sprzętem audio.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krz napisał:

Dajcie znać jak Burson C3.

 

1 godzinę temu, Nicodem napisał:

Ja chętnie b poczytał o nowościach czyli aune B1, burson cv3 i sp2000. Jak ktoś się na nich skupiał to poproszę :)

 

Jak moja babcia mawiała, na Wschodzie przed wojną trzeba było trzy razy poprosić gościa o poczęstunek, a skuszenie się za wcześnie na dobrodziejstwa gospodarza było nietaktem, więc jako trzeci poproszę o opinię na temat Bursona C3?

Z góry dzięki

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, prolim napisał:

 

Stellia, pierwsze skojarzenia? Piasek i karton + ciemność/mgła. Fajne za 1.500 zł. A pisałem o kompletnym braku sceny?

D8000, trochę zbite, problemy z separacją, mało powietrza. 

 

sorry ale to takie same oksymorony jak powiedzieć, że Beyerdynamic T1 to słuchawki idealne dla bassheadów😉

Z cytowanych jedne mam a drugie słuchałem i totalnie się nie zgadzam.

Sorry ale takie meety, może dla towarzystwa mają nie bagatelną wartość, ale żeby wyrabiać sobie wiążące opinie o jakichś słuchawkach w takich warunkach (hałas, krzyżowanie słuchawek z przypadkowym sprzętem) byłbym daleki od tego.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dj1978 napisał:

sorry ale to takie same oksymorony jak powiedzieć, że Beyerdynamic T1 to słuchawki idealne dla bassheadów😉

Z cytowanych jedne mam a drugie słuchałem i totalnie się nie zgadzam.

Sorry ale takie meety, może dla towarzystwa mają nie bagatelną wartość, ale żeby wyrabiać sobie wiążące opinie o jakichś słuchawkach w takich warunkach (hałas, krzyżowanie słuchawek z przypadkowym sprzętem) byłbym daleki od tego.

Eeee, jedni piszą godzinami recenzje a i tak nic z nich nie wychodzi.

Czasami takie spontaniczne, oderwane od uprzedzeń i różnych środowisk opinie są najbardziej miarodajne.

 

Jeżeli chodzi o recenzje , to ja dziś czytam tylko tytuł i kto dostarczył recenzowany sprzęt.

Reszta jest już tylko matematyką, przepraszam, ekonomią.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @Corvin74 za organizacje meetu. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawe, ale robi sie z tego wydarzenie do ktorego nie tylko Wroclawskie Audio sie przyzwyczaja. W końcu to już trzecia edycja :)

Dzięki @kurop, @Mayster, Lucato i panowie z WBA za przywiezione sprzęty. To w dużej mierze dzięki Wam, można było po raz kolejny przesłuchać taki przekrój różnego, często wybitnego sprzętu. Pamięć o tym fakcie nie ginie.

Dla sceptyków którzy nie żałują, że nie byli, że hałas, że bez sensu całe spotkanie i w ogóle dzielenie się opiniami. Przyjedźcie, zobaczcie, posłuchajcie, a dopiero dzielcie się opiniami o opiniach ;)Ja byłem dzisiaj 2,5h i z ogromnym żalem, z powodu innych obowiązków opuszczałem to spotkanie. Dlaczego? Rozpatruję wartość takich meetów wielopłaszczyznowo. Nawet gdybym nie testował żadnego sprzętu, to spotkanie tylu pasjonatów audio hobby w jednym miejscu i możliwość wymiany ocen i poglądów z ludźmi szukającymi swojej dorgi w tym świecie, to wartość sama w sobie. AVS tego nie daje, bo tam każdy biegnie do kolejnych roomów, bo "jeszcze 100 pokoi do odwiedzenia a tylko 4 godziny do zamknięcia"

 

Wracając jednak do sprzętu. Na mnie największe wrażenie wywarł wzmak WBA Elekcron. Niby stworzony do dynamików, a z Empyreanami pokazał wielką klasę. Na tyle to było klasowe granie, że miałem chwile zwątpienia czy z Songolo jest lepiej czy gorzej. Musze pograć na Lucarto ponownie, żeby to rozstrzygnąć.

Na drugim miejscu uplasowały się LCD-XC. Grały fenomenalnie z mojego WA8 Eclipse i zastanawiam się co by było na jeszcze lepszych wzmakach. Na całe (nie)szczęście są dla mnie za ciężkie, podobnie jak inne modele Audeze i przez to leżą one  poza rozważaniami o zakupie, do uzupełnienia kolekcji słuchawek wybitnych.

Warte wspomnienia też są Arie. Również z WA8 grały na bardzo wysokim poziomie, z dużą rozdzielczością, masą detalu i piełknymi, gladkimi wokalami. Gdybym nie miał Heków, brałbym je.

 

Super spotkanie, dziekuje wszystkim, których mogłęm spotkać i jak zawsze wymienić ciekawe uwagi/ spostrzeżenia.

20191005_130233.jpg

20191005_131813.jpg

20191005_135201.jpg

Edytowane przez lsd
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blueme napisał:

Jeżeli na tych 3 nie zagrały jak trzeba to też raczej bym je odłożył ;) ...forever

Na tych 3 nie zagrały jednej osobie ... Co tu jeszcze pisać?!

 

13 godzin temu, BitWolf napisał:

Fiio FH7.
The End.

He, he. FH7 ... Słuchałem ich (wygrzanych) kilka godzin, bo się uparłem, słabe. Imo to jest przykład przeszacowanej ceny, o połowę tańsze falcony je miażdżą. Nie mówiąc już o dunu pro.

 

@BitWolf jaki mają przebiegu te Twoje dunu 3001 pro ...?

Braki na basie, jak pisał @Najner, świadczą ewidentnie o niewygrzaniu.

13 godzin temu, BitWolf napisał:

1. Scena raczej ograniczona, wszystko jest prezentowane w centrum i z przodu.

Hmm ... Absolutnie się nie zgadzam... No ale fakt każdy słyszy inaczej ...

 

Te iemy osiągają swój potencjał po 150-200h. Warto też poeksperymentować z kabelkami. Moje dunu pro grały, i grają z

dx221, dx228, dx228 mod v3, sony zx300, pioneer xpd100r, Colorfly C10, Ibasso DC01. Zawsze notowałem doskonałe sq

tych doków.

 

13 godzin temu, blueme napisał:

@BitWolf dzięki wielkie, to już wiem, że raczej ich nie tknę w sensie kupowania... uważam, że jakiekolwiek słuchawki w cenie 1500-2000 powinny już dawać wrażenia holograficzne i pozornych źródeł na poziomie HD600/650/660S

Mam i HD600, HD650. One też, jak każde, zabrzmią płasko i bez wyrazu ze słabym i mało synergicznym źródłem.

Jakiekolwiek słuchawki w cenie 1500-2000, przed zakupem, trzeba samemu odsłuchać.

 

Widzę, ze tylko @Loke13 właściwie poznał dunu 3001pro, może dlatego, że, tak jak ja, ma je i ich słucha na bieżąco, od kilku tygodni, po kilka godzin dziennie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, chico99 napisał:

@BitWolf jaki mają przebiegu te Twoje dunu 3001 pro ...?

Braki na basie, jak pisał @Najner, świadczą ewidentnie o niewygrzaniu

Nie liczę nigdy specjalnie czasu. Dostałem je w połowie sierpnia i były moim daily do ok. połowy września bo wtedy przeniosłem się na Kinery. Zanim ich zacząłem używać wygrzewały się ok. 3 doby, więc o niewygrzaniu możemy zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, chico99 napisał:

Na tych 3 nie zagrały jednej osobie ... Co tu jeszcze pisać?!

 

He, he. FH7 ... Słuchałem ich (wygrzanych) kilka godzin, bo się uparłem, słabe. Imo to jest przykład przeszacowanej ceny, o połowę tańsze falcony je miażdżą. Nie mówiąc już o dunu pro.

 

@BitWolf jaki mają przebiegu te Twoje dunu 3001 pro ...?

Braki na basie, jak pisał @Najner, świadczą ewidentnie o niewygrzaniu.

Hmm ... Absolutnie się nie zgadzam... No ale fakt każdy słyszy inaczej ...

 

Te iemy osiągają swój potencjał po 150-200h. Warto też poeksperymentować z kabelkami. Moje dunu pro grały, i grają z

dx221, dx228, dx228 mod v3, sony zx300, pioneer xpd100r, Colorfly C10, Ibasso DC01. Zawsze notowałem doskonałe sq

tych doków.

 

Mam i HD600, HD650. One też, jak każde, zabrzmią płasko i bez wyrazu ze słabym i mało synergicznym źródłem.

Jakiekolwiek słuchawki w cenie 1500-2000, przed zakupem, trzeba samemu odsłuchać.

 

Widzę, ze tylko @Loke13 właściwie poznał dunu 3001pro, może dlatego, że, tak jak ja, ma je i ich słucha na bieżąco, od kilku tygodni, po kilka godzin dziennie.

Dunu 3001P, dla mnie miały sporo podbicia na basie. Lepsze może całościowo od FH7, ale żeby Falcony miażdżyły FH7? No way! 😎

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, BitWolf napisał:

Zanim ich zacząłem używać wygrzewały się ok. 3 doby, więc o niewygrzaniu możemy zapomnieć.

No to pozostaje brak synergii ze źródłem.

 

2 minuty temu, requal napisał:

Dunu, dla mnie mialy sporo podbicia na basie. Lepsze może całościowo od FH7, ale żeby Falcony miażdżyły FH7? No way! 😎 

No właśnie całościowo, bo np. bas lepszy jest w pro niż w falconach.

4 minuty temu, Nicodem napisał:

3 doby to nie 200h :)
Tak samo miałem z NX7. Grzanie trwało ale potem wow (zwłaszcza w tej cenie)

 

Dokładnie.

 

Zagrały Ci w końcu te NX7. Cieszę się. Lepszych doków w tej cenie nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nicodem napisał:

3 doby to nie 200h :)

3 doby to nie 200h ale słuchanie ich przez miesiąc po ok. 6h dziennie raczej różnicę wyrobiły. Wczoraj wziąłem je ponownie na dłuższą sesję z racji tej dyskusji... Nadal nie urzekają specjalnie. Nie mówię że są złe... Po prostu są nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 doby to nie 200h ale słuchanie ich przez miesiąc po ok. 6h dziennie raczej różnicę wyrobiły. Wczoraj wziąłem je ponownie na dłuższą sesję z racji tej dyskusji... Nadal nie urzekają specjalnie. Nie mówię że są złe... Po prostu są nudne.
Tak jak pisalem wczesniej podlacz je do czegoś innego. Nie wiem jak gra x3 II ,ale z m11 nie pasują. Jak masz mozliwosc to spróbuj ich z czyms bardziej neutralnym/cieplejszym. Z shanlingiem, ibasso czy sony ,nir ma sznas ,żeby zagrały nudno

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności