Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki półotwarte/zamknięte do grania, rock/rap do 350zł


siemien

Pytanie

Witam was. Poszukuję słuchawek nausznych, bądź wokół usznych, których budżet to 350-400 zł. Co do specyfikacji, chodzi o słuchawki półotwarte lub zamknięte nadające się do słuchania rocka lub rapu, ale też całkiem nieźle sprawdzające się przy graniu na PC. Co do grania, nie chodzi mi o super przestrzenny dźwięk, gdzie usłyszę najdrobniejszy szmer z tysiąca metrów czy coś takiego. Nastawiam się bardziej na jakość dźwięku, jego czystość oraz odczucia słuchowe podczas grania i odtwarzanej tam ścieżki dźwiękowej. Do tej pory posiadałem zawsze headsety lub obecnie otwarte SHP1900 (leciwa konstrukcja, ale nabyłem niedawno kolejną parę, a tak z sentymentu i znajomości modelu). Przeglądałem wszelkie recenzje w internecie, na yt, tematy na tym forum, jak i innych. Wybrałem parę modeli, które spodobały mi się i z wyglądu, ale też z racji pochlebnych opinii na ich temat. Mianowicie są to Superlux HD330 do 150 zł, AKG K240 Studio do 300 zł,  HD200 Pro do 250zł oraz Audio-Technica ATH-M40X do 350-400 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak, 3.5mm, ale z tego co widziałem posiadają "własne" wejście jacka, specyficzną końcówkę i obawiam się, że jak coś się popsuje to będę musiał grubo zapłacić, chociaż w zestawie są dwa :)

 

Zapomniałem dodać, że podłączam słuchawki przez głośniki Genius SP-HF1800a. Czy to mocno wpłynie na jakość dźwięku? Może powinienem kupić rozgałęziacz 3.5mm, żeby z jednego wejścia w karcie audio wychodziły dwa jacki, jeden dla słuchawek, a drugi dla głośników? Chyba, że obecnie sprzęt audio nie robi problemów i nie pogarsza jakości?

Edytowane przez siemien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej

W tym budżecie próbowałbym wyrwać Beyerdynamic DT990. Świetne do zastosowań które wymieniłeś. Pancerne i łatwe do upgradu np recabling. Miałem też AKG240 i do DT990 w tych zastowoniach nie mają startu. Pomyślałbym też o wzmocniaczu w rozsądnych pieniądzach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślałem o kupieniu DAC Fiio e10k, ale kolega w innym dziale mi odradził, a doradził zakup lepszych słuchawek niż obecne SHP1900. A jaki wzmacniacz byś polecił?

 

Taki DAC podłączam pod USB tak? A potem do niego podpinam głośniki, a do głośników słuchawki? Czy jakoś inaczej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym dorzucił jeszcze fostex t50rp , duże możliwości modowania i dopasowania pod swoje preferencje no i wejście do świata słuchawek planarnych :) 

Jaki budżet na tego DACa? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchasz z komputera tak? Masz jakąś kartę muzyczną? Jak nie to możesz w tą stronę iść. Używka Aim Sc808 albo coś innego.

Inny plan to kupić najpierw integre DAC/AMP a potem słuchawki.

 

Do DT990 świetne jest Aune t1 ale to juz inny budżet. itd

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zawsze propsowałem możliwości rynku, ale ogrom tego co produkuje rynek audio to masakra. Tego jest tyle, że czasem nie wiem czy jest w ogóle sens tyle rzeczy sprzedawać. 

 

@Pawel_PK Czyli powiedzmy na początek ten DAC Dragonfly Black? Ogólnie mój zamysł był od początku taki, żeby kupić DAC Fiio e10k, ale jeden użytkownik uznał, że lepiej słuchawki kupić lepsze i wylądowałem tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hej,

 

Jeżeli mówimy o inwestycji DAC/AMP + słuchawki to przewyższy to budżet. Jeżeli chcesz w to wejść to powinnieneś być pewny co do tego czy charakterystyka słuchawek jest dla Ciebie odpowiednia i czy sprzęt dac/amp - słuchawki pasują do siebie.

Radziłbym udać się do np mp3 store i poprosił o odsłuch np Aune t1 + DT990 jako sprzęt docelowy czy jest ok dla Ciebie. Do gier trudno mi sobie wyobrazić coś lepszego.

 

Jest jeszcze kwestia głośników komputerowych. Być może w Twoim wypadku karta muzyczna do komputera + słuchawki jest logiczniejszym wyjściem. Połączenie AIM SC8008 (bardzo dobrze grajaca karta z możiwością podłączenia słuchawek i głośników) + słuchawki wg preferencji.

 

Na pewno nie kupuj w ciemno. Idź posłuchaj i wtedy zdecyduj.

 

Podzielę się moim doświadczeniem

Komputerowa integra -> AKG240 mk2 -> AIM SC8008 -> DT990 -> Aune T1 -> Aune S6 -> AKG712 PRO -> AQ Nighthawk, AQ NightOwl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeglądałem różne rzeczy w sumie, jeżeli chodzi o audio. To co podaliście też dokładnie przejrzałem. Zastanowiło mnie kupienie na początek może tańszych słuchawek typu Superlux HD330 jako, że są półotwarte, czyli zawsze to lepiej niż otwarte SHP1900, a później zakup nie karty audio pod pci-e, a tego Dragonfly Black. Nie będę miał całe życie przecież stacjonarnego kompa z wejściem pci-e. Uznałem, że lepiej zrobić progres audio małymi krokami, ponieważ może się okazać, że nie słyszę różnicy między super słuchawkami za 500-600 zł, a tymi za 200. 

@Pawel_PK Tak jak ty, zamiast od razu rzucać się na głęboką wodę i wylewać z portfela setki, wolę powoli kupować co raz lepszy sprzęt. Osobiście nie mam integry, ale Audigy FX, a to już step up od tego, że zawsze miałem integrę. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, siemien napisał:

Przeglądałem różne rzeczy w sumie, jeżeli chodzi o audio. To co podaliście też dokładnie przejrzałem. Zastanowiło mnie kupienie na początek może tańszych słuchawek typu Superlux HD330 jako, że są półotwarte, czyli zawsze to lepiej niż otwarte SHP1900, a później zakup nie karty audio pod pci-e, a tego Dragonfly Black. Nie będę miał całe życie przecież stacjonarnego kompa z wejściem pci-e. Uznałem, że lepiej zrobić progres audio małymi krokami, ponieważ może się okazać, że nie słyszę różnicy między super słuchawkami za 500-600 zł, a tymi za 200. 

@Pawel_PK Tak jak ty, zamiast od razu rzucać się na głęboką wodę i wylewać z portfela setki, wolę powoli kupować co raz lepszy sprzęt. Osobiście nie mam integry, ale Audigy FX, a to już step up od tego, że zawsze miałem integrę. 

 

W audio jak w życiu liczy się droga. Jak zrobisz wszystko od razu, nie docenisz.

Ot piątek :)

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaczynałem pamiętam od walkamana na kasety i pchełki tanie jak barszcz. Potem były różne przesiadki, a to Iriver H10, wcześniej Sansa Clip, miałem pchełki Sennheisera, JBL Ref 220 też. Sprzętów mp3 miałem parę i miałem okazję słuchać z paru, ale gdzieś to się skończyło, zboczyłem z drogi, a wiec teraz może zacznę czegoś znowu szukać. Z głośników, które mam jestem zadowolony jak na cenę jaką dałem, ale słuchawki, które mam rzeczywiście grają słabo, więc pójdę w stronę tych HD330, a potem kupię Dragonfly Black :) A czym dokładniej różni się Black od Red?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności