Skocz do zawartości

Audigy FX + SP-HF1800A / SHP1900 oraz Fioo e10k czy warto?


siemien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was. Chciałem zapytać o DAC Fiio e10k, którego myślałem dokupić do obecnego zestawu przy moim PC. Karta audio, której używam to Sound Blaster Audigy FX (otrzymałem ją kupując płytę główną, więc jej używam), do tego podłączyłem Genius SP-HF1800A (wiem, żadna super półka cenowa) oraz słuchawki Philips SHP1900 (leciwa konstrukcja, ale na tyle lata temu mi się podobały, że kupiłem ostatnio nową parę). Chciałem dokupić DAC Fiio e10k (za około 300 zł widzę, że można go dorwać), który podpina się pod USB. Po obejrzeniu paru filmów na YT oraz recenzji online, uznałem, że to całkiem niezły produkt, ale nasunęły się dwa pytania. Otóż pierwsze, czy do takiego zestawu, który posiadam warto inwestować w DAC? A drugie, e10k posiada jedno wejście audio, rozumiem, że Fiio podłączam pod usb do komputera, a potem głośniki do Fiio, a słuchawki normalnie do głośników? A może nie ma to sensu i lepiej przemieniać bezpośrednio, ponieważ głośniki będą jakoś niszczyć jakość dzwięku? Wiem, że dla niektórych pytania mogą się wydać absurdalnie proste i oczywiste, aczkolwiek nigdy nie miałem do czynienia z DAC pod USB, w sumie żadnym DAC, z racji braku znajomych, który takowy sprzęt posiadają. Z góry dzięki za pomoc, krytykę i podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Rozglądałem się w obecnie dostępnych słuchawkach w tym budżecie. Na początku patrzyłem na Sennheiser HD 200 Pro, później zaś mój wybór poszedł w stronę Audio-Technica ATH-M40X. Po drodze zahaczyłem też o Superlux HD330. Słucham głównie rapu i rocka, więc ogromnych wymagań nie posiadam. Szukałem paru tematów na forum, ale nic konkretnego w przypadku słuchania audio z PC nie znalazłem. A inaczej sprawy się mają w przypadku telefonów i odtwarzaczy audio. Czy jesteś w stanie się wypowiedzieć na temat tych słuchawek?

Edytowane przez siemien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim M40X to słuchawki zamknięte, a HD330 to słuchawki półotwarte.

Najpierw zastanów się nad przeznaczeniem słuchawek - czy mają izolować i ma nie wyciekać dźwięk na zewnątrz (zamknięte) czy nie ma takie potrzeby (półotwarte, otwarte). 

Z reguły, otwarte słuchawki grają bardziej przestrzennie, są wygodniejsze i jeśli masz możliwość to szukaj otwartych. A jak potrzebujesz tłumienia to myśl o półotwartych lub zamkniętych. Dopiero potem patrz na konkretne modele.

 

PS

A co do samych słuchawek. 40X słuchałem kilka razy, w sumie to fajne słuchawki. HD330 słuchawłem dawno, z 5-6 lat temu, mi się nie podobały, ale mają swoich zwolenników.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności