Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Flc8s vs Moondrop Kanas Pro


supernova

Pytanie

Szanowni Koledzy, 

Po kilku bezsennych nockach spędzonych na poszukiwaniu odpowiedzi, na forach, youtubach i innej maści stronach, zostały mi tylko podkrążone oczy i więcej pytań niż odpowiedzi. Biorąc pod uwagę szaleństwo jakie dzieje się w przedziale cenowym, w okolicach 1000zł, decyzja nie jest łatwa. Po odrzuceniu paru modeli słuchawek walka toczy się pomiędzy FLC i KPE.

Najbardziej interesuje mnie jak FLC wytrzymują próbę czasu, bo parę lat od premiery już minęło. Kiedyś był hype na FLC, a dziś na KPE i inne nowe konstrukcje. Porównań obu modeli niestety nie znalazłem, ale zdaję sobie sprawę, że są to słuchawki z różnych przedziałów cenowych i czasowych.

Czy znajdzie się ktoś kto posiada lub posiadał obie konstrukcje i jest w stanie porównać oba modele? 

Na co dzień słucham P1 na comply, podłączone pod xd-05 i jestem zadowolony, choć czasem brakuje mi trochę dołu i mam ochotę na bardziej rozrywkowe granie z większym wykopem.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W FLC8s możesz dopasować sygnaturę filtrami, więc ciężko je tonalnie porównywać. Główne różnice między nimi to:

- Moondrop Kanas Pro mają zawsze mocniejszy subbass, większą scenę (szczególnie na szerokość) i może nieco bardziej naturalną górę;

- FLC8s są szybsze, bardziej precyzyjne, mają lepszą separację, lepiej oddają plany na nagraniach i lepiej pozycjonują instrumenty.

 

Moondropy bardziej rozrywkowe z mocniej zaakcentowanym subbasem, bardziej efektownie grają. Nie nazwałbym ich jednak o wiele bardziej rozrywkową opcją niż Pinnacle P1, chociaż nie wiem czego dokładnie Ci w ich dole brakuje.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W dole P1 brakuje mi przede wszystkim większej ilości subbasu i przy elektronice potrafią zagrać czasem zbyt chudo. Góra potrafi zakłuć, ale comply (za którymi specjalnie nie przepadam) poradziły sobie trochę z tym problemem, cała reszta jest ok. Do tego P1 są mocno wybredne co do źródła i z takim v30 zrobiła mi się jakaś masakra, kompletny brak wypełnienia i kontroli, dlatego pozostały na biurku i słucham sobie ich stacjonarnie. Kanasy po opiniach, wydają się być słuchawkami, które rekompensują wszystkie "bolączki" P1, pozostając na podobnym poziomie technicznym, dlatego zwróciłem na nie uwagę. Do tego @all999 rekomendował je w połączeniu z V30 więc myślę, że nie muszę się bać o synergię. 

Odkąd pamiętam zawsze chciałem mieć FLC i nie wiem czy warto dopłacać. Nieprędko kupię kolejne słuchawki, budżet napięty, a opinii o FLC jakie one nie są świetne jest cała masa. Tylko zrobił się rok 2019, trochę czasu minęło od ich premiery, Chińczycy powypuszczali całą masę fantastycznych słuchawek, więc pojawił się u mnie problem pierwszego świata, który nie daje mi spać po nocach ;)   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem Kanasy w wersji 'bez pro', FLC8N mam na co dzień i wg mnie spokojnie wytrzymują próbę czasu. Nie określiłbym tego grania jednak jako rozrywkowe, nawet na filtrach z podbitym basem to są dosyć kulturalne słuchawki. Na pewno ich plusem jest to, że za pomocą filtrów możesz z nich zrobić praktycznie chude etymotiki jak i fajne i funowe doki 'do zabawy'. One jednak zawsze są szybkie i dobrze separują, jak wspomniał Methuselah, a wersja N ma więcej powietrza i szerszą scenę niż wersja S. Ja w 10 przypadkach na 10 biorę FLC ponad Moondrop Kanas, ale to raczej kwestia gustu - ja lubię dobre techniczne granie. WIelką zaletą FLC jest też to, że one już z telefonu pokażą dużo i nie wyciągają szumów ze źródła. W ciągu ostatniego roku przesłuchałem naprawdę sporo doków wysokiej jakości i FLC8N pokonały dopiero andromedy, także tego... ;) Oczywiście najlepiej by było, żebyś przesłuchał obie pary przed zakupem, ale rozumiem, że nie masz takiej możliwości? No i powiedz jakiej muzyki słuchasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To też nie jest tak, że szukam bardzo rozrywkowych słuchawek. P1 są dla mnie kompromisem pomiędzy technicznym i rozrywkowym graniem. Pamiętam, że przy pierwszym kontakcie podskakiwałem jak mały dzieciak, taką miałem radochę. Fakt, nie byłem wtedy osłuchany, trochę czasu już minęło, ale dalej uważam, że P1, odpowiednio sparowane, potrafią dać masę radości. Z drugiej strony niesamowite jak zmienia sie nasz odbiór sprzętu, jakości dźwięku w zależności od dnia i nastroju... 

Słucham przede wszystkim dużo rocka w różnych odmianach i elektroniki. Ale tak naprawdę słucham wszystkiego jeśli muzyka jest dobra i dobrze zrealizowana. Muzyczna podróż trwa w najlepsze ;)  

Serce mówi bierz FLC, rozum weź KPE :D Będę rzucał monetą, pewnie i tak będę zadowolony z jednego i drugiego wyboru. 

W każdym razie dziękuję Wam bardzo za pomoc, jestem dużo bogatszy o informacje, które ułatwią mi wybór :) Mam jeszcze z tydzień do zakupów więc również trochę czasu do ostatecznej decyzji.

Zakupy będę robił w AudioHeaven. Kupiłem od @bigmaras parę rzeczy i byłem zawsze bardzo zadowolony ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, mykupyku napisał:

flc właśnie wypuszcza serię po ok. 200$, brzmieniowo porównywalną z droższymi braćmi

 

W zasadzie to pięć modeli podali:

 

Tańsze mają pojedynczy DD i obudowę trochę w stylu DITA

http://item.jd.com/36441340447.html#crumb-wrap

 

DD21 - 480 CNY (ok. 270 zł)

DD31 - 780 CNY (ok. 450 zł)

DD41 - 1380 CNY (ok. 790 zł)

 

Droższe też pojedynczy DD, ale też filtry i obudowa z akrylu a la CIEM

https://item.jd.com/36441657056.html#crumb-wrap

 

DD61 - 3380 CNY (ok. 1900 zł)

DD71 - 4380 CNY (ok. 2500 zł)

 

1 godzinę temu, supernova napisał:

W dole P1 brakuje mi przede wszystkim większej ilości subbasu i przy elektronice potrafią zagrać czasem zbyt chudo. Góra potrafi zakłuć, ale comply (za którymi specjalnie nie przepadam) poradziły sobie trochę z tym problemem, cała reszta jest ok. Do tego P1 są mocno wybredne co do źródła i z takim v30 zrobiła mi się jakaś masakra, kompletny brak wypełnienia i kontroli, dlatego pozostały na biurku i słucham sobie ich stacjonarnie. Kanasy po opiniach, wydają się być słuchawkami, które rekompensują wszystkie "bolączki" P1, pozostając na podobnym poziomie technicznym, dlatego zwróciłem na nie uwagę. Do tego @all999 rekomendował je w połączeniu z V30 więc myślę, że nie muszę się bać o synergię. 

Odkąd pamiętam zawsze chciałem mieć FLC i nie wiem czy warto dopłacać. Nieprędko kupię kolejne słuchawki, budżet napięty, a opinii o FLC jakie one nie są świetne jest cała masa. Tylko zrobił się rok 2019, trochę czasu minęło od ich premiery, Chińczycy powypuszczali całą masę fantastycznych słuchawek, więc pojawił się u mnie problem pierwszego świata, który nie daje mi spać po nocach ;)   

 

 

Moondrop Kanas Pro będą dobrą opcją, gdy brakuje Ci subbasu w P1, ale też nie są to demony, gdy idzie o elektronikę. Świetny słuchawki do wszystkie ze sporą sceną. FLC8s bardziej techniczne granie, które można dodatkowo dopasować do własnych preferencji (zmiany są wyraźne). Obie pary dogadają się z LG V30. Gdy idzie o nieco więcej funu, to pewnie postawiłbym pewnie na Kanas Pro, ale FLC8s są lepsze technicznie.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, supernova napisał:

Z drugiej strony niesamowite jak zmienia sie nasz odbiór sprzętu, jakości dźwięku w zależności od dnia i nastroju... 

 

Tutaj się z Tobą zgadzam i mam podobnie - dlatego FLC dawały mi tyle radochy, bo zawsze przy zmianie źródła/gatunku/nastroju mogłem je sobie zmienić w kilka chwil z chudych analityków na funowe słuchawki 'dla plebsu' :P Prawda jest też jednak taka, że tych nowości wychodzi w tym momencie tak dużo, że tylko recenzent/osoba z grubym portfelem może sobie pozwolić na posłuchanie wszystkiego i ja nie mogę Ci zagwarantować, że FLC to najlepsze doki w tym przedziale cenowym. Wiem jedynie, że są cholernie dobre ;) A na tym poziomie coraz częściej przekonuję się, że rzadko występuje sytuacja lepsze/gorsze, tylko po prostu inne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, Methuselah napisał:

 

W zasadzie to pięć modeli podali:

 

Tańsze mają pojedynczy DD i obudowę trochę w stylu DITA

http://item.jd.com/36441340447.html#crumb-wrap

 

DD21 - 480 CNY (ok. 270 zł)

DD31 - 780 CNY (ok. 450 zł)

DD41 - 1380 CNY (ok. 790 zł)

 

Droższe też pojedynczy DD, ale też filtry i obudowa z akrylu a la CIEM

https://item.jd.com/36441657056.html#crumb-wrap

 

DD61 - 3380 CNY (ok. 1900 zł)

DD71 - 4380 CNY (ok. 2500 zł)

 

 

 

a to nie o te chodzi - to dynamiki i nie wiem jak brzmią

 

chodzi o FLC8P - dynamik plus 2 BA, są filtry do strojenia i szkoła grania znana z FLC i cena 180-200$, premiera w Singapurze teraz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Methuselah No to "bardziej techniczne granie" też mnie bardzo w FLC korci, bo ponoć nie jest jeszcze na tyle techniczne żeby drażnić ucho, u bardziej wrażliwego na ten aspekt słuchacza :D  

@Najner Absolutnie rozumiem, że nie możesz zagwarantować i zdaję sobie sprawę, że przy większości przypadków jest to skok w bok z sygnaturą dzwięku i gustem osoby słuchającej. Temat przerabiany na tym forum codziennie. Pomiędzy FLC i Kanasami miałem wątpliwości przede wszystkim przez odstęp czasu w jakim oba modele zostały wydane w stosunku do siebie. Obie pary słuchawek są wg opinii świetne na swój sposób, ale dobrze jest też wiedzieć, że FLC nie straciły na jakości w stosunku do nowych konstrukcji np. tych na nano-turbo-diamentowych, kosmicznych przetwornikach ;)   

Btw. W tych nowych FLC, ktoś ma naprawdę dużą fantazję przy doborze kolorów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, mykupyku napisał:

 

a to nie o te chodzi - to dynamiki i nie wiem jak brzmią

 

chodzi o FLC8P - dynamik plus 2 BA, są filtry do strojenia i szkoła grania znana z FLC i cena 180-200$, premiera w Singapurze teraz

 

Jakiś czas temu widziałem w jakimś wątku na Head-Fi wzmiankę o nich, ale myślałem, że to żart :) O jeszcze jakiś trzech innych wspominał użytkownik, więc tym bardziej nie zawracałem sobie głowy.

 

6 minut temu, supernova napisał:

@Methuselah No to "bardziej techniczne granie" też mnie bardzo w FLC korci, bo ponoć nie jest jeszcze na tyle techniczne żeby drażnić ucho, u bardziej wrażliwego na ten aspekt słuchacza :D  

 

Nie, FLC to nie zimne, jasne i ostre "technicznie" brzmienie. Grają szybko i precyzyjnie, ale nieco kosztem muzykalności.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 minut temu, Methuselah napisał:

Widzę, że LMUE zabrało je na Canjam, więc niebawem pewnie w ofercie międzynarodowej.

 

no właśnie czekam, jak i na nowe vsonic - niektóre modele wyglądają super. i się odgrażają, że wypuszczą 10BA na kanał w cenie 299$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
44 minuty temu, mykupyku napisał:

no właśnie czekam, jak i na nowe vsonic - niektóre modele wyglądają super. i się odgrażają, że wypuszczą 10BA na kanał w cenie 299$

 

Nowe Vsonic wyglądają świetnie, ale wcześniej myślę dorwać GR08 Ares :) Wygląd do mnie jakoś przemawia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, mykupyku napisał:

 

no właśnie czekam, jak i na nowe vsonic - niektóre modele wyglądają super. i się odgrażają, że wypuszczą 10BA na kanał w cenie 299$

Gdzie można je obejrzeć?

 

Zastanawiam się na ile MKP są przebojem jednego sezonu a na ile słuchawkami , które można polecić na czas dłuższy. Z drogich to widzę,że Andromedy przewijają się na forum już dłużej. 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cały problem Moondropów jest taki, że nie kosztują 1200 zł, albo lepiej 2400 zł. Osobiście polecam wyrobić sobie własną opinię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdaje się że mnie nie zrozumiałeś. Nie chodzi o cenę. Na forum bywają słuchawki meteory (przemkną, wzbudzą zachwyt i znikają) a bywają solidne i  długo są polecane. Jak Aune E1. 

 

Co do ceny - MPK tanie nie sa - 699 zł u BigMarasa. Co nie determinuje ich dobrego czy złego grania.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Gdzie można je obejrzeć?

 

Zastanawiam się na ile MKP są przebojem jednego sezonu a na ile słuchawkami , które można polecić na czas dłuższy. Z drogich to widzę,że Andromedy przewijają się na forum już dłużej. 

 

MKP to solidna słuchawka, może się podobać i poza sezonem

 

a Vsonic na tyle dobrze sprzedaje się w Chinach, że lekceważy EU i USA i narazie nigdzie nie można zobaczyć

 

a tak wygląda VS7 black hole edition, odlane z metalu, 299$:

 

 

Screenshot_2019-03-30-10-38-13-905_com.android.chrome.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Gdzie można je obejrzeć?

 

Zastanawiam się na ile MKP są przebojem jednego sezonu a na ile słuchawkami , które można polecić na czas dłuższy. Z drogich to widzę,że Andromedy przewijają się na forum już dłużej. 

 

Tu VS3 za 55 USD. Lend Me UR Ears zajmuje się ich sklepem globalnym:

 

https://www.vsonicint.com/shop/vsonic-vs3

 

Co do Moondrop KPE, to zdecydowanie są słuchawki z potencjałem, które szybko ze sceny nie powinny zniknąć. Zwłaszcza, że są świetnie wycenione.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Methuselah napisał:

 

Tu VS3 za 75 USD. Lend Me UR Ears zajmuje się ich sklepem globalnym:

 

https://www.vsonicint.com/shop/vsonic-vs3

 

 

vs3 do mnie idą, ale dałem 49$ w brigh audio

 

są trzy kanały dystrybucji vsonic international:

 

lend me ur ear oraz vsonic official i bright audio na ali

 

bright audio będzie miało za tydzień vs7 w ofercie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, mykupyku napisał:

 

vs3 do mnie idą, ale dałem 49$ w brigh audio

 

są trzy kanały dystrybucji vsonic international:

 

lend me ur ear oraz vsonic official i bright audio na ali

 

bright audio będzie miało za tydzień vs7 w ofercie

 

Bright Audio i Vsonic Official to ci sami ludzie z tego, co się orientuję :) Daj znać jak przyjdą.

 

Moja wina. Cena z LMUE w singapurskich dolarach. Normalnie na 55 USD wyceniają (75 SGD).

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Zastanawiam się na ile MKP są przebojem jednego sezonu a na ile słuchawkami , które można polecić na czas dłuższy. Z drogich to widzę,że Andromedy przewijają się na forum już dłużej. 


Też się nad tym zastanawiam, czy to chwilowy hype , czy rzeczywiście są tak dobre jak wszyscy zachwalają i zapadną w świadomości wielbicieli tego hobby, na dłużej. Wiem natomiast, że na pewno je przetestuję, prędzej czy później bo sygnatura dzwięku po opisach, wydaje mi się mega przystępna.  

 

7 godzin temu, mykupyku napisał:

a tak wygląda VS7 black hole edition, odlane z metalu, 299$


Wyglądają imo rewelacyjnie! 

 

3 godziny temu, chico99 napisał:

Oj dawno ich nie słuchałem. Przypomnieliście mi o nich. Zaraz ich poszukam.

Zmienię kabelek na balans i zobaczymy jak dadzą radę z dx158.


Czekam z niecierpliwością ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności