Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Pianki do kz as10


adiif1

Pytanie

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dziękuję ślicznie, nie chce zakładać nowego tematu

Ale co zrobić jak wypadła mi siatka z kz as10? Siatka jest umiejscowiona głęboko w sluchawce

Pod jaką nazwa szukać takich siatek? I czy mogę je nakleić sam ręcznie? Chyba że można zastosować coś innego aby nic niepożądanego nie dostawało się do "środka" słuchawki tam gdzie są przetworniki 

Edytowane przez adiif1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Filtr w AS10 jest umiejscowiony głęboko, u nasady tulejki. Ma za zadanie, wiadomo, ochronę przetworników oraz, co ważniejsze, pełni rolę filtra akustycznego.

Jeśli dobrze zrozumiałem, wpadł Ci do środka i jest teraz, luzem, w kopułce. Szczerze mówiąc ciężki temat. Dedykowanego filtra pod AS10 raczej nie kupisz.

Inny może zakłócić równowagę tonalną, choć już teraz, bez filtra, jest nieprawidłowa. Również cena takich filtrów będzie porównywalna z ceną AS10, więc mija się to z celem.

Poza tym te doki są nierozbieralne. Klejona kopułka z tworzywa.

Powiem tak, jeżeli nie słyszysz wyraźnego pogorszenia dźwięku, po odklejeniu filtra, to używaj AS10, w takim stanie jak są. Możesz też przykleić, na próbę,

jakąś przesłonkę, fizycznie zabezpieczającą kopułkę i zaobserwować efekty.

Tu jeszcze poczytaj, bo było już o tym, napisz do @Tajniakos  on głębiej ma temat przerobiony:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, chico99 napisał:

Filtr w AS10 jest umiejscowiony głęboko, u nasady tulejki. Ma za zadanie, wiadomo, ochronę przetworników oraz, co ważniejsze, pełni rolę filtra akustycznego.

Jeśli dobrze zrozumiałem, wpadł Ci do środka i jest teraz, luzem, w kopułce. Szczerze mówiąc ciężki temat. Dedykowanego filtra pod AS10 raczej nie kupisz.

Inny może zakłócić równowagę tonalną, choć już teraz, bez filtra, jest nieprawidłowa. Również cena takich filtrów będzie porównywalna z ceną AS10, więc mija się to z celem.

Poza tym te doki są nierozbieralne. Klejona kopułka z tworzywa.

Powiem tak, jeżeli nie słyszysz wyraźnego pogorszenia dźwięku, po odklejeniu filtra, to używaj AS10, w takim stanie jak są. Możesz też przykleić, na próbę,

jakąś przesłonkę, fizycznie zabezpieczającą kopułkę i zaobserwować efekty.

Tu jeszcze poczytaj, bo było już o tym, napisz do @Tajniakos  on głębiej ma temat przerobiony:

 

@chico99 Owe siateczki były wklejone "na samym dnie" sluchawki, w innych słuchawkach dokanałowych ( które posiadam ) owe siateczki są praktycznie na samym początku skąd taka różnica? Siatkę z drugiej słuchawki również wyciągnąłem igłą, różnicy w dźwięku nie słyszę? Także pół biedy 

 

O temacie kolegi @Tajniakos czytałem, te które odnalazł są sporo większe niż te które sa/były u mnie fabrycznie 

Edytowane przez adiif1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności