Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wokółuszne + źródło [3000 zł, metal]


Patriq6

Pytanie

No i co tu wybrać panowie? 🤔


Zamknięte czy otwarte - jest to dla mnie bez znaczenia


Dźwiękowo jak to do metalu:
Dół - na pewno ma być solidny, z pazurem acz nie za wolny żeby nie pogubił się na szybszych partiach perkusyjnych z udziałem stopy
Średnica - bogata, rozdzielcza i przede wszystkim nie cofnięta, w końcu instrumenty grają tu główną rolę :D 
Góra - przede wszystkim nie może być ostra, bo metal nieprzyjemnie się odwdzięcza w takim przypadku... Nie chcę aby talerze sypały a wokalista syczał (lub jakkolwiek to można określić), ma być przyjemnie i dobrze :) 
Scena - nie wiem jak się tu dokładnie określić - nie oczekuje super przestrzeni ale zbyt bezpośrednie granie w takim gatunku też nie będzie korzystne (co w otwartych konstrukcjach chyba nie powinno być problemem)
 

Wygoda ma być na dobrym poziomie, gdyż słucham codziennie po kilka godzin (z różnymi, nieregularnymi przerwami) i nie chciałbym aby słuchawki wywierały na mnie dyskomfort już po 2/3 godzinach słuchania.

 

Jak prezentują się FA Sonorus III w zakładanym przeze mnie budżecie i takiej muzyce z jakimś (no właśnie, jakim?) źródłem?

Co z otwartymi? Jaki model otwarty w takim budżecie i wymaganiach może przebić zamknięte Sonorusy? HD650 z dobrym źródłem są warte uwagi czy będzie to już zbyt wolne i spokojne brzmienie do tak ciężkiej muzyki? 

 

Odsłuch prowadzony na spotify premium oraz z flac'ów.  

 

Nie mam pojęcia jakie źródło dobrać chociażby do tych Sonorusów czy HD650, więc miło będzie jeżeli panowie od razu zasugerujecie co z czym fajnie się zgrywa 😇
Jeżeli jakiś ważny aspekt pominąłem to przepraszam (upomnijcie) 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
W dniu 30.03.2019 o 13:26, Rafacio napisał:

Cena nie ma, przynajmniej od jakiegos poziomu jakościowego urządzeń (nie cenowego) żadnego przełożenia na to jak urządzenie gra. Jak nie sprawdzisz jak co gra to nie będziesz wiedział. Przy słuchaniu najlepiej nie wiedzieć co gra, a przynajmniej ile kosztuje. A tak umysł czyni cuda.

 

 

moim zdaniem

Sprzęt gra na tyle dobrze, na ile pozwala najgorszy element toru. Przy dobrym DACu, wzmacniaczu, kablach i synergii, od razu słyszę wyższość słuchawek typu Sony Z1R, Ultrasone Edition 5, Ether Flow i co ciekawe Final Audio VI nad Aeon'ami, czy Audeze Sine, choć te ostatnie są też lepsze od modeli budżetowych. Ale każdy słyszy inaczej, więc nie jest to żadna reguła 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
59 minut temu, ange7 napisał:

Sprzęt gra na tyle dobrze, na ile pozwala najgorszy element

Nie zgodzę się. Bardzo dobre słuchawki zagrają na przeciętnym dacampie lepiej, niż niezłe słuchawki na niezłym dacampie. W mojej opinii słuchawki są najważniejsze, ale najlepiej jest posłuchać samemu i zadecydować samemu. Kazdy ma prawo do swojej opinii, ale wg mnie słuchawki = 60%, dacamp 30%, reszta (kable, podstawki antywibracyjne, kondycjonery sieciowe itd.) = 10%. Powtarzam - nic nie zastąpi własnego odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, Najner napisał:

Nie zgodzę się. Bardzo dobre słuchawki zagrają na przeciętnym dacampie lepiej, niż niezłe słuchawki na niezłym dacampie. W mojej opinii słuchawki są najważniejsze, ale najlepiej jest posłuchać samemu i zadecydować samemu. Kazdy ma prawo do swojej opinii, ale wg mnie słuchawki = 60%, dacamp 30%, reszta (kable, podstawki antywibracyjne, kondycjonery sieciowe itd.) = 10%. Powtarzam - nic nie zastąpi własnego odsłuchu.

Zgoda, choć pojęcie bardzo dobre słuchawki, powinno być uzupełnione o określenie, niewymagające/synergiczne, bardzo dobre słuchawki. Np. Hifiman HE 6 mimo, że dobre, bez odpowiedniego wzmocnienia, nie zagrają na miarę swoich możliwości. 

Edytowane przez ange7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo lubię hd600 próbowałem je adaptować do metalu odpuściłem hd650 czeka to samo.

Ale SR60e były porównywane do HD650 tonalnie, tylko sr60e to raczej niska półka ale do biegania warto pomyśleć, choćby jako drugą parę ten model jest wygodny przez inne pianki.

 

Miałem he4xx dt990 pro na dłużej i kilka innych krócej w tym d7200 dt770 do metalu, wszystko to wygryzły grado :D

Tyle że mocno zmodyfikowane i teraz mam taki banan :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, ange7 napisał:

Np. Hifiman HE 6 mimo, że dobre, bez odpowiedniego wzmocnienia, nie zagrają na miarę swoich możliwości. 

Zgoda, ale z tym "graniem na miarę swoich możliwości" można wpaść w pułapkę. Przykład: kupując takie AKG k702 (retail około 700 zł) i podłączając do dacampa za 1000 zł ktoś powie, że te słuchawki pokażą swoje możliwości i potencjał po podpięciu do sprzętu za 8000 zł. Będzie miał rację? Tak, K702 zagrają lepiej na tym sprzęcie. Ale czy nie lepiej wycisnąć jak najwięcej ze słuchawek i to do nich dobrać resztę toru? 

 

Po prostu mam wrażenie, że każde słuchawki zagrają lepiej na znacznie droższym/lepszym torze (jest to umowne uproszczenie pomijające znakomitą synergię niektórych zestawów). Sztuka w tym, żeby znaleźć jak najlepsze słuchawki w danej kwocie i do nich dobrać dacampa, zamiast kupić tor za 2900 zł + słuchawki za 100 zł :) Dlatego nie zgadzam się, że tor zagra na tyle dobrze, na ile najsłabszy element w układance. Można kupić znakomite słuchawki i one zagrają bardzo dobrze na bardzo przeciętnym dacampie. Ale czy pokażą swój pełen potencjał? Nie.

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak szukałem zestawu do łojenia to NAPRAWDĘ największą moc i pier - dol - nięcie w budżecie do 3000 były to:

Hifiman 400i + Hegel Super

 

tak brzmiących przesterów i szybkości perkusji z kapitalną klarownością nie słyszałem ever.

 

Perkusja Frosta brzmiała tak detalicznie i szybko że coś pięknego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hifiman 400i może być,  ale niekoniecznie,   miałem je i do był  dość zdrowy  jazgot w metalu, ale jednocześnie było trochę za sucho, a już broń Boże z DF Redem, (też miałem) obawiam się że będzie masakra. 

HD600 z kolei są moim zdaniem za miękkie na metal. 

Po taniości bierzesz podstawowe Grado sr80, albo sr125 którejś generacji, stara szkoła grania, zero zmiękczenia, nie ma litości i do tego Aune s6. Bardzo porządna integra  bez przegięć w żadną stronę, a słuchawki bedziesz mógł później wymienić na coś droższego. Np na TH610. Bardzo porządnie grały mi  metal. Polecam. 

A tak w ogóle to Eleary byłyby dobre, ale to już nie ten budżet :) 

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Rafacio napisał:

Widać nie brałeś Grado pod uwagę.😀

Wtedy mieli 325si na sklepie i nie powiem był to zdrowy konkurent. Jednak wybrałem 400i i przyniosły mi wtedy naprawdę dużo radości. Poza tym, faktem jest też indywidualna preferencja dźwięku - wśród moich znajomych są tacy którym bardzo podoba się mój bieżący zestaw a są tacy co kręcą nosem ...a gonię za królikiem już 13lat i mam już swój gust i referencję, zarówno w HiFi jak słuchawkach i instrumentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, roger987 napisał:

A tak w ogóle to Eleary byłyby dobre, ale to już nie ten budżet :) 

Używka by się zmieściła razem z jakimś bardzo tanim źródłem, w tym budżecie jedna z najlepszych i bardzo przyszłościowych opcji.

Później można dokupić lepsze źródło i zaczaić się na: https://www.massdrop.com/buy/focal-pads-for-elex-headphones i mieć naprawdę świetny setup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będę musiał sprawdzić więc te eleary, bo kuszące jest dla mnie takie co prawda ponad budżetowe, ale bardziej przyszłościowe rozwiązanie :) Wszystkie te modele odsłucham w miarę możliwości tak właściwie i wtedy odświeżę ten wątek w razie gdybym jeszcze miał do czegoś wątpliwości. Za wszelkie dotychczasowe propozycje dziękuję wam bardzo panowie (za kolejne również z góry).

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, Patriq6 napisał:

Będę musiał sprawdzić więc te eleary

Jeszcze tylko tak na marginesie rozglądając się za Elearami warto pamiętać, że jest też drugi model Elex, który nie jest dostępny w europie, a jest tą samą słuchawką z lepszym wyposażeniem (dołączone lepsze pady, to te co zalinkowałem, lepszy jest też kabel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności